První těhotenství a úřadování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.18 00:14
První těhotenství a úřadování

Ahoj ženy, potřebuji nutně poradit. Už mám ze všeho hlavu jako meloun. :roll:
Jednak bych se ráda zeptala, kde přesně na matrice se vyřizuje formulář ohledně otcovství. (Nejsme sezdaní) Tím míním, jak se to oddělení nazývá a jak to bude probíhat? To budeme vyplňovat na místě, nebo budou potřeba nějaká další vyřizování?
Dále jak je to s příjmením malého? Ráda bych, aby měl příjmení po otci, to se bude řešit až po porodu nebo zároveň na té matrice?
A dál bych chtěla vědět, jak je to s přítelem a mou případnou hospitalizací. Může se kdykoliv stát cokoliv a vzhledem k tomu, že přímou rodinu nemám; dostal by vůbec nějaké informace, když není členem rodiny ani mým manželem?
A poslední otázka; chtěla bych ho u sebe před porodem. U porodu ne ale byla bych ráda za podporu než půjdu na sál; dá se to tak udělat?
Vlastně ještě jednu otázku :) ; Kdybych si náhodou chtěla zaplatit nadstandardní pokoj který je nutné si rezervovat a termín porodu mám 16., co když budu rodit třeba už 10.? :think: :)
Děkuji za odpovědi, jsem bohužel buran co se úřadů týče. :) :mavam:

Reakce:

smajlik345
Kecalka 471 příspěvků 12.07.18 00:21

ohledně pokoju když budeš rodit dřív nebo pozdějí tak jej dostaneš jen když nebude obsazeno. Kamoška ho taky měla zarezervovaný, ale rodila před pár dní ( o 10 dní pozdějí než měla ) a pokoje byli obsazené tak je na obyčejném

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.18 00:23

@smajlik345
Děkuji za odpověď. :kytka:

Russet
Extra třída :D 11717 příspěvků 12.07.18 00:28
@Anonymní píše:
Ahoj ženy, potřebuji nutně poradit. Už mám ze všeho hlavu jako meloun. :roll:
Jednak bych se ráda zeptala, kde přesně na matrice se vyřizuje formulář ohledně otcovství. (Nejsme sezdaní) Tím míním, jak se to oddělení nazývá a jak to bude probíhat? To budeme vyplňovat na místě, nebo budou potřeba nějaká další vyřizování?
Dále jak je to s příjmením malého? Ráda bych, aby měl příjmení po otci, to se bude řešit až po porodu nebo zároveň na té matrice?
A dál bych chtěla vědět, jak je to s přítelem a mou případnou hospitalizací. Může se kdykoliv stát cokoliv a vzhledem k tomu, že přímou rodinu nemám; dostal by vůbec nějaké informace, když není členem rodiny ani mým manželem?
A poslední otázka; chtěla bych ho u sebe před porodem. U porodu ne ale byla bych ráda za podporu než půjdu na sál; dá se to tak udělat?
Vlastně ještě jednu otázku :) ; Kdybych si náhodou chtěla zaplatit nadstandardní pokoj který je nutné si rezervovat a termín porodu mám 16., co když budu rodit třeba už 10.? :think: :)
Děkuji za odpovědi, jsem bohužel buran co se úřadů týče. :) :mavam:

Na matrice - tak se to oddělení jmenuje vyřídíte vše najednou (prohlášení i to příjmení). Nezapomeň doklady a musíte tam přijít oba. Doprovod k porodu se neřeší. Odejde a přijde, jak si budeš přát. Taky nejsme sezdaní a neměla jsem problém. Nadstandart dostaneš, pokud bude volný. Rezervovat nelze.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.18 00:40

@Russet Na stránkách nemocnice je, že se právě musí rezervovat. :think:
Na matrice sice ano ale musí si tam člověk vytáhnout lístek s názvem oddělení kam chce zavítat. :) Mám hrozně primitivní otázky ale nenávidím úřady tak chci přesně vědět každý potřebný krok. Pro mě je to jak plánovat túru po horách. :D :oops:

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 12.07.18 02:07
@Anonymní píše:
Na matrice sice ano ale musí si tam člověk vytáhnout lístek s názvem oddělení kam chce zavítat. :) Mám hrozně primitivní otázky ale nenávidím úřady tak chci přesně vědět každý potřebný krok. Pro mě je to jak plánovat túru po horách. :D :oops:

Hmmmmm … Matrika, to oddělení se jmenuje “matrika”. Co chceš víc slyšet? :nevim:

Russet
Extra třída :D 11717 příspěvků 12.07.18 02:13
@Anonymní píše:
Na matrice sice ano ale musí si tam člověk vytáhnout lístek s názvem oddělení kam chce zavítat. :) Mám hrozně primitivní otázky ale nenávidím úřady tak chci přesně vědět každý potřebný krok. Pro mě je to jak plánovat túru po horách. :D :oops:

Tak si klidně rezervuj na termín porodu. Ale jistotu nemáš, kdy porodíš. A že ho i dostaneš. A matrika je název toho oddělení na městském úřadu. My jsme pidi město, takže jsme přímo zaklepali u dveří s nápisen matrika.

beruska9
Extra třída :D 10713 příspěvků 12.07.18 03:00

U nas „matrika“ vyrizuje vsechno :think: Pokud to maji nejak rozdelene, tak to byva popsane u tech tlacitek, nebo se zeptej na informacich. Prijmeni se resi vetsinou predem, prave na te matrice.
To same u nemocnic - muzou mit ruzna pravidla, pokud maji napsane, ze chteji rezervaci, tak ji udelej…pokud to maji na strakach, tak snad je tam i navod, jak to udelat. Zarucene to ale mit nebudes, myslim, ze je prideluki, jak jim zenske prichazeji, kdyz dojdou, tak bohuzel…asi chteji predem vedet, kdo ma zajem, ale jinak se to planuje tezko.
U porodu byt muze, v momente, kdyz uz ho tam nebudes chtit, tak mu rekni, at odejde..nebo se predem domluvte, do ktere faze ho tam chces. Ale stejne bych pocitala s tim, ze muzes kdykoliv zmenit nazor, jednim nebo druhym smerem.
Informace by dostat mel, kdyby nic jineho, bude mit ten papir z matriky, ze je otec, takze I kdyby nekdo delal problemy (ja jsem vdana, tak uplne nevim, jak to probiha, ale po manzelovi nikdo zadny doklad nechtel, proste prisel se mnou :mrgreen: ), tak snad ten by mohl ukazat? Resp. pokud ho odevzdas nemocnici, tak budou vedet, ze patri k tobe.

peskovas
Nováček 6 příspěvků 12.07.18 04:18

Rodila jsem v breznu akutnim cisarem v celkove narkoze a pritel dostal od personalu nemocnice veskere informace o zdravotnim stavu ditete i meho a nikdo s poskytovanim informaci nemel problem

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 12.07.18 05:20

Na urade oddeleni co se jmenuje matrika. Potrebujete oba rodne listy a obcanky. Nejdriv se napise papir o priznani otcovstvi a pak dalsi o prijmeni ditete. Vy budete davat jenom podpisy pred tou urednici. Kresni jmeno znat nepotrebuji, na to je dalsi papir, ktery dostanes od gynekologa nebo klidne az v porodnici tak to si muzete rozmyslet na posledni chvili (to je ted nove, driv se muselo uz na matrice zapisovat cele jmeno, ale pry to pak lidi menili na posledni chvili). Tyhle papiry je dulezite nezapomenout k porodu jinak bude prijmeni automaticky po tobe. V porodnici urcite budou chtit vedet kontakt na osobu, ktere muzou poskytovat informace a tam uvedes pritele. Ja jim ho treba diktovala ted kdyz jsem sla na prvni kontrolu do porodnice a zakladali mi kartu a nebo staci az pri prijmu. Nadstandard podle zvyklosti porodnice, budto si objednas predem nebo si reknes pokud budou mit volny pokoj po porodu.

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 12.07.18 07:00

Já jsem mrcha, pokud bychom nebyli svoji/manželé nechala bych dětem svoje příjmení. Většinou všechno s dětma řeší máma, takže odpadnou ty trapasy typu „maminka od Martínka Bláhy se jmenuje Nováková“ (pokud jsem se náhodou trefila, tak se omlouvám). Moje mamka měla příjmení po druhém manželovi a hodně dlouho mi to vadilo, že se jmenujeme každá jinak.

terzera
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 12.07.18 07:31

@Huk Mrcha nejsi, take nevidim duvod proc by u nesezdaneho paru najednou miminko melo mit prijmeni vyhradne po otci ;-) nehlede na to zarizovani s ditetem u doktoru a tak.. dala jsem malou po sobe a nelituju, chlap se ofrnoval, pak prisel na to ze to nema cenu, ja mam vic duvodu proc by mela byt po me ;-) a svatbou se to pak da zmenit.

Russet
Extra třída :D 11717 příspěvků 12.07.18 07:52
@Huk píše:
Já jsem mrcha, pokud bychom nebyli svoji/manželé nechala bych dětem svoje příjmení. Většinou všechno s dětma řeší máma, takže odpadnou ty trapasy typu „maminka od Martínka Bláhy se jmenuje Nováková“ (pokud jsem se náhodou trefila, tak se omlouvám). Moje mamka měla příjmení po druhém manželovi a hodně dlouho mi to vadilo, že se jmenujeme každá jinak.

Já se taky jmenovala jinak než máma (po druhém manželovi) a tenkrát to rozhodně nebylo běžné jako teď. A nevadilo mi to. Jsem ráda, že nedostali ten úžasný nápad přejmenovat svatbou i mě se sestrou. Já sama mám „nemanželské“ dítě a k trapasům u doktora nedochází. Volají jméno dítěte. Mně někdy řeknou příjmením dítěte jinde, ale jsem zvyklá a slyším na to. Než něco vysvětlovat, tak reaguju hned. A dala jsem ho po otci proto, že si myslím, že je to tak správné. Abych se s chlapem handrkovala a dupala, to snad radši ani to dítě s ním nemít. A vynucovat si tak svatbu. Dost dětinské :P

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 12.07.18 08:17

@Russet
No tak to já jsem taky ráda, že mi příjmení nezměnili :mrgreen: ale vadilo mi to, byla jsem na to jako dítě citlivá. Nikomu to nenutím, ať se každý zařídí po svém. I když nechápu, proč by se dítě mělo jmenovat automaticky po otci, je to takový nepraktický relikt.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2050 příspěvků 12.07.18 09:31

Já měla také příjmení po otci a starší sestry po svém s matce s nikdy nebyl problém. Jen na základce byla legrace,protože se spolužák jmenoval stejně ,jako moje matka. Kdykoli přišla do školy a představila se,hned spustili lamentování,aniž by stihla říct,že patří ke mně. Byl to průšvihář. A zakladatelko,u nás byla matrika rozdělena jen na ,,narození a sňatky". Tak je logické,kam bys šla. Ale když tam zavoláš,podají ti informace,kam jít. To objednávání pokojů je časté,ale když porodíš mimo termín,tak můžeš mít smůlu. V porodnici na příjmu budeš vyplňovat papíry,kde uvedeš osoby,které o vás mají dostávat informace.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Matěj von Osečany a život na zámku: Kozy jim přerůstají přes hlavu!

Zámecký pán Matěj Stropnický si na svou usedlost nedávno pořídil také... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >