První příkrmy a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lee92
Kecalka 133 příspěvků 19.02.18 11:29
Prvni prikrmy a kojeni

Maminky, s malou(6mesicu) jedeme uz 2 tydny na prikrmech a celkem s uspechem. Mame porad jen v poledne a dokojuji. Kdy jste prestaly dokojovat tu poledni davku? Nebo kolik vam snedli prcci, kdyz jste vynechaly kojeni? :) my snime necelych 120 a vypada, ze by jedla dal :lol: dekuji, stale se ucim, tak se omlouvam za muj dotaz

Příspěvek upraven 19.02.18 v 11:48

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10875 příspěvků 19.02.18 11:30

Kojit po jídle jsem přestala, když snědli celou velkou skleničku ;)

rena621
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 19.02.18 11:37
@Lee92 píše:
Maminky, s malou jedeme uz 2 tydny na prikrmech a celkem s uspechem. Mame porad jen v poledne a dokojuji. Kdy jste prestaly dokojovat tu poledni davku? Nebo kolik vam snedli prcci, kdyz jste vynechaly kojeni? :) my snime necelych 120 a vypada, ze by jedla dal :lol: dekuji, stale se ucim, tak se omlouvam za muj dotaz

Ja delala vlastne prikrmy kazdy den a jedla bezproblemu uz jsem ani nemusela dokojit. Krasne papala a davate uz i jogurt?

iizabela
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 1 inzerát 19.02.18 11:37

Podle mě se příkrm přidává ke kojení, tudíž pořad kojim jak si dítě řekne a postupně přidávám i jídla…posílám článek ohledně prikrmu, mrkněte :palec:

https://www.mamila.sk/…e-a/prikrmy/

Lee92
Kecalka 133 příspěvků 19.02.18 11:40
@rena621 píše:
Ja delala vlastne prikrmy kazdy den a jedla bezproblemu uz jsem ani nemusela dokojit. Krasne papala a davate uz i jogurt?

Zatim jsme na zeleninovych prikrmech co delam doma. Nic jineho jsem jeste nezkousela :)..a kolik toho snedla? Tech 150?

Lee92
Kecalka 133 příspěvků 19.02.18 11:43
@iizabela píše:
Podle mě se příkrm přidává ke kojení, tudíž pořad kojim jak si dítě řekne a postupně přidávám i jídla…posílám článek ohledně prikrmu, mrkněte :palec:https://www.mamila.sk/…e-a/prikrmy/

Dekuji :palec:

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 19.02.18 11:45

Syn se nakojí před obědem (dost), a pak si dá 200 g oběda, je mu 13m.

rena621
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 19.02.18 11:58
@Lee92 píše:
Zatim jsme na zeleninovych prikrmech co delam doma. Nic jineho jsem jeste nezkousela :)..a kolik toho snedla? Tech 150?

No gramy uz nevim ale na sklenicku klasicku 3 snedla pulku. 14 dni dostavala jen zeleninu zacala sem s mrkvi pak se pridala bramboru a porad neco. Po 14 dnech maso (kruti) svetle maso je nejlepsi na zacatek. Ovoce sem zacala az po mesici. To proto ze na ovoce by si hned zvykla a zeleninu by nepapala. Od 7mesice se doporucuje bily jogurt cisty. Polivky sem zacala od 8mes. Zahustovala detskou krupici.

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 19.02.18 12:30

Ahoj, stále je to prikrm, tak se netrap, ze dokojujes, my nahradili plnou porci po 2,5mesicich prikrmu, zkousej dal co nejvice druhu zeleniny+brambor, pak ruzne prilohy batat, rýže, kuskus, přidej masino, nevynechavej cervene to je dulezite na zelezo, nejlepe v pořadí - králík, kruti, hovězí, telecí, kuřecí, veprove aa pak ryba (losos, tunak..),poté zaradit ovoce, zase zkoušet, ja do pak do nastrouhaneho jablka, dala dve lžičky jogurtu (plnotucny, nejlepe holandia),jogurt davam vždy s ovocem, samotny ji nechutna. Chleba, davam ji normalne pulku, na jedne strane odkrojena kurka, tenale miluje!! Kaše vařím domácí, napr. z polenty, ovesne ci zitne vlocky, ryzovou, taky do ni davam ovoce a při vaření trochu skořice. Jídlo k obedu casto pecu v troubě, restuji na cibulce atd aby to lepe chutnalo, pouzivam koreni, kmin, petrzelka, nove koreni, bobkovy list, libecek, uz i cervena paprika ml. Dělám ji omacky, koprovka, kure na paprice aj. Dceři je 8,5měsíce, ptej se na cokoliv…jinak ale zacala sem ss prikrmy od 4mesicu

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1149 příspěvků 19.02.18 13:18

Já jsem po obědě dokojovala ještě někdy v devíti měsících :lol: ale já jsem nejdřív postupně zavedla všechny jídla (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) a kojení jsem nejprve zrušila u jedné sváči (v sedmi, možná osmi měsících až), pak u druhé, až potom po obědě - je to přece jen hlavní jídlo dne, tak ať je sytá. V roce jsem dokojovala po večeři a ještě jsem kojila nad ránem před snídaní. Pak jsem během týdne zrušila obě kojení a bylo :lol:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1149 příspěvků 19.02.18 13:20

@Míša 95 mi teda 8,5 měsíční dítě přijde dost malý na zmíněnej jídelníček… ale tak já jsem v tomto byla zase zpomalená, ono je to asi jedno :-)

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 19.02.18 14:14

@Lily Evans na co ti přijde male? :) o stravování se hodne zajimam, vse mam posvecene od doktorky, mala nema zadne problemy, krasne prospívá

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 19.02.18 14:16

@Lily Evans pokud myslis ty omáčky, tak jsou samozřejmě uzpusobeny miminu, bez soli, zahustene vlockami a pod :-)

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1149 příspěvků 19.02.18 14:22

@Míša 95 tak já jsem v osmi devíti měsících dávala pořád hlavně mixovanou masozeleninu, čerstvý ovoce a teprv začínala s jogurtem a opatrně s kukuřičnejma křupkama :mrgreen: cibuli, koření, smetanu a chleba měla prvně až kolem roku. Kuře na paprice nebo obecně mletou papriku jsem zatím vůbec nedala, je jí 14 měsíců. Což neříkám že je správně nebo že ty to děláš špatně, jen mě to zarazilo no :-)

Bětka.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 15:10

Já bych dokojila, pokud pláče nebo vypadá, že má hlad, jinak ne. Ten příkrm ji může více zasytit a může 120 klidně stačit

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >