První příkrmy - jak na to?

Anonymní
1.12.19 21:26

První příkrmy - jak na to?

Chci se zeptat, začínám teď s příkrmem. Četla jsem, že první den pár lžiček a pak navyšovat. Takže to platí pro každou novou zeleninu, že nejdřív pár lžiček? To je kvůli případné alergii? Malý by chtěl víc než pár lžiček, takže dát nesmím? A jakou všechno zeleninu mám dát, než přejdu k ovoci? Mrkev, cuketu, brambor, batát, ještě něco? A když mixuju, tak pak i maso mám umixovat společně se zeleninou? Děkuju za rady :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14008
1.12.19 21:32

Brokolici bych taky přidala. Klidně mu dej víc, když chce, ale tělo si musí zvyknout na jinou potravu.
Ano, když se dává maso, tak ho můžeš mixnout se zeleninou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1110
1.12.19 23:29

Čím víc toho vyzkouší tím líp. Batát, brambory, květák, hrášek, brokolice, mrkev, dýně, cuketa, špenát… cokoliv co seženeš :D Pro inspiraci se můžeš podívat jaké příkrmy se prodávají a doma si je udělat sama :)
Mi doktorka radila začít jednodruhovými příkrmy - dycky dva/tři dny dávat jeden druh - kdyby měl reakci, tak víš na co. Je jedno kolik toho sní. Říká se, že jsou to dvě/tři lžičky, protože děti mají občas s novými chutěmi problém a po pár lžičkách nechtějí. Pokud ten tvůj chce baštit, tak mu dopřej. Ale úplně bych ho hned ze startu nenapchávala - jeho střeva si na to taky musí zvykat postupně :)
Pak postupně kombinuj. Dýně s bramborem, mrkev s dýní, špenát s bramborem, dýně s rýží. Pak jsem přešla už na mix zeleniny pospolu (mrkev, brambor, květák, hrášek) No a teď po měsíci testování zeleniny se pomalu pustíme do masa.
Ovoce se doporučuje zavádět až úplně úplně naposled, stejně jako sladké kaše. Protože je sladké a dítěti by pak nějaký hnusný květák moc jet nemusel :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4873
2.12.19 08:37

My to měli nějak takto. Začali jsme kolem 5m. Nejdříve měla tu dýni (kupovanou poprvé ve skleničce), pak jsem fakt jednodruhová zelenina, jen uvařit a pak mixnout s kapkou oleje (olivový, nebo malinko másla). Postupně jsem ty zeleniny už míchala různé druhy dokupy. Povařila ve vodě. Nebo super je na páře. Měla jsem parní hrnec na elektřinu, je to ještě zdravější. Po měsíci jsem dávala maso. Kupovala jsem ve farmařském, telecí, krutí, kuřecí z obchodu. Ono miminku stačí 2×2cm na jednu porci. Takže po měsíci byla na tom že měla pořád mlíko, a jen oběd. Po dalším měsící jsem odpoledne dala přesnidávky a banán. Tak jsme jeli další měsíc. cca 3-4 denně mlíko, oběd, svačina. Kolem 8m jsem dala poprve kaši (já o kaších četla, a neni to nic super od 4-5m, jsou to prostě sacharidy, a nedávala bych večer, je to těžké, může bolet bříško v noci), takže kaši na snídaní (dělala jsemhodně domáci ovesná, rýžová…), a občas i ty kupované, ale jsou dost sladké. Takže v 8m měla ráno kaši nebo bílý jogurt, nebo banán. pak UM, pak oběd, odpoledne svačina (zase bud banán, nebo přesnidávka, nebo jogurt… pak už jen UM.
a kolem 10m jsem začala dávat večeři. Polévky. Zelennové.. různé. Jednodruhové, vícedruhové. Zahuštěné červenou čočkou, kuskusem (ten jsem dala poprve kolem 6m na zavedení lepku), někdy nezahuštěné jen zelenina. Polévky jsou super, večeři je i nyní ve třech letech.

Ohledně množstí, mi dcera hned napoprve snědla půl té nejmenší skleničky. Po třech dnech to dala celé. Jak hezky kaká, neblije… tak dej. A zeleninu jsem první měsíc dávala všelijakou (cuketa, mrkev, květákl, brokolice, brambory, petržel, červená řepa, lilek, dýně…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat