První zkušenost-antidepresiva

10
3.10.20 16:12

První zkušenost-antidepresiva

Ahoj, ve středu jsem absolvovala první návštěvu psychiatra kvůli úzkostem, předepsal mi Mirtazapin Sandoz 15mg na noc a na den Oxazepam 10mg. Jelikož jsem se s tím nikdy nesetkala, byla bych ráda zda by mi někdo poradil a pomohl se zmapovat. AD beru dnes 3.den necítím úplně nějaké vedlejší účinky, ale úplně asi nevím jak fungovat. Bojím se cokoliv dělat a kamkoli jít, protože pořád říkám co když začnou nějak reagovat.. přitom bych chtěla hrozně jít ven, nebo se nějak zabavit, ale je tak prostě to coby kdyby.. je mi jasné, že bude nějakou dobu trvat než zacnou AD zabírat já uzkosti. Jen nevím jak to poznám, když se vyhýbám jakékoliv možnosti se ocitnout v úzkostné situaci. Oxazepam jsem si ještě nevzala ani jednou. Mám z něho celkem strach a hlavně jsem asi uplne nepochopila jak s tím zacházet, jestli ho brát prostě denně abych mohla fungovat nebo jen když na mě přijde nejaka velká krize. Ve středu mám jít říct k psychiatrovi jak léky snáším a vlastně ani nevím co mu mám říct, protože jsem z toho tak zmatená a vykolejena? Doufám že se tu najde někdo, kdo mě pochopí a třeba poradí, věřím že zkušenosti se u spousty z vás najde mnoho. Dekuji za ohlasy :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3161
3.10.20 16:19
@AnnaAbu píše:
Ahoj, ve středu jsem absolvovala první návštěvu psychiatra kvůli úzkostem, předepsal mi Mirtazapin Sandoz 15mg na noc a na den Oxazepam 10mg. Jelikož jsem se s tím nikdy nesetkala, byla bych ráda zda by mi někdo poradil a pomohl se zmapovat. AD beru dnes 3.den necítím úplně nějaké vedlejší účinky, ale úplně asi nevím jak fungovat. Bojím se cokoliv dělat a kamkoli jít, protože pořád říkám co když začnou nějak reagovat.. přitom bych chtěla hrozně jít ven, nebo se nějak zabavit, ale je tak prostě to coby kdyby.. je mi jasné, že bude nějakou dobu trvat než zacnou AD zabírat já uzkosti. Jen nevím jak to poznám, když se vyhýbám jakékoliv možnosti se ocitnout v úzkostné situaci. Oxazepam jsem si ještě nevzala ani jednou. Mám z něho celkem strach a hlavně jsem asi uplne nepochopila jak s tím zacházet, jestli ho brát prostě denně abych mohla fungovat nebo jen když na mě přijde nejaka velká krize. Ve středu mám jít říct k psychiatrovi jak léky snáším a vlastně ani nevím co mu mám říct, protože jsem z toho tak zmatená a vykolejena? Doufám že se tu najde někdo, kdo mě pochopí a třeba poradí, věřím že zkušenosti se u spousty z vás najde mnoho. Dekuji za ohlasy :?

Ahoj, ty jsi ta, jak jsi psala, že nemůžeš jíst a že řešíš psychiatrickou nemocnici? Mirtazapin jsem si myslela, že ti kvůli jídlu nasadí, i jsem ti to psala do tvého tématu, že se v těchto situacích dává. Já ho sama taky brala, ale mě strašně tlumil, 14 dní jsem po něm spala. Začínala jsem na 30 mg, po těch prospaných 14ti dnech jsem volala Dr. a ten řekl zvýšit na 45 mg. To jsem už nedala a Mirtazapin jsem vysadila. Já myslím, že by to naopak chtělo trénovat situace, kterých se bojíš - jít ven… Mirtazapin má nejčastější NÚ sedaci a zvyšuje chuť k jídlu často, což ty potřebuješ, ale jen tak z ničeho nic se ti venku nic nestane. Oxazepam jsem brala taky, ale ten na mě byl moc slabý. BZD se dávají často na první týdny na pokrytí NÚ od AD, pokud NÚ nepociťuješ a nějak to zvládáš, tak bych si ho asi ani nebrala, nebo jen kdyby přišla nějaká krizovka. Držím moc palce, ať ti pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
3.10.20 16:28

@Lollitka ahoj ano to jsem ja.. misto nemocnice jsem dostala prášky a mám bojovat.. naštěstí jsem začala jíst možná i až se prejidat což mi v mé situaci vůbec nevadí. Doma jsem celkem v poho v rámci možností, ale neustale cítím napětí a neklid. První dva dny jsem spíše taky prospala a proflakala, dnes už nejsem tolik utlumena a přítel chtěl jít ven na procházku a já nešla protože jsem z toho hrozně nervózní že někam mám jít, opustit takovou tu klidovou zonu kde cítím alespoň trochu pocit bezpečí jestli mi rozumis. Proto se ptám, jestli k tomu slouží ten oxazepam, jestli si ho mám vzít ráno a třeba mi uleví a budu moci fungovat a chodit ven beze strachu. Přeci jen budu muset někdy vylézt z nory ven. Zároveň tím, že jsem si ho ještě nevzala protože se ho bojím nevím jak na mě bude fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3161
3.10.20 16:38
@AnnaAbu píše:
@Lollitka ahoj ano to jsem ja.. misto nemocnice jsem dostala prášky a mám bojovat.. naštěstí jsem začala jíst možná i až se prejidat což mi v mé situaci vůbec nevadí. Doma jsem celkem v poho v rámci možností, ale neustale cítím napětí a neklid. První dva dny jsem spíše taky prospala a proflakala, dnes už nejsem tolik utlumena a přítel chtěl jít ven na procházku a já nešla protože jsem z toho hrozně nervózní že někam mám jít, opustit takovou tu klidovou zonu kde cítím alespoň trochu pocit bezpečí jestli mi rozumis. Proto se ptám, jestli k tomu slouží ten oxazepam, jestli si ho mám vzít ráno a třeba mi uleví a budu moci fungovat a chodit ven beze strachu. Přeci jen budu muset někdy vylézt z nory ven. Zároveň tím, že jsem si ho ještě nevzala protože se ho bojím nevím jak na mě bude fungovat.

To ještě nějakou dobu asi potrvá, to napětí a neklid, než Mirtazapin najede, bereš ho krátce. Oxazepam může taky tlumit, proto bych ho asi nezkoušela před procházkou, ale spíš navečer, ale uvidíš, z BZD je to jeden ze slabších slabší, já třeba beru Rivotril, už mám vyzkoušené, že ho můžu i přes den. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35996
3.10.20 22:13

Děláš to dobře, oxazepam jen v krizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19903
3.10.20 22:50

Já jsem všeobecně za fandů benzáků, možná feťák, ale bez těhle pilulí bych byla dávno pod drnem. Záleží jak je krize velká, jak moc zle ti je. A to můžeš posoudit jen ty sama, jestli je to snesitelný nebo ne. Pokud není, vzala bych si. Jestli si nejsi jistá dávkováním, pročti příbalák. Jo a ven bych se na sílu netlačila, jdi až se budeš cítit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.10.20 20:13

Ahojky, také jsem začala brát AD, dnes mám první den za sebou, strašně moc jsem se bála, proto jsem paniku 2 roky řešila sama s pomoci psychologa, ale nestačí to, bála jsem se vedlejších účinků jak všude všichni píšou a nic se nedostavilo, pouze taková pachuť v puse, ale zle od žaludku a podobně zatim ne, beru teď prvních 5 dní půlku zoloftu a od šestého dne celý, vždy jen ráno, tak jsem na to zvědavá, ale musím říct, že už po tom prvním jsem se cítila lépe, neměla jsem záchvaty nijak často, ale tě strach mě neskutečně ovládal, nic jsem nemohla, jen do práce a domu,2 roky, bylo to jak ve vězení, takže nám oběma držim palce ať je to co nejdřív vše za náma❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama