Kdy začít s příkrmy a s jakými?

24.2.21 18:21

První příkrmy-kdy a jaké další druhy

Ahoj, naší maličké byly 19.2 4 měsíce. Kojena není, je od 2 měsíců na UM. Doktorka nám teda doporučila od 20.2 začít s příkrmy.
První měsíc jsou prý lepší kupované skleničky, protože kupovaná zelenina obsahuje hodně dusičnanů a to je pro miminko podle naší doktorky hůře stravitelné. Doporučila začít mrkví a dýní. Koupila jsem tedy mrkev, dýní a ještě hrášek. Všechno od 4 měsíců. První lžička.
Doktorka doporučila dávat jeden druh 2 dny a pak přejít na další. 20 a 21 měla teda mrkev. 22 a 23 dýní. Dneska jsme zkusili hrášek. Říkala teda, že ze začátku toho sni strašně maličko, ale naše malá od včerejška sní 3/4 skleničky. Což nevím, jestli není špatně? Netlačím to do ní násilím, sama pěkně otvírá pusinku a hypnotizuje lžičku.
Akorát teda nevím, s čím pokračovat dál? jestli už můžu dát třeba mrkev s bramborem, nebo dál dávat samostatné druhý zeleniny? případně kdy přidat maso a ovoce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1023
24.2.21 18:45

Klidne co tri dyn dalsi zeleninu… a opakovat tak aby mela postupne kazdy den neco jinyho. Takze zitra klidne tu mrkev, pozitri dyny a pak znovu hrasek, klidne treba cca 7-8 dni, pak pridat ten brambor tj mrkev s bramborem, brambor s hraskem, brambod s dyny apod a pak zacit treba bataty, to taky decka milujou (a ty bych se mozna nebyla ani kupovany a udelat do mrazaku do zasoby) a pak klidne kvetak/brokolici viz:
https://www.sunar.cz/…pro-kojence/

maso tak za mesic od zacatku prikrmu a pokud bude jedlik tak treba za 14 dni zacit se svacou a tam davat nejaky to ovoce.
https://www.sunar.cz/…a-kdy-zacit/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19711
24.2.21 18:46

Koukni tady na server, případně na net. Jinak já jela 3 dny jednu zeleninu a potom to míchala. Začala jsem mrkev, dýně, batáty, hrášek, brokolice atd. Jedla kolik chtěla. Asi za 3-4 týdny jsem začala ovoce. A zeleninu jsem potom začala vařit ve vývaru a postupně přidávala maso.

Nikdy jsem nevážila. co sní. Prostě někdy víc a někdy míň. A většinu zeleniny jsem dávala domácí. A nikdy jsem nemixovala, Ze začátku pasírovala a pak už jen mačkala. Skleničky mně přišly takové o ničem a malá je vůbec nejedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
24.2.21 19:14

My davali první den bataty, pak bataty s celerem. No každé asi 2 dny. Pak už jsme to přestaly řešit a prostě jsme varily zeleninu co byla doma. Jinak teda my vaříme jen z čerstvé zeleniny. Po dvou tydnech jsme dali žloutek, za mesic maso a teď už i bílek, obcas rýži, testoviny. No malý bude mít půl roku za tyden a od prvního prikrmu jí tak 150 g obědu. Pak má svačinku ovoce a ráno na snidani nemlecnou kaši delanou z UM(kolikrat nechce ráno mleko, takhle to hezky spapa:))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
212
24.2.21 19:20

Já jsem nejdřív dávala tři dny jeden nový druh - mrkev, dýni, cuketu, batát, pastiňák, brambory, květák, brokolici, špenát, hrášek, fenykl, sladkou kukuřici, červenou řepu. Když už měla zavedených víc druhů, přidala jsem něco nového k tomu, na co už byla zvyklá.

Od začátku dávám domácí i kupované, aby si zvykala na oboje.

Maso jsem přidávala docela pozdě, asi za dva měsíce.

Jestli ti sní hned od začátku hodně, tak buď ráda. Ono se to třeba ještě změní, ale to nechci strašit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
25.2.21 12:12

Před týdnem jsme akorát začali. Mě doktor říkal to samé s tou kupovanou zeleninou, tak zatím kupujeme skleničky. A řídím se tím, co je napsáno na skleničce. Takže jakoukoli od ukončeného 4 měsíce… Víc to neřeším. Mě to ale syn moc nejí. Tu malou skleničku má na 3× a sní první lžičku, pak už nechce. Mě by spíš zajímalo kdy začít dávat jogurt nebo ovoce. Ale zeptám se asi příště o doktora na půl roční prohlídce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
212
25.2.21 14:53

Ovoce jsem začala dávat až ve chvíli, kdy dcera ochotně snědla aspoň těch 150 g zeleniny s masem nebo vajíčkem. Což u nás bylo pozdě, asi v sedmi měsících.

Jogurt dávám od devíti měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14250
26.2.21 17:30

Na strankach kojeni.net/prikrmy je to pěkně vypsané, i když nekojíš.
Jak píšou holky, novou zeleninu po 3 dnech a nabalovat další, pak maso, nějaký ten lepek ve formě těstovinek třeba. Ovoce stejně pomalu jako zeleninu.
Jogurt až od 8.měsíce a kaše jako poslední, nejlépe do dopoledních hodin ;)
Až se rozhodneš vařit, podívej se na recepty sem do skupinky Vaříme pro kojence a batolata ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat