Reklama

První příkrmy - narušení kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pitriseeek92
Povídálka 21 příspěvků 04.10.18 07:16
První příkrmy - narušení kojení?

Ahoj holky,
jdu na rady. Můj malý měl před týdnem 6 měsíců. Před třemi týdny jsme začali zkoušet první zeleninku. Nebyla to žádná sláva, ale poslední týden už baští krásně. Ještě teda vždycky dokojím, ale na jídlo se těší a baští s chutí. Koupila jsem ploché lžičky z lékárny doporučené pro první jídlo.
Ale… Posledních několik dní mě hrozně bolí kojení. Bolí mě bradavky i mimo, takže jsem první myslela, že mám kvasinku. Zkoušela jsem mast, ale bez efektu. Navíc to bolí nejvíc, když malý pije. Ragády se mi nedělají, ale bradavky mám úplně červené.
Je možné, že by lžička a vlastně zase změna způsobu posouvání jídla v pusince narušily techniku sání? Přisaje se mi pořád bez problému, ale jak tahá mlicko, je to hrozná bolest. Nemohli jsme mít kvůli tomu ani dudlíka, který jsme zkoušeli, když byl prťavý, protože mi okamžitě neuměl chytit prso. Je to možné, že mám fakt takového exotka?
A jestli ano, tak co mám dělat? Nechci mu to jídlo vzít, když mu chutná. Přece jen se chci už někam posunout. Kojení miluju, takže o něj přijít nechci, ale samozřejmě nejsem ta fanatická zastánkyně toho, že kojení je to nejvíc top. Určitě je, ale chci prostě malého už někam směřovat, jestli mi rozumíte. BLW metodu zkoušet nechci.
Děkuji moc za rady a názory. :)

Reklama

Reakce:

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 04.10.18 07:25

Opravdu nemas moucnivku? Na to je fialova gencianka- mne pomohla ;) a taky to nejvic bolelo kdyz mala pila, ale i jen tak… zkus tu fialku a bradavky hodne vetrat. Ja myslim, ze lzickou to neni…

pitriseeek92
Povídálka 21 příspěvků 04.10.18 07:28

@Zorbas My už jsme moučnivku absolvovali, takže právě vím, jak ty prsa bolí a teď mě bolí jinak. Tehdy nám na moučnivku fialka nezabrala. Ani mně, ani malému. Pomohl až canesten. Ten jsem právě teď zkoušela a je to bez efektu. Tak proto si myslím, že o kvasinku nejde. :?

barabrambora
Kecalka 381 příspěvků 04.10.18 07:33

Ahoj, mě se po zavedení příkrmů začaly ucpávat mlékovody. Prší rudé, bolest strašná. Pak se přidaly horečky. 8 dní neskutečných bolestí. Nemůžeš mít taky něco takového? Mě teda bolelo i podpaží. Nemáš tvrdá místa na prsu?

barabrambora
Kecalka 381 příspěvků 04.10.18 07:34

Né prší, ale prso. :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17160 příspěvků 26 inzerátů 04.10.18 08:59

Prikrmy mu urcite neber. To radeji ozelit kojeni. Muzes zkusit odsavat a pak mu to dat z flasky.
Ale je zvlastni, ze by po jednom krmeni lzici za den nevedel, jak sat.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >