Reklama

První těhotenská prohlídka až ve 13. týdnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elllka
Nováček 2 příspěvky 01.03.18 14:40
první těhotenská prohlídka až ve 13. týdnu

Ahoj holky, řeším teď trošku problém. Dle těhotenské kalkulačky jsem už v jedenáctém týdnu, ale stále jsem nebyla na gyndě. Původně jsem chtěla jít tak sedmý osmý týden, jenomže jsem někdy celkem v počátku těhotenství jsem krátce zašpinila - růžová krev jen na toaletním papíru (večer předtím jsme měli s partnerem sex), tak jsem chtěla počkat tak týden dva, jestli se nerozjede spontánní potrat - což se nestalo. Poté jsem zašpinila ještě jednou, růžovoučký výtok opět ráno na toaletním papíru. Jinak mě od začátku bolí prsa, jsem unavená a občas je mi mírně nevolno - nic, co by se nedalo zvládnout, ale nějak si stále nepřipadám těhotná, navíc mám panickou hrůzu z toho, že mi řeknou, že jde o zamlklé těhotenství a budu muset na revizi. Takže jsem se až tento týden odhodlala zavolat na gyndu a tak nějak jsem nezmínila těhotenství a objednala se jen na preventivní prohlídku, na kterou jsem měla jít v lednu. Problém je, že vzhledem k mým směnám v práci byl první volný termín prohlídky, který mi vyhovuje, až za tři týdny a jestli je všechno ok, tak budu už na konci 13 týdne v té době. Teď krom toho, že se bojím, že vlastně žádné miminko není, tak se i bojím, že na mě budou na gyndě nepříjemní, protože jestli je všechno ok, tak přijdu o prvotrimestrální screening. Myslíte si, že bude doktorka nepříjemná, že jdu tak pozdě? Znáte někoho, kdo šel na gyndu dobrovolně třeba až ve druhém trimestru? Uvažuji, že si pořídím AngelSounds a pokud uslyším srdíčku, tak si vynutím dřívější prohlídku, ale vím, že když neuslyším nic, budu ze své prohlídky nervní ještě víc. :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9840 příspěvků 01.03.18 14:43

Nechápu že už si nešla k doktorce když si špinila a čekala si zda se něco rozjede nebo tak :roll:

Kelliee
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 01.03.18 14:45

Jdi k lékaři hned a prď na směny :roll:

Nell2
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 01.03.18 14:46

8o no já bych teda překonala strach a přeobjednala se na dřív a screening šla. Ale nikdo tě nutit nemůže..a ten AngelSounds, nejsem si jistá, ale to je asi ještě stejně nrzy abys něco slyšela.

Popokatepetla
Závislačka 3034 příspěvků 01.03.18 14:48

Na návštěvu lékaře máš přeci v práci nárok, takže jaké vzhledem ke směnám?? Normálně zavolej k dr. a řekni, že jsi nejspíš těhotná a že tedy chceš dřívější termín. Já byla poprvé v 11tt a když mě sestra objednávala, říkala že kdyby cokoliv, ať volám a přijdu dřív.

Yasmina21
Kecalka 408 příspěvků 01.03.18 14:49
@Petruna21 píše:
Nechápu že už si nešla k doktorce když si špinila a čekala si zda se něco rozjede nebo tak :roll:

Také nechápu :? 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 14:50

@elllka prosím tě úplně v klidu, u druhého jsem byla až ve 13.tt ze své vlastní vůle, nic mi nebylo, prvotrimestral jsem nechtěla, tak co. Tady každá druhá běží už s pocuranym testem, tak vzniká dojem, že na gyndu „musíš“. Kdybych tehdy nepotřebovala průkazku kvůli registraci do porodnice, tak bych šla až ve 20.tt kvůli zadance na velký utz a taky by se to nepotento. ;)

Petruna21
Echt Kelišová 9840 příspěvků 01.03.18 14:51
@Yasmina21 píše:
Také nechápu :? 8o

Já tedy volala hned co jsem se to dozvěděla a sestřička si mě objednala tak jak bylo třeba, práce nepráce :nevim:

Popokatepetla
Závislačka 3034 příspěvků 01.03.18 14:51

Samozřejmě, pokud prvotrimestrální screening podstoupit nechceš, nikdo tě do něj nutit nebude. V tom případě to klidně nech až na ten 13tt :nevim:

Peruz
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 01.03.18 14:51

Mě to přijde jako hrozná nezodpovědnost. Jestli máš strach, tak nevím jak si chceš pořídit dítě, když neumíš dojít ani k doktorovi. Nezlob se na mě, ale dřív z práce si snad umí zařídit každý. Nehledě na to jestli děláš na směny, tak se to v těhotenství nedoporučuje. Já být tou doktorkou tak jsem protivná jako prase.

P4ja
Kelišová 5273 příspěvků 01.03.18 14:51

@elllka No nechápu, proč jsi neřekla rovnou, když ses objednávala, že jsi v tom. Mudr. by s tím počítala a sestřička by tě třeba objednala na ráno na odběry a chtěla by po tobě moč.

P4ja
Kelišová 5273 příspěvků 01.03.18 14:52
@Nell2 píše:
8o no já bych teda překonala strach a přeobjednala se na dřív a screening šla. Ale nikdo tě nutit nemůže..a ten AngelSounds, nejsem si jistá, ale to je asi ještě stejně nrzy abys něco slyšela.

Hlavně se ten AS nemá používat denně.

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19295 příspěvků 01.03.18 14:53

Vem si z práce propustku a jdi hned. Screening bys ještě stihla ( krev 10-12 a utz 12-14, případně se to dá udělat i v jeden den, ale do 14+ pár dní). Chápu že jsi nešla, já špinila taky různě a chodila jsem k Dr co týden a taky to byly nervy. Takhle se na to člověk aspoň tolik neupíná.

truelly
Závislačka 2633 příspěvků 01.03.18 14:56

Proč jsi čekala? Jsi věřící nebo nechceš žádné testy? Abys nelitovala :think:

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19295 příspěvků 01.03.18 14:56

@P4ja a hlavně se nemusí podařit no vždycky zachytit a taky to je pravděpodobnější až od vyššího týdne.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama