První užití antikoncepce a oddálení menstruace

4
4.8.20 11:17

První užití antikoncepce a oddálení menstruace

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, je mi 17 let a mám v plánu začít brát hormonální antikoncepci, protože jsem začala žít a přítelem sexuálním životem.
Na konci srpna mám jet na dovolenou k moři a zrovna do termínu dovolené mi vychází menstruace. Pokud bych začala brát HA mimo cyklus a platíčko by mi vycházelo přes dovolenou, menstruaci nedostanu a celý cyklus se posune?
Případně jak jinak to vyřešit?
Děkuju za každou odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
351
4.8.20 12:43

@Pujdik
Antikoncepce se musí začít brát první den cyklu, jinak je neúčinná! Ale obvykle můžeš hned po dobrání jednoho plata začít s dalším a tím pádem vynecháš menstruaci úplně. Ale tohle je určitě popsáno v příbalovém letáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
4.8.20 14:01

Já měla stejný problém. Došla jsem k dr ta mi napsala prášky na oddálení, na dovolené jsme se chránili kondomem a po návratu a vysazení prášku na oddálení jsem počkala na ms a začala zobat normální anti. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
4.8.20 16:38
@ŽofkaTofka píše:
Já měla stejný problém. Došla jsem k dr ta mi napsala prášky na oddálení, na dovolené jsme se chránili kondomem a po návratu a vysazení prášku na oddálení jsem počkala na ms a začala zobat normální anti. :palec:

Aha, děkuju za radu, můžu se zeptat jaké prášky vám předepsala a jestli vám to nějak rozhodilo cyklus?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
5.8.20 07:37
@Pujdik píše:
Aha, děkuju za radu, můžu se zeptat jaké prášky vám předepsala a jestli vám to nějak rozhodilo cyklus?

Norethisteron se to jmenovalo, ale cyklus to nějak extra nerozhodilo, jen se to o těch 14 dní posunulo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
5.8.20 09:11

Děkuju @ŽofkaTofka, právě jsem si nebyla jistá tím Norethisteronem, protože spousta lidí říkala, že jim vůbec nesedl a vzhledem k tomu, že jsem nikdy nebrala HA, tak jsem si říkala, jestli to pro moje tělo nebude úplný šok, kvůli těm hormonům :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
5.8.20 09:19

@Pujdik
Za mě úplně v pohodě, dovču jsme si užili, žádný problémy z toho nebyly a rozhozený cyklus taky ne. :palec:
Takže buďto to zkusit a uvidíš, jestli sedne nebo nezkusit, přežít to s MS a jíst anti. Ale doktor ti určitě poradí. :palec: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
5.8.20 16:21

@ŽofkaTofka děkuju moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu