První příkrmy – jak dlouho dávat stejný druh?

Netopýrka111
25.10.19 21:43

První příkrmy-jak dlouho stejný druh

Ahoj holky, mam otázku. Chci začít s prvním příkrmem, např. dýní, ale nevím, jestli je nutné ji dávat 3dny za sebou anebo stačí jen dva a pak jinou zeleninu… Co myslíte? Já jsem si totiž koupila asi ctyri druhy samostatné zeleniny, vždycky po jednom kusu, a teď jsem zjistila, že se vždycky ten příkrm musí do dne spotřebovat, takže bCh davala vždycky ten jeden druh jen dva dny ta sebou, kdybych chtěla tři, tak to musím dokoupit jenže teď se nikam nedostanu…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

329
25.10.19 21:46

Dávala jsem taky jen dva dny kvůli spotřebě. Co nejelo (hrášek a vše zelené), jsem dala do mražáku a vytáhla za měsíc a zkusila znovu. Já teda dělala hodně i domácí ale postup stejně :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8968
25.10.19 21:51
@VeraTe píše:
Ahoj holky, mam otázku. Chci začít s prvním příkrmem, např. dýní, ale nevím, jestli je nutné ji dávat 3dny za sebou anebo stačí jen dva a pak jinou zeleninu… Co myslíte? Já jsem si totiž koupila asi ctyri druhy samostatné zeleniny, vždycky po jednom kusu, a teď jsem zjistila, že se vždycky ten příkrm musí do dne spotřebovat, takže bCh davala vždycky ten jeden druh jen dva dny ta sebou, kdybych chtěla tři, tak to musím dokoupit jenže teď se nikam nedostanu…

3 se dává kvůli případné alergii. Abys to kdyžtak zjistila na co ti reaguje. Někdo to mrazí v tvořítku na led či malé krabičce. Když zareaguje a ty pak nevíš na co, začíná se zkoušet zase od začátku o čem máš pochybnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Netopýrka111
25.10.19 21:58

@AlcaBa Já bych taky chtěla dělat domácí, ale nikde domácí nehnojenou zeleninu nemůžu sehnat, tak musím kupovat skleničky.

• Nahlásit
  • Citovat
13461
25.10.19 22:10

Taky sem máme skleničky, já jela skleničku na 2 dny, a dávala sem 2 dny mrkev, pak 2 dny dýni, pak zas 2 dny mrkev, 2 dny dýni, pak sem přidala do mrkve brambor 2 dny, pak dostal 2 dny hrášek a pak už sem to mixovala, ale vždycky má 2 dny to samé :D ono toho jednodruhoveho ve skleničkach moc neni :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 22:43

Ja bych se k dotazu rada pridala a zajimalo by me, jestli nevite, kdyz v nekterych prvnich sklenickach je pridana ryze nebo ryzovy skrob. Zda to nevadi a je to v poradku kdyz to bude s ryzi mezi prvnimi prikrmy? Na sklenickach je napsano, ze jsou vhodne od 4. mesice, ale nejsem si ted jista, zda tim neco nepokazim. Dekuji za radu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13461
25.10.19 22:59

@M.o.n.i.k.k.k.k. Neřekla bych ze je rýže nějak zavadna. Vždyť ty první kaše od 4 měsíců jsou taky rýžové :nevim: já dala dýni s rýží asi po 2 týdnech od zavedení prikrmu a nic se nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
25.10.19 23:57

@M.o.n.i.k.k.k.k. taky si nemyslím. Ale zkuste - každé mimčo jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
26.10.19 00:00

@VeraTe nemáte bio zemědělce v dosahu? My máme jednoho super ve vedlejší vesnici plus něco sousedi plus něco swap na fb. Bio v obchodě nevěřím. Od 3/4 roku neřeším, kupuju i v obchodě čerstvou. Jinak mi dr říkala, že buď skleničky a nebo v obchodě mraženou zeleninu - že do těch směsí dávají jen pěknou a top..ale věřte tomu v dnešní době :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.19 07:50

@Kriss Tina @AlcaBa moc dekuji :D Me to prave znejistelo, tak jsem se radeji zeptala. Ale taky jsem si rikala, ze by to snad nemelo vadit, kdyz je na sklenickach uvedeno, ze jsou vhodne od 4.mesice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13461
26.10.19 09:11
@AlcaBa píše:
@VeraTe nemáte bio zemědělce v dosahu? My máme jednoho super ve vedlejší vesnici plus něco sousedi plus něco swap na fb. Bio v obchodě nevěřím. Od 3/4 roku neřeším, kupuju i v obchodě čerstvou. Jinak mi dr říkala, že buď skleničky a nebo v obchodě mraženou zeleninu - že do těch směsí dávají jen pěknou a top..ale věřte tomu v dnešní době :nevim:

Já tomu taky moc nevěřím, co máme domácí zavařim, ale většinou kupuju ty skleničky, tam je to přecejenom dost přísně hlídané, ta kvalita surovin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
26.10.19 12:13

@Kriss Tina těžko říct jak uhlídají tuny a tuny mrkve, aby nebyla nějaká prožraná a shnilá…to samé jablka.. doma si to člověk uhlídá zas v tomto :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11143
30.10.19 08:23

@VeraTe mela by jsise dodrzet 3 dny kvůli pripadne alergii. Nejlepší máš, kdyz si prikrmy uvaris doma svoje.
Kdyby jsi hledala inspiraci co varit, je tu skupinka Vaříme pro kojence a batolata ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama