Reklama

První příkrmy ve 4 měsících - jak na to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lukesko
Povídálka 21 příspěvků 10 inzerátů 22.01.17 16:44
Prvni prikrmy ve 4M - jak na to

Ahoj maminky, asi uz to tu bylo, ale nemam moc casu na hledani. Koncime 4.mesic a chtela bych zacit s prikrmy, od narozeni jsme na UM. Jsem z toho ale nejaka zmatena, vim ze by se melo zacinat obedem, zeleninou, ale uz nevim jak dlouho jen obed a kdy pridavat svacinky, snidane a vecere a kdy nasadit na vecer misto UM kasi nebo UM a kasi… Jestli mate nekdo vypracovany jidelnicek vasich ratolesti byla bych rada za inspiraci a rady, dekuji :)

Přečtěte si článek: Příkrmy od 4. měsíce: Čím začí?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineMollify83
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 22.01.17 16:53

Mrkni na kojeni.net tam to je v tabulce, jen je to samozřejmě psané od 6m, ale to je fuk, to ničemu nevadí :palec:

Lendeš
Kelišová 5154 příspěvků 22.01.17 17:06

U nás to bylo takhle:
Ve 4 měsících jsem synovi začala dávat jednodruhovou zeleninu vždy po 3 dnech (brokolice, dýně, pastiňák). Zkoušela jsem i mrkev, ale ta ho hned první den zacpala, takže už bych ji příště samotnou nedávala. Jedl od začátku krásně, první dny jsem zkoušela jen pár lžiček, ale asi po týdnu už snědl na oběd celou malou skleničku, tak pak už jsem začala vařit místo kupovaných. Po asi 10 dnech jsem začala kombinovat novou zeleninu s tím, co už jsme měli odzkoušeno. Zhruba po 3 týdnech od začátku přikrmování jsem začala přidávat maso, když zeleninu baštil krásně. Začala jsem kuřecí, krůtí, králík. Dva týdny po zavedení masa jsem začala dávat na večeři kaši (mléčnou rýžovou a rýžovo-kukuřičnou). Po zhruba asi další 2-3 týdnech jsem začala dávat na dopolední svačinu ovoce (jablka, mirabelky, hrušky, banán, maliny,…).

Uvidíš jak dítku bude chutnat, já mám doma velkého žrouta :D

Příspěvek upraven 22.01.17 v 17:08

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 22.01.17 17:07

U nás jsme začali zeleninovým obědem, o měsíc později jsem přidala ovocnou odpolední svačinu, o další měsíc později nějaký jogurt jako dopolední svačinu. Ráno a večer měl nutrilon. Až teď jsem mu večer vyměnila nutrilon za kašičku a brzy chci začít dávat normální večeři. Nevím jestli je to správný postup, ale u nás to fungovalo. :)

VercaKk
Kecalka 295 příspěvků 22.01.17 17:54

Kaše se na noc nedoporucuji, protoze zatizi moc trávení, lepší je hustá zeleninová polévka :-) kdyz budete chtít zacinat mrkvi, tak kni muzete kapnout olivový nebo slunecnicovy olej aby nezacpala a začít jen po troskách a 3dny aby jste věděla případnou alergii apod dobra je taky metoda BLW ze polozite dítě na bříško a dáte mu kousky do ruky, ale ne každý, na to ma nervy :-D ja zkoušela a pak jsem to vzdala, jinak zkoušela jsem jako 1.dyni ale špatně ji trávila, tak jsem dala chvíli pauzu a pak zkusim cuketu, neni kam spěchat ;-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 19:20

Ahojky chvilku jsem pracovala v kojenáku…A tam se to dělalo tak že nejprve zeleninová polévka z lahvičky tak měsíc a pak se dávalo ochutnávat po dvou třech lžičkách. Všelijaké kaše ze zeleniny, bramborová kaše atd..bez masa a ovoce. Vždy se dalo ochutnat a dopít mlíkem :D Od šestého měsíce se začalo trošku s ovocem ale jen pokud dítko dobře baštilo tu zeleninu…Ale pořád hlavní sloužkou jídelníčku mimča bylo mlíko až kolem roku se to otočilo více pevné stravy a méně mléka :)

KKatka23
Echt Kelišová 7980 příspěvků 22.01.17 19:22

Můžeš si začít s čím chceš :mrgreen: Klidně začni ovocem, jestli chceš :) Já třeba teď s druhou dcerou začala zeleninou, ale přemýšlím, že to stopnu a začnu od ovoce…Za první jí to vůbec, ale vůbec nejede a za druhé - jí okolo čtvrté hodiny mlíko a normálně vypije 150 ml, ale kolem té čtvrté jen slabou osmdesátku…prostě nemá hlad. Tak si říkám, že bych ji mohla zaplácnout ovocem a už bych nedokrmovala mlíkem třebas za týden, deset dní, jak vyzkouším první lžičky :) pak má v sedm kaši :) každý dítě je jiný, udělej to tak, jak ti to přijde nejlepší - základ je u všeho stejný - prostě každé nové potraviny dát nejdřív jen třeba jednu, dvě lžičky ochutnat a počkat ideálně jeden den než dát větší množství :)

KKatka23
Echt Kelišová 7980 příspěvků 22.01.17 19:32

Já začala vždy kaší na noc - kupované i doma dělané. Pak jsem se starší dcerou začala zeleninou na oběd - postupně mrkev, brambor, červená řepa, batáty, cuketa, špenát, brokolice, dýně. Trvalo cca měsíc než té zeleniny snědla na oběd dostatečné množství, že jsem jí už pak nemusela dávat plnou dávku mléka po tom, ale jen trošičku. Pak jsem přidala stejným způsobem postupně na odpolední svačinku ovoce - banán, jablko, hrušku a to jsem točila furt dokola spolu s kupovanými výživami. Od šesti měsíců už po těchto dvou chodech neměla vůbec mlíko, stačilo to, co snědla. Pak jsem začala přidávat drůbeží, králíka, hovězí, libové vepřové plus vaječný žloutek. Vždy když už jednou měla směs zeleniny s masem a vše bylo ok, tak jsem jí už začala k tomu normálně přidávat rýži, potom postupně těstoviny a defakto od sedmi měsíců už měla „normální“ oběd - nekořeněný, atd…ale už normální - třeba dušenou mrkev s bramborem a s krůtím masem, hovězí na šťávu s rýží, rajskou s těstovinou (z domácího kečupu teda) :) no a pak jsem postupně začala přidávat i chleba a pečivo, citrusy a tak všechno ostatní :)

Celestýna7
Kecalka 182 příspěvků 02.03.17 07:28
@lukesko píše:
Ahoj maminky, asi uz to tu bylo, ale nemam moc casu na hledani. Koncime 4.mesic a chtela bych zacit s prikrmy, od narozeni jsme na UM. Jsem z toho ale nejaka zmatena, vim ze by se melo zacinat obedem, zeleninou, ale uz nevim jak dlouho jen obed a kdy pridavat svacinky, snidane a vecere a kdy nasadit na vecer misto UM kasi nebo UM a kasi… Jestli mate nekdo vypracovany jidelnicek vasich ratolesti byla bych rada za inspiraci a rady, dekuji :)

Já mám holčičku 4mesice a začali jsme s prikrmy… 3dny se dává miminku stejný druh vařené zeleniny nebo hami 1lzicka…já osobně varim. Zeleninu květák, mrkev, batáty, cuketu, brokolice, dýně atd. Začíná se dávat jeden druh zeleniny 3dny…je to skrz reakci miminka kdyby melo třeba alergii na nějakou zeleninu. 1den se da miminku 1-2 lžičky prikrmu a dokrmi se plnou davkou mléka co davas. 2den 3-4 lžičky prikrmu a opět se dokrmi plnou dávkou mléka. 3 den kolik sní prikrmu a mlika kolik si vezme. Každý 4den se přidává novy druh zeleniny a postupně zvetsujes porci podávaného prikrmu. Současné se zmenšuje mléčná poledni dávka. Já začala dávat po lzickach a plnou dávku prikrmu vazim aby mela 125g jako maji prikrmy ve skle.Do uvarene zeleniny dávám kapku kvalitního olivového oleje na trávení. Me přijde lepší dávat miminku prikrm od ukončeného 4.měsíce…mimi si zvykne na nové chutě, ma víc vitaminu…každý ma na to názor jiný…hodně štěstí :) :mavam:

warita
Kelišová 7443 příspěvků 02.03.17 07:34
@Celestýna7 píše:
Já mám holčičku 4mesice a začali jsme s prikrmy… 3dny se dává miminku stejný druh vařené zeleniny nebo hami 1lzicka…já osobně varim. Zeleninu květák, mrkev, batáty, cuketu, brokolice, dýně atd. Začíná se dávat jeden druh zeleniny 3dny…je to skrz reakci miminka kdyby melo třeba alergii na nějakou zeleninu. 1den se da miminku 1-2 lžičky prikrmu a dokrmi se plnou davkou mléka co davas. 2den 3-4 lžičky prikrmu a opět se dokrmi plnou dávkou mléka. 3 den kolik sní prikrmu a mlika kolik si vezme. Každý 4den se přidává novy druh zeleniny a postupně zvetsujes porci podávaného prikrmu. Současné se zmenšuje mléčná poledni dávka. Já začala dávat po lzickach a plnou dávku prikrmu vazim aby mela 125g jako maji prikrmy ve skle.Do uvarene zeleniny dávám kapku kvalitního olivového oleje na trávení. Me přijde lepší dávat miminku prikrm od ukončeného 4.měsíce…mimi si zvykne na nové chutě, ma víc vitaminu…každý ma na to názor jiný…hodně štěstí :) :mavam:

Ahoj,

moje malicka ma cca 14 tydnu, takze 3 a pul mesice. Jeste neprikrmuju, ale premyslim, ze brzo zacnu. UM male zpusobuje reflux a ublinkavani, podle doktora se to spravi prikrmem.

Jinak, asi pred 2 tydny mala dostala prujem jako reakci na zmenu UM a doktor doporucil zastavit to pomoci vyvaru z ryze a mrkve. Mela jsem trochu obavy, jestli to mala bude chtit vypit, ale byla jsem mile prekvapena, vyzunkla to jako profik.

Pri te prilezitosti mne napadlo, ze by se miminko dalo lehce privykat na nove chute prave tim, ze by clovek vyvaril nastrouhanou mrkev a UM zadelal v tomto vyvaru.

Celestýna7
Kecalka 182 příspěvků 02.03.17 07:48
@warita píše:
Ahoj,

moje malicka ma cca 14 tydnu, takze 3 a pul mesice. Jeste neprikrmuju, ale premyslim, ze brzo zacnu. UM male zpusobuje reflux a ublinkavani, podle doktora se to spravi prikrmem.

Jinak, asi pred 2 tydny mala dostala prujem jako reakci na zmenu UM a doktor doporucil zastavit to pomoci vyvaru z ryze a mrkve. Mela jsem trochu obavy, jestli to mala bude chtit vypit, ale byla jsem mile prekvapena, vyzunkla to jako profik.

Pri te prilezitosti mne napadlo, ze by se miminko dalo lehce privykat na nove chute prave tim, ze by clovek vyvaril nastrouhanou mrkev a UM zadelal v tomto vyvaru.

Ahoj, já dávám Nutrilon a máme problémy s ublinkavanim, takže do mlicka pridavam Nutriton na ublinkavani…je to normální když mimi ublynkava, nesmí to mít barvu zelenou nebo žlutou. Po přidávání prvních prikrmu vařené zeleniny se to male zlepšilo…me mudr řekla ze se to ustálí díky prikrmum a mela pravdu. Začala jsem s prikrmama po ukončení 4.měsíce. První prikrm jsem dala mrkev 3dny, pak brokolice, květák, cuketa a ted sem vařila batáty s mrkvi a to byla basta :lol: :potlesk:

Celestýna7
Kecalka 182 příspěvků 02.03.17 07:53
@Celestýna7 píše:
Ahoj, já dávám Nutrilon a máme problémy s ublinkavanim, takže do mlicka pridavam Nutriton na ublinkavani…je to normální když mimi ublynkava, nesmí to mít barvu zelenou nebo žlutou. Po přidávání prvních prikrmu vařené zeleniny se to male zlepšilo…me mudr řekla ze se to ustálí díky prikrmum a mela pravdu. Začala jsem s prikrmama po ukončení 4.měsíce. První prikrm jsem dala mrkev 3dny, pak brokolice, květák, cuketa a ted sem vařila batáty s mrkvi a to byla basta :lol: :potlesk:

Nevím proč si přešla na jinou značku umělého mlecka? Doktoři říkají ze to miminko někdy špatně snáší a některá značka nevyhovuje. Já dávám jen Nutrilon Profutura + Nutriton na ublynkavani.Ale neboj, prikrmama se to zlepší ;)

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 02.03.17 08:13

Holky a co když se to blinkání příkrmama zhoršilo? :think: Malá má 5m, týden jedla mrkev, pak týden mrkev s bramborama a teď má dva dny cuketu s bramborama. Baští krásně, bříško v pohodě. Ale už asi týden strašně ublinkává. Vždycky byla trochu blinkací, ale poslední týden to z ní lítá, třeba i dvě hodiny po krmení. Než vůbec stihne to mlíko strávit tak už je to z ní venku :? Když jí ale v poledne dám příkrm tak po něm neblinká. Tak já nevím :nevim: Je možný, že je někde nějaká chyba? Nebo je to jen chvilkový? Průjem nemá, po mrkvi měla trošku tužší bobek, ale jinak dobrý :nevim:

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 02.03.17 08:44
@Celestýna7 píše:
Já mám holčičku 4mesice a začali jsme s prikrmy… 3dny se dává miminku stejný druh vařené zeleniny nebo hami 1lzicka…já osobně varim. Zeleninu květák, mrkev, batáty, cuketu, brokolice, dýně atd. Začíná se dávat jeden druh zeleniny 3dny…je to skrz reakci miminka kdyby melo třeba alergii na nějakou zeleninu. 1den se da miminku 1-2 lžičky prikrmu a dokrmi se plnou davkou mléka co davas. 2den 3-4 lžičky prikrmu a opět se dokrmi plnou dávkou mléka. 3 den kolik sní prikrmu a mlika kolik si vezme. Každý 4den se přidává novy druh zeleniny a postupně zvetsujes porci podávaného prikrmu. Současné se zmenšuje mléčná poledni dávka. Já začala dávat po lzickach a plnou dávku prikrmu vazim aby mela 125g jako maji prikrmy ve skle.Do uvarene zeleniny dávám kapku kvalitního olivového oleje na trávení. Me přijde lepší dávat miminku prikrm od ukončeného 4.měsíce…mimi si zvykne na nové chutě, ma víc vitaminu…každý ma na to názor jiný…hodně štěstí :) :mavam:

HEZKY NAPSANÉ! :-)

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 02.03.17 08:50

Jo a pak je taky všechno jinak. Moje dcera do roka nesnědla víc 50 g příkrmu. Kdy má dítě podle tabulek sníst 50 g? Roční dítě, co lítá jak vítr, umí 40 slov, prostě nebude jíst tu hnusnou tuhou stravu. Byla živa na UM. Ještě v 18 měsících měla dny, kdy byla jen na UM a mléčné kaši. Jsem ráda, že už je to pryč, bylo to s ní docela trápení. Dnes je jí 5 let a je to popelnice, co zbaští snad všechno. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama