První příkrmy, kupované nebo si je připravit sama?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 18:54
První příkrmy, kupované nebo si je připravit sama?

Ahoj maminky, za měsíc nám budou 4 měsíce, miminko to je mé první tak se už začínám zajímat jak je to s prvními příkrmy, je lepší kupovat nebo si je dělat doma, prý jsou lepší ty kupované, nějaká zelenina z Peny nebo Billy chemický ošetřena prý nic moc, a nějaká farma a trhy pro mě nejsou také pokaždé dostupne.. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
G.a.b.c.a20
Kecalka 459 příspěvků 03.04.19 18:56
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, za měsíc nám budou 4 měsíce, miminko to je mé první tak se už začínám zajímat jak je to s prvními příkrmy, je lepší kupovat nebo si je dělat doma, prý jsou lepší ty kupované, nějaká zelenina z Peny nebo Billy chemický ošetřena prý nic moc, a nějaká farma a trhy pro mě nejsou také pokaždé dostupne.. :)

Já dělala domácí, málokdy jsem koupila kupované to spíš jen když jsem věděla že ten den nebude moc času nebo když jsme někde jeli a věděla jsem že na oběd domů to nestihneme..

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 03.04.19 18:56

První prikrmy jsem kupovala ve sklenickach, DM Bio… na těch par lzicek, tuším ze stojí snad 12 Kč… až když jsem měla ozkouseno, tak jsem začala vařit… teď občas taky dávám skleničky, když nestíhám/nechce se mi/syn ji málo :) držím palce, ať chutná

Martha03
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 03.04.19 18:58

Ahoj. Tak asi domácí je domácí, ale ne každý na to má čas a možnosti. Navíc teď ještě zeleninu na zahrádce mít nebudeš. Mě zase doktorka říkala, že mám cca do 10ti měsíců spíš kupovat (Hamanek), že když to budu dělat z domácí zeleniny tak je tam moc dusicnanu co jsou v půdě, ale ono kde dneska něco není že?

Kriss Tina
Extra třída :D 10159 příspěvků 03.04.19 19:00

Já dělala domácí a syn to nechtěl, kupované slupnul celou sklenici :mrgreen: jist domácí začal až někdy v 10 měsících, ale to už bylo spíš normani jídlo než vyloženě příkrm jako jednodruhova zelenina apod.

AnnaNuvoletta07
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 03.04.19 19:01

Dělám jen domácí. Když jsem celé dny doma s mrňousem tak nevidím důvod, proč by ne. Zabere to maximálně hodinu. Kupovala jsem akorát asi 3 skleničky se švestkama. Ty člověk v zimě nesežene. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 19:04
@Martha03 píše:
Ahoj. Tak asi domácí je domácí, ale ne každý na to má čas a možnosti. Navíc teď ještě zeleninu na zahrádce mít nebudeš. Mě zase doktorka říkala, že mám cca do 10ti měsíců spíš kupovat (Hamanek), že když to budu dělat z domácí zeleniny tak je tam moc dusicnanu co jsou v půdě, ale ono kde dneska něco není že?

No přesně, taky si myslím že domácí je lepší.. Ale dnes když je všechno chemicky ošetřovane, jeden náš známí dělá střechy, a zrovna dělali jednu kde byl sklad jablek, zeleniny, ovoce, prý tam pustí jakýsi plyn, postřik a v tom to dozrává.. Tak asi lepší z nějakých trhu třeba.. :) nebo ty kupované ve skle no.. Jenže komu jde dnes o zdraví miminek? Myslím že je to všechno spíše o penězích.. Ale to by jsme dnes nemohli asi nic :D :)

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 03.04.19 19:09
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, za měsíc nám budou 4 měsíce, miminko to je mé první tak se už začínám zajímat jak je to s prvními příkrmy, je lepší kupovat nebo si je dělat doma, prý jsou lepší ty kupované, nějaká zelenina z Peny nebo Billy chemický ošetřena prý nic moc, a nějaká farma a trhy pro mě nejsou také pokaždé dostupne.. :)

Vlastní, připravené s láskou. :kytka:

Martha03
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 03.04.19 19:09
@Anonymní píše:
No přesně, taky si myslím že domácí je lepší.. Ale dnes když je všechno chemicky ošetřovane, jeden náš známí dělá střechy, a zrovna dělali jednu kde byl sklad jablek, zeleniny, ovoce, prý tam pustí jakýsi plyn, postřik a v tom to dozrává.. Tak asi lepší z nějakých trhu třeba.. :) nebo ty kupované ve skle no.. Jenže komu jde dnes o zdraví miminek? Myslím že je to všechno spíše o penězích.. Ale to by jsme dnes nemohli asi nic :D :)

Asi tak. Ono dělat domácí když koupíš mrkev z Teska… Já bych to úplně domácím nenazvala. Domácí je pro mě něco co si doma na zahrade vypestujes nebo to vezmeš od nějakého místního farmáře. Ale i oni samozřejmě používají postřiky hnojiva, tak jako my na zahrádce… Co se týče peněz dneska je to jenom o zisku, bohužel nikdo se nezajímá o mimino z horní dolní co by rádo mělo něco kvalitního… Já jsem se rozhodla, že koupím nějakej ten Hamanek otestuju na malé co jí víc jede nebo ne a podle toho se pak až budu sklízet na svoji zahrádce zařídím a udělám domácí. Je jí 5 měsíců a zatím jen testují potravinové intolerance (piškot, jogurt, vejce, ryba) vypadá, že reaguje dobře tak snad nebude problém ani se zeleninou. S příkrmy začnu v květnu to jí bude 6 měsíců a kousek a pomalu ji budu chtít dostávat od kojení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 19:45

Dělám domácí, náš prcek kupované ani nejí…

Fiškuska
Stálice 55 příspěvků 03.04.19 19:51

Já jsem si představovala, jak budu vařit vlastní příkrmy, ale nakonec jsem to vzdala z toho důvodu, že to co vidím v supermarketech za ovoce a zeleninu bych nejedla ani já, natož dítě. Nehledě na to, že přes zimu byl docela omezený výběr ovoce a přemrštěné ceny za nedozrálou zeleninu. Samozřejmě něco jiného je to přes léto, když máš svoji zahrádku…

di.xi.nka01
Kecalka 116 příspěvků 03.04.19 21:28

Kupovala jsem, prave z důvodu kvality surovin neměla jsrm k dispozici vlastní zeleninu a myslím ze ta z obchodu není úplně vhodná pro kojence. Navíc třeba Hami jsou opravdu dobre snedla jsem to klidně i já a doma bych nikdy neuvarila tak pestrá jidla (jehneci, kralici, ryby spousta druhu zeleniny).

Tejule
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 03.04.19 22:03

No tak nějak normálně, vařila jsem různý kombinace a mrazila, tak měl syn 4 jídla, pak jsem zas něco uvařila a zamrazila do toho kupovala i skleničky - za mě super od Hippu, a nebo DM… A aby to měl pestrý tak jsem to různé střídala a kombinovala… Nepriklanim se k ani jedné straně, jen vařit a jen kupovat. Myslím, že něco mezi je ideál… :)

Bubla_Bučková
Kelišová 6321 příspěvků 03.04.19 22:18

@Martha03 to testování mě zajímá… Prosím kolik toho dáváš, lžičku dvě denně? :kytka:

Uživatel je onlinePetule030
Kelišová 5860 příspěvků 03.04.19 22:44

Já jsem vařila doma a když už jsem výjimečně koupila skleničku, tak až na ovocné mi prcek nechtěl jíst. A ani se nedivím, není to nic moc. Jako ono asi ty kupované příkrmy jsou z kvalitnější zeleniny, na druhou stranu víš, za jakých podmínek ty skleničky skladují? Jako aby třeba měsíc stála v regálu při téměř pokojové teplotě, ta představa mě vůbec nelákala.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama