První setkání dítěte s biologickým otcem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 15:13
První setkání dítěte s biologickým otcem

Ahoj, vždycky jsem tu našla radu tak snad i tentokrát.

Mojí dceři je 9 a nikdy se neviděla s biologickým otcem. Ví o něm a nemá s tím problém, v rodném listě má mého současného manžela.
Jen řeším situaci až ho bude chtít jednou vidět. Řešili jste něco podobného u svých dětí? Nebo jste to zažili sami? V kolika letech k prvnímu setkání došlo? Jak to probíhalo? Byla u toho matka dítěte? Bylo to na „cizím“ území (restaurace a podobně)?

Vím, že mě to časem čeká a budu ráda, pokud někdo popíše svou zkušenost.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
elvia2
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 24.09.14 15:16

Myslím, že dcera po setkání jednou určitě zatouží. Záleží kolik let ji bude v té době.

Příspěvek upraven 25.09.14 v 09:08

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 15:20

@elvia2 No od porodu jsem biol. otce neviděla, předpokládám že on se neozve nikdy. Ani alimenty jsem od něj nechtěla, nikdy nic. Měla jsem mu za zlé, že se na nás s dcerou vykašlal, ale to dceři nevykládám, ani už se nezlobím, vždyť díky němu mám dceru. Spíš se bojím, že bude zklamaná, až ho pozná, případně aby jí nevyprávěl nějaký lži.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 15:30

Mám syna 14 let a bio otce taky nezná. Ví o něm, když má jakoukoliv otázku bez problému zodpovím. Jako tátu bere mého současného manžela kterého má i v rodném listě. Jeho bio otce jsem více než deset let neviděla, kontakty veškery zpřetrhány. Ale podle toho jak si s klukem povídám to vypadá, že zatím nemá a asi nikdy mít nebude touhu bio otce poznat. Tak doufám, že to tak i zůstane.
Naposledy mi řekl, že je rád, že jsem toho pána poznala, odevzdal mi „svůj materiál“ a on se mi mohl narodit. Jinak je to pro něho cizák.

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 24.09.14 16:50

Můj známý se v dětství po rozvodu rodičů s otcem nestýkal, otec stál za houby. Až v jeho dospělosti se sám ozval, pak se párkrát setkali, kluk měl docela radost, že o něj otec projevil zájem, bohužel tím v dětství trpěl, nakonec po něm zdědil byt.:-))) Takže to dopadlo vlastně dobře. Asi bych dceři řekla pravdu, pokud se bude ptát a pokud se s ním bude v dospělosti chtít setkat, nechala bych to na ní.

laducha
Generální žvanilka 22170 příspěvků 24.09.14 17:01

Syn se viděl s otcem poprvé, když mu bylo 11. Přijel k nám, vyzvedli jsme syna ze školy a šli do restaurace na oběd. Pak jednou za rok u nás, ve 14 k němu syn poprvé jel a teď, je mu 25, spolu mají bezvadný vztah.
Není Čech, proto byly návštěvy tak vzácné. Rozešli jsme se před narozením syna, po oboustranné dohodě. Tři roky mi psal, občas poslal nějaký dárek. Pak se oženil, já jsem se vdala a naše cesty se rozešly úplně. Znovu obnovil kontakty otec a jsem za to ráda.
U dcery to mám složitější, její otec o ni nejeví zájem vůbec a neplatí. Není to dobrý člověk a tak nějak doufám, že u toho i zůstane.

elvia2
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 25.09.14 09:11

Myslím, že u setkání bys byla a uvidíš, jak bude probíhat. Z vlastní zkušenosti mohu napsat, že asi každý zatouží poznat -jak dítě - tak možná i otec. Záleží kolik let dcerce bude.

Tamtama
Extra třída :D 12064 příspěvků 25.09.14 12:13

Ja videla sveho otce v osmnacti, mamka o nem nikdy moc nemluvila, jen ze neplati a neozyva se.. Setkanim jsem docilila jen toho, ze jsem se utvrdila jaka je slibotechna, sliboval mi hory doly a skutek utek.. Od te doby jsme se nevideli a zajem neni ani z jedne strany..

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 25.09.14 12:19

Tak jestli se s vámi nijak nestýká a v podstatě vám nezasahuje do života, nechala bych rozhodnutí, kdy se s biolog. otcem vidět, na dceři. (Pokud teda po ní otec sám nezatouží.)
Většinou to přichází kolem puberty, ale jde ve většině případů spíš o zvědavost. Jestli spolu nemáte žádný vztah a jste si cizí lidé, asi by bylo všem zúčastněným stranám příjemnější setkat se na nějakém neutrálním území (třeba ta restaurace).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 13:48

Tady zakladatelka.

@ZuzaM @laducha @elvia2 @malinika @Tamtama Moc vám, holky, děkuju za příspěvky, nijak na setkání dcery s biol. otcem nespěchám, jen jsem náhodou zjistila, že on má další dceru, asi jen o chlup mladší, než je moje, přijde mi škoda, že má moje dítě sestru a ani o tom neví. Ale nechám to tak, asi řeším blbosti.
Ještě jednou díky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.16 13:30

Obnovuji tema. Zrovna dnes jsem se poprve setkala se svym otcem. Nikdy jsem ho nevidela a nic o nem nevedela.Jen jsem vedela jmeno. Mamka mi vzdy rikala jak me nechtel a nikdy nemel o me zajem. Nasla jsem sveho nevlast. brachu a sestru a pres ne jsem se s nim dnes poprve videla.Na vse jsem se ho zeptala a pry on mel o me i o mamku zajem ale mamka s nim nechtela byt.Je mi 30 let. mamka o tom nevi ze jsem se s nim setkala.Mam ted ruzne pocity a nad vsim premyslim. jestli se mamky na to jeste jednou zeptat i kdyz se o tom bavit nikdy nejak nechtela.

MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 19.05.16 13:40

Já mám 6 letou dceru. Jeji biologický otec odešel v jejich 6 měsících.. v jejich 2.5 letech jsem si našla současného přítele je ji teď 6 let ví o biolog. otci, ale nevyptává se ma za tatínka mého přítele, který se k ní i tak chová a kterému tak říká. Třeba jednou bude chtít poznat biolog. otce ale myslím, že v pozdějším věku asi kolem puberty…možná, že nikdy..Pokud bude chtít nebudu ji v tom bránit ona se sama časem přesvědčí, že jeji biolog. otec nestojí za nic. Nikdy se neozval nikdy neměl zájem nikdy neplatil. Asi takhle :palec: Nemá cenu nad tím uvažovat. Sourozence už má na cestě :-) nemusí hledat od biol. otce potomky :palec:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 19.05.16 13:40
@Anonymní píše:
Obnovuji tema. Zrovna dnes jsem se poprve setkala se svym otcem. Nikdy jsem ho nevidela a nic o nem nevedela.Jen jsem vedela jmeno. Mamka mi vzdy rikala jak me nechtel a nikdy nemel o me zajem. Nasla jsem sveho nevlast. brachu a sestru a pres ne jsem se s nim dnes poprve videla.Na vse jsem se ho zeptala a pry on mel o me i o mamku zajem ale mamka s nim nechtela byt.Je mi 30 let. mamka o tom nevi ze jsem se s nim setkala.Mam ted ruzne pocity a nad vsim premyslim. jestli se mamky na to jeste jednou zeptat i kdyz se o tom bavit nikdy nejak nechtela.

proč po takové době jitřit city? Otec, který se 30 let neozval, asi nebude tak super, jak se dělá, ne? :think: myslíš, že kdyby měl zájem, že se Ti neozval dřív?

MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 19.05.16 13:41
@Anonymní píše:

přesně tak nemusí to být pravda co otec říká, kdyby chtěl šel by proti matce soudně..Holt se to vše lehce svaluje na toho druhéto, že to ONA nechtěla, ale kdyby CHTĚL on mohl tě alespoň vídat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.16 13:46

@martina.se To je taky pravda.Ale rikal mi ze vzdy kdyz me chtel videt tak mamka mu to zakazala. A kdyz jsem byla mala a on nas potkal ze mamka me hned odvedla. Nevim je to smutne.vzdy jsem si rikala ze mu nikdy neodpustim a ted jsem na jedne strane rada.Mam to v hlave zmatene.Co by jste delali vy? je to prece otec.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrba a Limba ven! Fanoušci fotbalové Plzně po nezdarech vyhánějí klubové ikony

Druhá prohra v řadě a propastná devítibodová ztráta na vedoucí Slavii. Šance... číst dále >

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >