První těhotenství - poradna, typy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dog.s
Kecalka 130 příspěvků 06.08.19 09:33
První těhotenství - poradna, typy

Ahoj. Jsem 24 tt a nějak mi začalo tvrdnout občas břicho (od pupku dolů)
Není to nic hrozného, většinou to zmizí ihned nebo při změně polohy. Slyšela jsem něco o magnezium? To skutečně pomáhá?
Znervózňuje mě to, protože poslední dobou malý jakoby zmizel jinak. Kope mnohem méně, ale pohyby cítím, jen o hodně slaběji nez předtím a kolikrát i dole u močáku a pak se mi hrozně chce :nevim:
Nevím zdali kvůli tomu plašit a jet na gynekologii. Jsem prvorodička, takže vše nezvykle řeším, ale pořádně nevím co je normální a co nikoli :kytka: děkuji

Přečtěte si článek: Tvrdnutí břicha v těhotenství: Je to porod?

Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15894 příspěvků 06.08.19 09:37

Mohl se otočit tak kope do zad, jinak hořčík pomáhá od křečí, mudr ho píšou běžně takže si vezmi

Sashie
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 06.08.19 10:14

Hořčík by ti na to tvrdnutí břicha měl pomoci. Až budeš na kontrole, tak si o něj řekni. Zatím si můžeš koupit, ale doktorka předepisuje většinou rozpustné a nemáš tak velký doplatek. Nebo si tam zavolej a myslím, že by ti ho předepsali i tak. Jinak se mohlo mimčo otočit. Já mám termín za dva týdny a vnímání pohybů je taky každý den jiné. A to už je mimčo dost velké a nemá se zase mám tolik uhnout. Pokud cítíš pohyby, tak buď v klidu.

Uživatel je onlineKajka9
Kelišová 5297 příspěvků 06.08.19 12:51

@dog.s mě tvrdlo břicho od 3 měsíce skoro nonstop… brala jsme magnesko 6× denně ( tak to řekla dr) a teda bylo to malinko lepší ale žádná sláva měla jsme rizikové těhu a klidný režim.. v tom 24tt už začíná pracovat děloha a pokud je to párkrát za den tak je to normální ale můžeš se zeptat dr a uvidíš :nevim:

Váš příspěvek
Reklama