První snažení o mimčo, duphaston, femibion

8
7.7.20 10:26

První snažení o mimčo, duphaston, femibion

Ahoj všem,
Je to můj první dotaz a napíšu sem celou mojí situaci :andel:
Je tomu rok co beru duphaston, abych měla pravidelny MS, měla jsem problém už od puberty, kdy jsem třeba menstruaci měla rok v pohodě a pak se najednou vytratila. Podle krevního obrazu jsem měla více mužských hormonů než ženských. Takže jsem brala HA. Pak když jsem dostala rozum a přečetla si více článků o HA, tak jsem ji přestala brát. Nějakou dobu jsem zase měla MS pravidelně bez problémů. Krevní obraz též v pořádku. Pak jsem na podporu začala brát drmek, který mi taky hodně pomohl udržet MS pravidelný, ale asi tak po roce zase menstruace zmizela. Po řešení problémů s doktorem mi tedy předepsal duphaston a mám ho asi tak rok a musím zaklepat, vše je v pořádku. Hormony a krevní obraz taky. Podotýkám, že mám i štítnou žlázu v pořádku. Vše jsem si ohlídala. Teď přišel čas, kdy jsme se s manželem rozhodli, že se budeme snažit o naše první miminko. Rovnou píši, že mám nadváhu. Ale jsem fyzicky aktivní (chodím cvičit, pohyb na zahradě, výlety) a mám i zjištěno, že to máme v rodině dědičné. Nevymlouvam se na to, ale udavam jak to je :andel: Zároveň jsem začala brát na doporučení femibion, abych měla potřebné vitamíny.
Otázka tedy zní: když beru duphaston, který mi udává pravidelnou menstruaci a případně otehotním, budu menstruaci i tak dostávat nebo to dá tělu signál, že se MS nedostaví? Já v tom mám trochu zmatek a můj doktor je zrovna na dlouhodobé dovolené a k cizímu doktorovi, kterýho zastupuje jít nechci. :andel: když jsem počítala diskuse na tohle téma, nenašla jsem nikde odpověď na můj dotaz. Další otázka je ke snažení i mimčo, zda je ten femibion v pohodě, jestli není lepší jen kyselina listová nebo kontryhel? Možná toho je více :D
Hodně jsem tu četla, že se na to nemám upínat, takže jsem zatím v pohodě. Po 14 dnech jsem zkoušela těhotenský test a vyšel negativní. Byla jsem trochu smutná, ale pořád jsem v pohodě. Jsme pořád v začátcích, tak to nehrotíme. I manžel mě podržel a říkal mi, ať nejsem zklamaná. :palec:
Mám aplikaci kam zadávám, kdy beru duphaston a femibion a zároveň uvádím, kdy mám MS. Podle toho mi to vypočítalo plodné dny, ale vím, že to není 100% pravdivý údaj. Když si nějak myslím, že mám plodné dny, cítím bolest většinou v levém vaječníku, jestli to je tedy možné. Já se ještě v těchto termínech snažím zorientovat, abych nebyla úplně za hloupou, že neznám pořádně své tělo. Když jsem jednou takhle měla šílený bolesti na levé straně v podbřišku, jela jsem na gynekologickou pohotovost a nic mi nenašli. Jen mi doktorka řekla, že si mám příště vzít prášek ( něco na způsob, co jí jako otravuju) od ty doby jsem trochu v těchto věcech opatrná :roll:
Budu ráda za každý komentář, který napíšete, ať máte něco podobného jako já nebo nějaké své zkušenosti :)
Ještě doplňuji, že jsme se začali snažit teď na konci června poprvé a nikdo krom nás dvou to neví, nechceme to zatim moc ventilovat a tím, že jsem se potřebovala trochu vykecat a probrat to, tak jsem zvolila tuhle variantu pro mě asi jako nejlepší :)

Příspěvek upraven 07.07.20 v 11:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2977
7.7.20 10:44

No hele na to, ze se snažíš neupinat, tak ses celkem statečně připravila. Femibion nemá na otěhotnění žádný vliv, jsou to vitaminy. Stačí obyčejná kyselina listová. S tím ostatním ti nepomůžu, ale asi bych nehrotila co všechno mas pít a jist. Užívej si sex a ono to přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
7.7.20 11:14

Ja také dostala duphaston na srovnání cyklu a také doporučení zhubnout. Ještě jsem brala Inofolic combi. Každopádně jsem zhubla (asi 5kg) a duphaston i inofolic jsem brala pouze jeden měsíc a povedlo se. Duphaston jsem v těhotenství určitě nebrala. Zeptala bych se doktora, ale bez konzultace bych v těhotenství radši nebrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
7.7.20 11:22

@Verurizeckova na jednu stranu to beru zodpovědně a na druhou mi přijde vtipný, jak člověk začne přemýšlet, když se snaží o mimčo, je tolik názoru a tolik pojmů a stejně na kazdyho funguje něco jinyho, díky za komentář :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
7.7.20 11:25

@Zpavlí doktor mi taky řekl, že je hlavní zhubnout jinak 100% neotehotnim. Duphaston nemám v plánu brát, když budu těhotná. Spíš mě zajímá, že když to nebudu vědět, že bych byla a zároveň brala prášky, jestli by se i tam MS dostala vila, přece jenom prášky beru, abych to měla a pak kdybych otěhotněla, zda by to tělo dostalo signál, že nemá menstruovat, ikdyz beru prášky. Snad se do toho nemotam, jestli mi rozumíš :D jinak děkuju za zapojení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
7.7.20 11:42

Pokud budeš těhotná menstruovat nebudeš ani s duphastonem-ja to teda nedostala. Jak jsem si udělala test, léky jsem vysadila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
7.7.20 11:49

@Zpavlí super, děkuji :) tak uvidím, teď bych to měla dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama