První těhotenství rizikové (iugr) druhé v pořádku

100
25.10.19 10:04

První těhotenství rizikové (iugr) druhé v pořádku

Dobrý den. Je tu někdo kdo měl první těhotenství vysoce rizikové a druhé naprosto v pořádku? U prvni dcery mi bylo diagnostikovano IUGR a zaostavala o 5 týdnů, nakonec s hodně špatnými průtoky vyvolání porodu ve 36 tt. Ale zajímalo by mě jestli m ito hrozí i u druhého nebo prostě každé je jiné. V pondělí jdu na gyndu teprv tak se zeotam ale ještě se ptám tady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

53177
25.10.19 10:52

@ThereseR ono záleží na tom z jakého důvodu to bylo, ale většinou se tyhle problémy můžou opakovat a pravděpodobnost je určitě vyšší.
Měla jsem první dceru narozenou v 35tt jako iugr (zaostávala asi o 6-7 týdnů) - porodní váha byla 1270g. Mladší dcera už se narodila v termínu s normální váhou 3kg. Akorát mi zjistili problémy s vyšší srážlivostí krve, takže jsem si celé těhotenství píchala clexane. Jako vysoce riziková jsem byla vedená právě až u druhé dcery a miminko hlídali, jestli je všechno v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 23:22

Také me zajima, dcera se narodila v 35+4 a vahou 1550g. Gynekolog po porodu avizoval, ze každé těhotenství je jine a nemam se bat, ze by se to opakovalo. Ale ja se bojim a s dalším ditetem vaham…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
26.10.19 18:47

Dobře děkuji. Tak uvidím snad to bude v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 12:01

Mě zjistili na první screeningu 1.116 IUGR, tak by mě zajimalo jestli se to muže ještě změnit nebo mám počítat IUGR?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
30.10.19 06:44

@slunce82 to nevím mě to zjistili ve 22tt cca a bylo to jen horší :( a nakonec akutní vyvolání ve 35tt. Ale nebylo to tak horké jak mě strasili. Tvrdili že malá bude mít kolem 1600g a nakonec měla 2200g

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53177
4.11.19 17:54

@slunce82 na prvním screeningu se zjišťuje případné riziko růstové retardace a lékaři potom miminko více hlídají a kontrolují, jestli roste tak jak má, stejně tak průtoky pupečníkem.
@ThereseR tak to měla malá krásnou váhu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama