Reklama

První příkrmy - plně na mateřském mléko - 5 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 29.12.16 20:51
První příkrmy - plně na mateřském mléko - 5 měsíců

Ahoj maminky, vím ze toto téma se řešilo už nejméně stokrát, ale prosím chci se zeptat a poradit.. Naše malá, 2.ledna bude začínat šestý měsíc, je plně na mateřském mleku, myslím ze ji stačí, relativně, ale čím je větší tím papá častěji, teď už klidně přes den po hodině, a když jíme tak na nás chudák kouká, natáhl je se po všem, no sliny ji tečou až hrůza.. Paní doktorka říkala ze teď je zase nějaká novinka, ze od by se mimcum mělo dávat ochutnavat, ne krmit, už od čtvrtého měsíce, kvůli dřívějšímu zjištění různých alergii atd… tak jsme začali 24.12. s menšimy prikrmy v poledne, maximálně lžici, začali jsme mrkvi, tu jsme dávali čtyři dny, teď dáváme zase bramboru, pak bych chtěl cuketu, atd.atd. A musím říct ze ty dny jsou mnohem lepší, zapije to mlickem a je OK..
a to jsem si říkala ze bych dávala tak měsíc a pak bych začala kombinovat různé zeleniny a pak zase za nějaký čas přidala maso..
Myslíte ze to je OK? Ze není brzy?
Je to děs, první mimí, tak nechce člověk udělat nějakou chybu.. Říkala doktorka ze kdybych měla pocit ze ji mléko nestačí, tak dat uměle, ale to se mi moc nechce.. to radši pomalu začít takhle..
Nebo jak jste to měli vy?
Děkuji za každou radu či to připomínku :-D

Reklama

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15278 příspěvků 29.12.16 20:54

@Ivi05 Precti si dnesni denicek, pro cloveka, ktery o prikrmech zatim moc netusi, je pekne napsany.

Pipet
Generální žvanilka 24070 příspěvků 29.12.16 21:04

Ty vyzkoušené druhy už klidně pomíchej a pomaličku navyšuj množství…
Taky jsem u obou dětí začínala okolo 5 měsíců - už mě kojení velmi vyčerpávalo a příkrm mi přišel lepší, než UM (které stejně nechtěli).
Obě dětí stále žijou a nejeví se poškozené :mrgreen:

_saloome_
Kecalka 270 příspěvků 29.12.16 21:28

Za mě to je Ok já jsem začala pomalu od 4 měsíce a přidávala, malá byla plně kojena ale nestačilo jí to. Takže za mě se nemáš čeho bát a postupně můžeš přidávat.

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 29.12.16 21:40

A maminky po jakých dávkách zhruba?
A kdy jste začali dávat i jindy než k obědu? :D

Pipet
Generální žvanilka 24070 příspěvků 29.12.16 21:51

Prvních tak 14 dní pomalu zvyšovat tu dávku od jedné lžičky tak do těch 100-150g, potom podle toho, kolik snědli :nevim: - nikdy se nějak nepřecpávali.
Vždycky zhruba po měsíci jsem nahradila jedno kojení příkrmem.

baracudas
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 29.12.16 21:57

Ty jo, teď jsi mě normálně dostala…tě moji je necelých deset měsíců a už teď si úplně přesně nevybavim jak jsme to nahrazovali :think:
Vím, že jsem začínala mrkví v pěti a půl měsících. V šesti měsícich už jedla na oběd takovou porci, že nechtěla dokojit. Tuším, že v sedmém měsíci jsem zavedla večerní kaši, v osmém svačinu a v devátém druhou svačinu, takže teď už kojim jen ráno ;)

Lendeš
Kelišová 5157 příspěvků 30.12.16 09:13

Vyzkoušené druhy už můžeš klidně kombinovat s novým. Porci postupně navyšovat jak bude malá chtít. Někdo dává dlouho jen ochutnávat, někdo dává hned kolik dítě sní a postupně nahradí obědové kojení zeleninou, záleží na tobě. Já jsem maso začala dávat zhruba 3 týdny od začátku přikrmování a za další dva týdny jsem začala dělat kaši na večeři.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama