Prvni prohlidka na gynekologii

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.5.22 13:39

Prvni prohlidka na gynekologii

Zdravím, je mi 16 a čeká mě první prohlídka na gynekologii. Vůbec nevím co mám čekat a hlavně se bojím že se mě budou ptát na sex a takové věci. Panna nejsem a sex jsem měla zatím 2×. Pokaždé v opilosti takže si to moc nepamatuju. Bude se mě ptát jak jsem o to přišla atd. Nebo jí jen bude zajímat že nejsem panna? A je možnost že to řekne mým rodičům?
A jak bude prohlídka vypadat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15475
11.5.22 13:41
@Anonymní píše:
Zdravím, je mi 16 a čeká mě první prohlídka na gynekologii. Vůbec nevím co mám čekat a hlavně se bojím že se mě budou ptát na sex a takové věci. Panna nejsem a sex jsem měla zatím 2×. Pokaždé v opilosti takže si to moc nepamatuju. Bude se mě ptát jak jsem o to přišla atd. Nebo jí jen bude zajímat že nejsem panna? A je možnost že to řekne mým rodičům?

Už nejsi pod zákonem, takže jí bude fuk, jestli jsi, nebo nejsi panna. Ani se tě nebude vyptávat, jak jsi o to přišla. Jen tě vyšetří, probere s tebou případnou antikoncepci a je to. Rodičům není důvod něco říkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.22 13:47
@Anonymní píše:

Ptát se jestli jsi panna určitě bude, kvůli způsobu vyšetření - už můžeš být vyšetřená jako dospělé ženské vnitřním ultrazvukem. Po tom, jak k tomu došlo, ale doktorovi nebo doktorce vůbec nic není, kdyby měl nějaké dotazy normálně řekni že máš přítele a tečka. Rodičům by o tom sám od sebe nic říkat neměl, u mě nikdy žádné podrobnosti z prohlídek rodičům neříkal ani před 18. narozeninami. Sice rodiče mají právo znát tvůj zdravotní stav, ale tyhle intimní detaily, pokud je doktor rozumný, slepičit nemusí.

Probíhá to tak, že nejdřív se na chvilku posadíš a vyptá se tě na různé věci, na to jak máš menstruaci, kdy byla poslední, jestli je pravidelná, jestli nemáš nějaké problémy. Pak celkově na tvůj zdravotní stav. Nakonec si odložíš, vlezeš na křeslo a vyšetří tě vaginálním ultrazvukem. Nebolí to, není třeba se bát. Možná tě vyšetří i pohmatem, ale nedělají to už všichni. Udělá stěry tyčinkami, jestli nemáš infekci. To je všechno.

• Citovat
  • Nahlásit
279
11.5.22 13:58

Čerstvá zkušenost: byla jsem s dcerou cca před půl rokem (teď ji bude 17). Mohla se rozhodnout, zda na sepsání anamnezy půjdu i já - chtěla abych šla. Na vyšetření jsme samozřejmě odešla. Zda měla pohlavní styk prý chtěla vědět, aby ji vyšetřila i pomoci tzv. zrcadel ( připlacela si za plastová která nestydí a jsou jednorázová). Hormonální antiko jsem musela podepsat já. Ale pokud rodiče nefunguji, tak co já vím, lékaři často antinu předepisují i bez jejich souhlasu. Je to menší zlo než případná interrupce.
Kdyby ti lékař nevyhovoval, priste se neboj a jdi jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
11.5.22 16:11
@Tuhy_LU píše: Čerstvá zkušenost: byla jsem s dcerou cca před půl rokem (teď ji bude 17). Mohla se rozhodnout, zda na sepsání anamnezy půjdu i já - chtěla abych šla. Na vyšetření jsme samozřejmě odešla. Zda měla pohlavní styk prý chtěla vědět, aby ji vyšetřila i pomoci tzv. zrcadel ( připlacela si za plastová která nestydí a jsou jednorázová). Hormonální antiko jsem musela podepsat já. Ale pokud rodiče nefunguji, tak co já vím, lékaři často antinu předepisují i bez jejich souhlasu. Je to menší zlo než případná interrupce.
Kdyby ti lékař nevyhovoval, priste se neboj a jdi jinam.

Kdyby to bylo jak říkáš, že se budou děcka žádat o podpis rodičů na antikoncepci, tak budou babyboxy přeplněny a zvýší se potratovost o sto procent. Rodiče fungující/nefungující v tom nehrajou roli. Takový velký děcko může dostat normálně recept a vyzvednout si co chce a nemusíš to vědět. Každý teenager jde za maminkou a tatínkem, aby mu podepsali antinu, ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
11.5.22 17:26

@Aletta80 já jen rikam, ze před par lety se změnil zákon o lékařských službách a správně by nezletili měli byt ošetřeni s vědomím rodiče. Ze to v tomto případě je trochu nelogické je pravda. Jakým způsobem si to lékaři obhaji, nevim.
A první na googlu nalezené vyjádření zdravotního zařízení: https://www.poliklinika-ch.cz/…m-pacientum/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3438
11.5.22 18:10

Já mám pocit, že zrovna na gynekologii (a myslím ještě u zubaře a u dětského) se rodičům dává podepsat takový papír, něco jako prohlášení, že souhlasí, aby dítě (starší 15 let) mohlo chodit na vyšetření samo. Čili ani není důvod po nich chtít podpis kvůli antikoncepci. Ovšem je pravda, že pokud si sami vyžádají informace o zdravotním stavu dítěte, doktor jim nic zamlčet nesmí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
11.5.22 23:02

V 16 letech sex v opilosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.7.22 13:22

Zdravím vás,
Prosim vás potřebuji radu, jelikož už si vůbec nevím rady. Je mi 18 let a při menstruaci trpim hodně velkými bolestmi v břiše, mám křeče v podbříšku, hodně zvracim a začala mne kvůli menstruaci dost bolet levá ledvina. Na gynekologii jsem ještě nikdy nebyla a nevím zda tam mám kvůli tomu zajít, jestli to nemůže být něco vážného nebo jestli je to tak normální. Mám z gynekologie trochu strach a proto jsem tam ještě nebyla.. budu moc ráda za všechny rady. Moc děkuji, s pozdravem Nikol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3438
8.7.22 21:18

Jak už jsem vám odpovídala v jiné diskusi, na gynekologii určitě zajděte. Oni vás tam neukousnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat