První tábor na 14 dní bez rodičů

18
10.6.21 17:46

První tábor na 14 dní bez rodičů

Ahoj maminky,
budeme poprvé posílat syna na 14 dní na tábor, má za sebou 1.třídu, takže 7 let. Dávaly jste také některá tak malé dítě samotné na tábor? Jeden z instruktorů je jeho bratranec (17 let), tak i proto jsem si na to troufla. Po týdnu za všemi prcky přijedou rodiče a děti mají pro ně připravene scénky… Už jsme tam jezdili za synovcem, když byl menší.
Jak to vaše děti zvládly a byly v pohodě?

Děkuji za příspěvky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5531
10.6.21 17:55

@Janicta87 aby si syn nemyslel, že se bratrance bude věnovat hlavně jemu, není to žádný jeho pecovatel předpokládám. Sami alespoň uvidíte, jak syn je nebo není samostatný. Tohle je velmi individuální záležitost. Všeobecně nás se nikdo neptal a střelili nás na tábory pod stan na tři týdny. Tedy já to nesla těžce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
10.6.21 17:55

Já jezdila na tábory od 7 let a milovala to a žádné návštěvy rodičů se nepěstovaly a byly spíš zakázané, musíš sama odhadnout, jestli je na to syn stavěný nebo ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2541
10.6.21 17:56

Dávala jsem 7letou (ale po 2. třídě) na 3týdenní tábor. Jela s oddílem, kam rok chodila, takže znala jak většinu dětí, tak vedoucí. Zvládla to bez problémů, další rok jela naděně znova. Na druhou stranu syn v té době 10letý nadšený nebyl a další rok jet nechtěl. Takže záleží na dítěti víc než na věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1384
10.6.21 17:58

Ja taky jezdil od první třídy na tábor, dokonce před první třídou, ale jezdil s námi taťka, což je velký rozdíl. Teď dělám vedoucího já, mladší ségra je stejně stará jak váš syn a jede taky. Bratranec, kterému je 9 jezdil s námi taky od první třídy a pohoda, těší se zas. Jsou i takto staré děti, které tam nikoho neznají a jedou a v pohodě. Jiné trpí. Moje druhá ségra jezdila jen do doby co jezdil náš taťka a pak už nechtěla, radši běhala po sídlišti, co byli rodice v práci nebo byla doma. Každý je prostě jiný, základ je jestli se těší, tak to dost pravděpodobně bude v caiku a jestli nebude, tak si to vyzkouší, trochu si tam pobrečí a příští rok ho tam neposlete. Ono to fakt těžko jde dopředu říct. Jsou děti co nás rodiče upozorňují, ze se jim bude styskat a na konec se jim nechce domů, ale pak jsou děti, co to mají za trest. Loni jsme měli desetiletého kluka, co tam fakt trpěl a měl spočítáno hned druhý den za kolik sekund pojede domů, takže ono to kolikrát není ani tak o věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11116
10.6.21 18:04

@Janicta87 Dcera byla na týden v necelých pěti, na deset dní v pěti (to byla teda školka v přírodě). Na 14 dní ještě nebyla, ale v sedmi by to už dala. Teď (9) měla jet s oddílem na tři neděle pod stan, ale to jsem teda odpískala, protože se vídali celý rok jen virtuálně, tak ty ostatní skoro nezná. Jestli tam má mladej ještě bráchance a není vyloženě mamánek, tak bych myslela, že to bude v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24779
10.6.21 18:07

Ty znáš své dítě nejlip. Některé bude v pohodě, jine ne. Na mého syna by to bylo dlouhé. Byl loni čerstvé sedmiletý na týden, s kamarádem, moje kamaradka tam byla jako zdravotnice. Ačkoliv tam byl spokojený, ten týden byl tak akorát. I letos souhlasil s maximálně týdnem. Překvapivě se mu nechce na dlouho od rodičů. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
10.6.21 18:08
@Trojlístek píše:
@Janicta87 aby si syn nemyslel, že se bratrance bude věnovat hlavně jemu, není to žádný jeho pecovatel předpokládám. Sami alespoň uvidíte, jak syn je nebo není samostatný. Tohle je velmi individuální záležitost. Všeobecně nás se nikdo neptal a střelili nás na tábory pod stan na tři týdny. Tedy já to nesla těžce.

Jj, dřív to bylo jiné. Mě strčili na tábor v šesti letech na tři týdny a nikdo se mě na nic neptal. Neznala jsem tam vůbec nikoho. Návštěvy rodičů? Úplné scifi…

Tohle bych pro svou dceru nechtěla. Záleží, jaké dítě je. My jsme začínali s dcerou taky v sedmi, ale ona se těšila a jela jen na 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
733
10.6.21 18:10

Naše děti jezdily na 10 dní. Hodně záleží jaký je to tábor. Lepší jsou menší tábory. Co bych se bála je návštěva rodičů v půlce tábora, že bude chtit domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53769
10.6.21 18:15

Dcera byla na první pobytový tři týdny. Ale byl to tábor jejího kroužku. Takže všechny účastníky dospělé i děti znala. Za rok s ní jela i sestra mladší. Jinak si své děti beru na příměšťák, který vedu každý rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53487
10.6.21 18:20

Záleží na dítěti. To mé to v 7 letech a po první třídě dalo zcela na pohodu, znalo tam vlastně jen jednu vedoucí, prý tam bylo nejmladší. Ale těšilo se tam a vrátilo se totálně vysmáté s přáním, že chce za rok zase. Po třetí třídě už chce jet na tři týdny. Ale třeba můj muž prý jako dítě protrpěl tábor i po čtvrté třídě. Takže ty znáš své dítě nejlíp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2291
10.6.21 18:26

Všechny naše děti jezdí na tábory od první třídy - ale všechny s oddílem, kam celý rok chodily (skaut, vodáci). Do úplně neznámého prostředí a s neznámými lidmi bych se trochu bála. Ale záleží na dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16886
10.6.21 18:56

Dítě bude v pohodě, když ty z toho nebudeš dělat drama- tvoje úzkost se přenáší na tvé potomky a aby tito zdárně dospívali, musíš je umět pustit ze své náruče.

Ano, je to těžký.

Ale aby člověk uměl dospělosti řešit těžké věci, musí jako malý řešit malé těžkosti.

Není dobré chránit děti před vším nepříjemný, těžký, negativním. Je potřeba učit je to snášet a je dobré začínat na malých věcech. Protože když pak na spadne velký průšvih (a to se prostě děje nám všem), tak musí mít natrénované že težké věci se dají zvládnout, že není potřeba panikařit, hned se vzdávat a nebo raději nedělat nic, aby nedejbože něco nenastalo.

A teda nutno naznat, že právě tábory a fungování v nějakém turistickém/skatuském/vodáckém a nebo i sporotovním oddíle tohle dětí učí dost efektivně.

Jasně že je k tomu kniha

https://www.grada.cz/…ditete-4835/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9965
10.6.21 19:09

To záleží na tvém dítěti, jakou má povahu. Já jsem tábory jako malá milovala. Můj desetiletý syn zatím nikam nechce, max. byl loni na příměstském táboře, kde byla vedoucí má sestra a její děti byly i se synem v „oddílu“. A jezdíme na lyžák, kde je syn s dětmi, ale já jsem tam také, jako výpomoc. Sám zatím odmítá a já ho nenutím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 19:13

@Janicta87 těší se? Pokud ano je to velký předpoklad, že to dá. Syn, tedy 8let, jede poprvé na spací tábor taky, rovnou na 14 dni taky. Na týden nechtěl. Je tedy pravda, že tam jedou i někteří jeho spolužáci, sestra, ta však bude v jiném oddíle a bývala pí učitelka dcery jako zdravotnice.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat