Reklama

První prohlídka u nového gynekologa v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Claaire 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 09:35
První prohlídka u nového gynekologa v těhotenství

Zdravím, mám takový trošku asi pitomý dotaz :D Jsem těhotná a ještě jsem nebyla u dr, protože mám svého gynekologa daleko (přišlo mi zbytečné hledat si ho v místě současného bydliště, když problémy nemám a preventivní prohlídky taky flákám). Zavolala jsem tedy ke gynekoložce, která mi tu byla doporučena abych se u ní zaregistrovala. No a jak jsem byla nervozní tak po mém dotazu jestli berou nové pacientky na mě sestra jen vychrlila datum a čas kdy mám přijít a napsala si jméno. Vubec jsem se nestihla zmínit, že jsem asi těhotná. Vadí to nějak že to neví? V době prohlídky budu cca v 8. týdnu, není to pozdě? Neměla jsem jí to říct a poptat se po dřívějším termínu?

Přečtěte si článek: Vše, co potřebujete vědět o těhotenství

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10054 příspěvků 19.01.18 09:37

To je naopak ideální, aspoň uz uvidíš srdíčko ;)

Fima
Nadpozemská drbna 29222 příspěvků 16 inzerátů 19.01.18 09:38

Ne, pozdě to není, naopak. Je to akorát. Dřív tam často vidět nic není, čeká se na srdeční akci… apod. A že jsi to neřekla, to problém též není. Zmíníš se až v ordinaci.

Claaire 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 09:41

@Tichošlápek Tak fajn, díky. Já jsem ze všeho nervozní. Je to moje první těhotenství a mám strach že to třeba bude mimoděložní nebo tak neco.
Takže stačí když jí to řeknu až tam příjdu? Ta sestra se právě vubec neptala proč tam jdu. Jestli mám nějaké problémy nebo tak něco. Vždycky když jsem se objednávala k dr tak chtěli vědět jestli prevence nebo problémy nebo tak.

Tichošlápek
Extra třída :D 10054 příspěvků 19.01.18 09:42

@Claaire stačí. Uz bych tam nevolala a proste přišla v den objednání. Stejne s tebou budou vyplňovat anamnezu, tak se na to narazí

Claaire 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 09:47

Tak díky :) Snad bude vše OK. Já bych tam totiž nejradši běžela hned, jsem dost hypochondr a i to že jsem už poměrně dlouho na prohlídce nebyla mě moc nepřidává na klidu. Jenže jsem se během pár let dvakrát stěhovala a prostě to nějak nevyšlo. Bojím se že mi vynadá že ty preventivní prohlídky flákám, ale asi nejsem jediná ne? :lol:

Fima
Nadpozemská drbna 29222 příspěvků 16 inzerátů 19.01.18 09:58
@Claaire píše:
Tak díky :) Snad bude vše OK. Já bych tam totiž nejradši běžela hned, jsem dost hypochondr a i to že jsem už poměrně dlouho na prohlídce nebyla mě moc nepřidává na klidu. Jenže jsem se během pár let dvakrát stěhovala a prostě to nějak nevyšlo. Bojím se že mi vynadá že ty preventivní prohlídky flákám, ale asi nejsem jediná ne? :lol:

Mě se na předešlé preventivní prohlídky nikdo nikdy neptal.

Claaire 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 10:10

@Fima Takže proste hysterčím uplně zbytečně  :D

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.01.18 10:11

@Claaire uplne v pohode. Ja prechazela k nove dr taky, protoze sveho jsem mela daleko od mista soucasneho bydliste. Ja jim teda rekla, ze jsem tehotna, ale oni si stejne vstupni prohlidku udelaji tak jako tak ;) reknes jim to tam, az tam prijdes, vubec se tim nestresuj ;)

Fima
Nadpozemská drbna 29222 příspěvků 16 inzerátů 19.01.18 10:15
@Claaire píše:
@Fima Takže proste hysterčím uplně zbytečně :D

Jo. ;) Buď v klidu. ;)

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 19.01.18 10:20
@Claaire píše:
Tak díky :) Snad bude vše OK. Já bych tam totiž nejradši běžela hned, jsem dost hypochondr a i to že jsem už poměrně dlouho na prohlídce nebyla mě moc nepřidává na klidu. Jenže jsem se během pár let dvakrát stěhovala a prostě to nějak nevyšlo. Bojím se že mi vynadá že ty preventivní prohlídky flákám, ale asi nejsem jediná ne? :lol:

Asi k těm preventivkám bude mít jedovatou poznámku, ale na druhou stranu si je jistá, že teď budeš chodit nějaký čas pravidelně, tak to rozvádět nebude. ;)

Aries6
Generální žvanilka 21946 příspěvků 5 inzerátů 19.01.18 10:33

@Claaire Není, mě si takhle sestřička sama pozvala, když jsem řekla datum poslední menstruace. A další těhotenství jsem se tam objednávala sama cíleně. Je to právě ideální.

anonymni_prezdivka
Kecalka 360 příspěvků 19.01.18 13:57

Určitě to nevadí, já se taky k mému dr objednala, aniž bych řekla, proč tam jdu. O 8.týden je ideální - já tam letěla nadšeně v 5.týdnu, srdíčko ještě nebylo vidět a akorát mne vystrašili zamklým těhotenstvím, případně mimoděložním, vzhledem k bolestem v pravém podbřišku… Naštěstí bylo nakonec vše v pořádku, ale těch pár dní mezi prohlídkami, to bylo utrpení… V osmém týdnu bude miminko krásně vidět… Když jsem byla v 10. na uzv, bylo dokonce zrovna vzhůru a hýbalo ručičkama a nožičkama… Bylo to úžasné.
Gratuluji a přeji vše nej ;)

anonymni_prezdivka
Kecalka 360 příspěvků 19.01.18 13:59

Co se flákání preventivek týče - já byla na úplně první prohlídce v 26 letech :-) a dr nic nekomentoval. Žádný stres 8)

Claaire 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 16:46

Moc děkuju za uklidnění, je toho teď na mě moc. Fofr v praci, za týden státnice, rekonstrukce bytu a do toho dvě čárky na testu :roll: Miminko jsme samozřejmě chtěli, ale povedlo se dřív než jsme čekali :lol: Tak snad bude všechno v pořádku a můj stres se na něm nepodepíše.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Ovíněný Gregor pouštěl bomby: Líbí se mi, když před sebou páry prdí

Herec a hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (35) platí za uhlazeného... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >