První třída a distanční výuka

Anonymní
2.9.20 06:04

První třída a distanční výuka

Dobrý den, včera dcera poprvé nastoupila na ZŠ, díky bohu jsme mohli ten první den prožít s ní. Vše by bylo super, ale v podstatě se řešil z velké části jen Covid a to co může nastat. Jsem z toho od včera celkem vykolejená, protože si prostě nedovedu představit mít doma dítě v první třídě, kterému bych se musela věnovat na 100% a k tomu druhé hyperaktivní dítě, které to starší nenechá v klidu. Navíc si prostě říkám, jestli by bylo předání učiva ze strany učitele například přes Skype či Messenger tak plnohodnotné, aby se to ti prvňáci naučili. A také mě napadá myšlenka, zda je možné, že se zase uzavřou plošně všechny školy na několik měsíců. Vím že mám velké plus, že jsem s druhým dítětem doma, ale i tak mám z tohohle prostě docela strach. Jak to máte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23075
2.9.20 06:13

Tak karantena je na deset dnů, to se ti při angine taky může stát a taky tu látku musíš dohnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
2.9.20 06:27

My měli zrovna prvňáčka při karanténě a pouze dostával úkoly, žádnou online školu neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 06:52

U nás by byla online škola, spíš mam strach z celkového zavírání jako na jaře

• Citovat
  • Nahlásit
3754
2.9.20 07:08

1.třída problém není ani z domova. Syn to zvládl skvěle, stejně jako ostatní z jeho třídy. Děcka to naštěstí ještě baví. Sice občas už mumlal, že zas musí psát, ale to by musel i ve škole. Většinu si dělal sám. Teď je v 1.třídě dcera a nebojím se. Horší jsou ty vyšší ročníky, dcera byla ve 4.třídě a to se občas člověk i zpotil. A když měla ona on-line hodinu, tak se klidně některý ze sourozenců přidal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51106
2.9.20 07:21

Hele, bylo to mizerný, ale zvládli to na jaře všichni zodpovědní rodiče, mnohdy za o dost horších podmínek a při plném pracovním nasazení. Takže prostě - držme si palce, ať těm nahoře zas nepřeskočí, a prostě se to zvládne. Případnou desetidenní karanténu levou zadní, to je doma člověk dýl s neštovicema, zatímco spolužáci mají výhodu plné výuky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13902
2.9.20 07:22

1. třída je skutečně v pohodě - psát a počítat do 20 umí každý, ale neumím si představit vysvětlovat dítěti třeba chemii :think: A co se týká karantény - mé děti k sobě našly během ní cestu a já zvládala i pracovat z domova.

Příspěvek upraven 02.09.20 v 07:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13902
2.9.20 07:26

@ugluk - dnes dcerku zašimralo v nose a pčikla a já už si říkala, kdy to zas přijde - rýma.. :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51980
2.9.20 07:28

Bylo to v pohodě :palec:. Měla vždy vše hotové za 2 dny místo za 5 :lol:. čtení se posílalo aby učitelka viděla jak čte tak pak napsala co zlepšit. ale nemyslím si že školy zase zavřou na pár měsíců ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 07:31

Nás tu právě strašili, že je dost možný že to přijde teď na podzim. Kdyby to přišlo na jaře, tak by to snad ještě šlo. Jo snad to nepřijde

• Citovat
  • Nahlásit
22509
2.9.20 07:33

Problém bych viděla v tom, pokud by se teď zavřela škola na několik měsíců. Tam si třeba nejsem jistá, jak průměrně či podprůměrně nadanému dítě doma naučit slabikovat, sluchovou syntézu slova, složit z písmen slabiku. Obdobně psaní, pokud by na tom dítě nebylo grafomotoricky dobře. Tam je důležitá nějaké didaktické navedené ze strany pedagoga, takže je fajn, pokud by děti mohli mít s učitelkou nějaké online meetingy.
Nehledě na to, že čerstvý prvňáček ještě nemá vytvořené nějaké pracovní školní návyky.
Zbytek (prvouka, počítání do 20) je v pohodě.

Nicméně teď by snad žádné dlouhé uzávěry hrozit neměly. Když má dítě nešťovice, tak se sním 3 týdny rodič taky učí doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11846
2.9.20 07:35

Osobne si myslim, ze plosne zavreni skol si priste hodne promysli. Uz to nebude rozhodnuti ze dne na den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1606
2.9.20 07:56

Taky mám prvňačku a taky nám včera kladli na srdce, že pokud něco přijde je škola připravena na výuku na dálku. No netěšilo by mě to, doma se přeci jen nebude tak dobře soustředit jako ve škole. Ale zvládnout by se to muselo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
2.9.20 08:01

A hlavně na jaře se vůbec nevědělo, do čeho a na jak dlouho se jde. Učilo se všelijak nebo někteří učitelé skoro vůbec nic. Teď by to bylo snazší. Naše škola si připravila jednotný postup pro on-line výuku, aby to nebylo zas co učitel, to něco jiného.
Ono záleží i na učiteli. Syn má skvělou učitelku, s učitelkou dcery to bylo horší a vím od některých kamarádek, že jim toho učitelé dali ještě víc než ve škole a šibeniční termíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45715
2.9.20 08:10

Proč bys to neměla zvládat. Domácí výuku zvládá spoustu rodičů i bez toho, aniž by byly zavřené školy. A pokud by při zavření škol měli zavedenou on-line výuku, tak mi to nepřijde nějak složitý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama