První vyšetření krve u darování krve

3
28.2.21 13:34

První vyšetření krve u darování krve

Ahoj,
Chtěla bych chodit darovat krev a v úterý bych měla jít poprvé, jestli se vůbec budu hodit, čili ještě nebudu darovat, jen mi budou dělat vyšetření krve.. při objednávání mi ale nedošlo, že to mam dostat(fakt jsem si to neuvědomila, že je krátký únor) a včera jsem dostala krámy.. má to vliv i na výsledky krve? U darování krve samozřejmě vím, že to nemám mít..
Děkuji:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1421
28.2.21 13:41

Pri menstruaci se nema darovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1621
28.2.21 13:44

Tak to zruš, a domluv jiný termín, většinou berou krev a pokud je to v pořádku tak můžeš hned darovat. Jinak menstruaci by podle krve poznat neměli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sysel-v-tísni
28.2.21 13:45

@Petuleees
Vliv na krev to mít nebude (max. se ti objeví náznak krve v moči), ale neodeberou tě, protože během menses se krev neodebírá. Je to kvůli tomu, že přijdeš o 450 ml (první odběr bývá menší, hodně záleží na zvážení doktora a tvojí tělesné konstituci, pokud jsi tedy éterická bytost s váhou pod 50 kilo) a pak ještě během ms bys přišla o další, mohla bys být pár dnů oslabená.
Jinak téměř každá transfuzní stanice má na svých webovkách takovou „pyramidu“, kterou když projdeš celou, tak jsi potenciálně vhodný dárce a vyšetření krevního vzorku a vzorku moči to potvrdí.

• Citovat
  • Nahlásit
1421
28.2.21 13:49

Menstruace muze mit vliv na krev. Muze zhorsit krevni obraz (napr.mene zeleza).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68543
28.2.21 14:06
@Sysel-v-tísni píše:
@Petuleees
Vliv na krev to mít nebude (max. se ti objeví náznak krve v moči), ale neodeberou tě, protože během menses se krev neodebírá. Je to kvůli tomu, že přijdeš o 450 ml (první odběr bývá menší, hodně záleží na zvážení doktora a tvojí tělesné konstituci, pokud jsi tedy éterická bytost s váhou pod 50 kilo) a pak ještě během ms bys přišla o další, mohla bys být pár dnů oslabená.
Jinak téměř každá transfuzní stanice má na svých webovkách takovou „pyramidu“, kterou když projdeš celou, tak jsi potenciálně vhodný dárce a vyšetření krevního vzorku a vzorku moči to potvrdí.

pod padesát dárce neberou, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68543
28.2.21 14:07
@Sysel-v-tísni píše:
@Petuleees

moč už se nebere, minimálně to není v doporučeních a většina TF to nedělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sysel-v-tísni
28.2.21 14:35

@Lama Lama
Tak nerada bych kecala, mám za sebou 46 odběrů (vč. plazmy), ale VFN a FNKV stále berou vzorek moči ke kontrole a u dárců (míněno spíš asi dárkyň pod 50 kg váhy) se hodně zvažuje, zda budou vůbec odebráni - v základních info mají, že 50 kg váhy je jedna z podmínek pro možné dárcovství. Předpokládala bych, že by to mělo být nastaveno stejně napříč všemi transfúzkami v republice.
Aspoň já jsem to v odběru ještě v prosinci 20 měla - v os. dotazníku byla váha pod 50 kg (což u mě fakt nehrozí) jako jeden z důvodů pro neodebrání krve.

• Citovat
  • Nahlásit
14266
28.2.21 14:44

Rozhodně se přeobjednej. U nás na stránkách přímo píšou, že při menstruaci se nemá darovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68543
28.2.21 15:10
@Sysel-v-tísni píše:
@Lama Lama
Tak nerada bych kecala, mám za sebou 46 odběrů (vč. plazmy), ale VFN a FNKV stále berou vzorek moči ke kontrole a u dárců (míněno spíš asi dárkyň pod 50 kg váhy) se hodně zvažuje, zda budou vůbec odebráni - v základních info mají, že 50 kg váhy je jedna z podmínek pro možné dárcovství. Předpokládala bych, že by to mělo být nastaveno stejně napříč všemi transfúzkami v republice.
Aspoň já jsem to v odběru ještě v prosinci 20 měla - v os. dotazníku byla váha pod 50 kg (což u mě fakt nehrozí) jako jeden z důvodů pro neodebrání krve.

Ano, vždyť jsem psala, že pod padesát si myslím, že neberou. Možná jsme se nepochopili. Zeve vfn neberou moc, to vím na tuty. Už léta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75907
28.2.21 15:25
@Lama Lama píše:
pod padesát dárce neberou, ne?

No, ofiko ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sysel-v-tísni
28.2.21 15:41

@Lama Lama
Aha, to jsme se nepochopily, asi jsem četla moc rychle a nepozorně :lol:
Ve VFN jsem byla v létě, moč chtěli. FNKV jsem byla v prosinci, moč chtěli taky. Tak nevím, možná nějaké momentální opatření (VFN) v souvislosti k covidem, ale na Vinohradech moč chtěli vždy, chodím tam léta.

• Citovat
  • Nahlásit
68543
28.2.21 15:45
@Sysel-v-tísni píše:
@Lama Lama
Aha, to jsme se nepochopily, asi jsem četla moc rychle a nepozorně :lol:
Ve VFN jsem byla v létě, moč chtěli. FNKV jsem byla v prosinci, moč chtěli taky. Tak nevím, možná nějaké momentální opatření (VFN) v souvislosti k covidem, ale na Vinohradech moč chtěli vždy, chodím tam léta.

Hele, chodím co mesicjako dárce, asi 5 let a moc nikdy nechtěli, ani před covidem, ani po covidu. Když jsem tam byla pracovně, tak taky ne, i jsem se na to ptala a moc nevysetruji.
Naposledy moc chtěli asi před 13ti lety na uhkt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sysel-v-tísni
28.2.21 15:54

@Lama Lama
Tak to fakt nevím. Ale ve finále je to nejspíš fuk, pokud by měli o prvodárci pochyby, pozvou si ho po pár dnech znova, udělají nové vyšetření… VFN jsem byla jen dvakrát, takže je možný, že si mě jako dlouhodobého, ale ne jejich dárce (patřím na Vinohrady) proklepávali důsledněji.

• Citovat
  • Nahlásit
4491
28.2.21 20:16

Chodila jsem jako dárce krve během let na dvě místa, na obou po odebrání vzorku, tedy pokud byl v pořádku, už i nováčky rovnou brali na odběr jako takový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat