Prvorodička - vybavení pro prosincové miminko

mynames.katrine
28.6.15 12:06

Prvorodicka - vybavení pro prosincové mimi

Jsem prvorodicka a mimi máme mít v prosinci. Něco jsem si nacetla na internetu i v knížkach, ale stejně tak tápu a jsem téměř zděšená. Nevím co všechno ve výbavičce pořídit a jakou velikost. Našla jsem si na internetu seznam co by mimi mělo mít. Bylo tam uvedeno, že doporučuji koupit jen pár kousků vel.50 jinak prý nakupovat ve vel. 56 a 62. Vůbec netuším kolik koupit body, dupaček, svetříku nebo zimních kombinéz apod. a opětovně jaké velikosti? Prosím tímto o radu zkušenějších protože jsem opravdu bezradna :(

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

6721
28.6.15 12:13

@Potvurka.kat ahoj. každé miminko je jiné. my měli tedy říjen, pravda. ale jinak nám stačilo dokola cca 8 bodyček a dupaček (podle toho, jak často pereš). malý nebyl díkybohu blinkací miminko, takže stačily jedny na den a já dávala každý den čisté. a potom jsem měla overalky na noc na spaní. kombinéza stačila jedna, max něco zásobního, když se bude prát. jakžoe navenek mylsím. čepičky, at se můžou prostřídat, rukavičky (i když z počátku bude asi zakuklený celý přes ruce). ono i z těch 56 a 62 většinou rychle mimi vyroste.ale zase jak komu. někdy není špatné do zásoby si půjčit třeba od někoho a když zjistíš, že se bez toho neobejdeš, tak třeba koupit. to záleží pak na okolí. jo a ponožky se sejdou, ač my nedávali :oops: a třeba nějaké takové ty košilky s dlouhým rukávem rozepínací, at už na bodyčko, když je chladněji a nebo místo bodyčka. ty se taky sejdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1439
28.6.15 12:13

Zjistis za behu, co je vse potreba. Nektere deti blinkaji a potrebuji prevlekat ctyrikrak denne. Jinym staci par kousku overalku, taky zalezi, jak casto budes prat. Kombineza staci dle me jedna, plus flisovy overalek, take zalezi, jaky budes mit fusak. Vel. 50 nektere deti ani neoblecou, nekterym ji nosi mesic, dva. Zkus koupit balik obleceni po zimnim miminku a zbytek, co ti bude chybet, dokup. Male miminko toho moc nepotrebuje, bez ceho bych se ale neobesla, je zavinovacka, ty se ti hodi i dve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18647
28.6.15 12:18

@Potvurka.kat Ono dost záleží na tom, jak často budeš chtít prát a jak moc blicí dítě budeš mít. Taky záleží, jak moc doma topíte - v přetopeném panelákovém bytě třeba využiješ i na zimu body s krátkým.
Timnímu dítěti bych koupila tak 8 bodíček s dl. rukávem od velikosti 56 a 62, 2-3 s krátkým rukávem pod overálek, 2 mikiny bez kapuci/svetřiky (osobně pletené věci, navíc na knoflík na novoších nesnáším), 2 kabátky, 3 overaly a dupaček/polodupaček přibližně stejně jako bodíček.
Ono jde taky o to, jestli ti bude víc vyhovovat mít mimčo v dupkách nebo v overalu. Já overalům moc neholduji, proto si myslím, že 3 stačí, ten kdo jede v overalech, tak zase nepotřebuje tolik dupaček.
Kombinézu jednu od velikosti + 1-2 teplejší overaly.

Hlavně co nejvíc věcí propínacích, rvát novorozenci něco přes hlavu nebo zapínat na zádech je pro zlost.

Příspěvek upraven 28.06.15 v 12:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
28.6.15 12:18

Proste toho moc nekupuj…nakup to az budes mit mimco..vel. 50 bych nekupovala vubec (to jen kdyby se ti narodilo predcasny mimi)…a po par kusech 56 a 62..zas kdyz bude vetsi tak skoro nebudes potrebovat ani 56..ja mela dceru v prosinci..me vyhovovaly vic kosilky nez body…mela jsem dve plysovy kombinezy, fusak a nejaky dupacky dopredu…ono nakoupis podle toho co se ti libi pak zjistis ze se to blbe oblika..ty malinky deti se vubec spatne oblikaji..lepsi je mit na ven poradnej fusak a doma mas teplo…nebo budes mit blinkaci dite…budes prevlikat kazdou hodinu…to pak musis proste dokopit dle potreb..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
28.6.15 12:22
@lemanka píše:
Zjistis za behu, co je vse potreba. Nektere deti blinkaji a potrebuji prevlekat ctyrikrak denne. Jinym staci par kousku overalku, taky zalezi, jak casto budes prat. Kombineza staci dle me jedna, plus flisovy overalek, take zalezi, jaky budes mit fusak. Vel. 50 nektere deti ani neoblecou, nekterym ji nosi mesic, dva. Zkus koupit balik obleceni po zimnim miminku a zbytek, co ti bude chybet, dokup. Male miminko toho moc nepotrebuje, bez ceho bych se ale neobesla, je zavinovacka, ty se ti hodi i dve.

Kdyby jen 4×, my měli rekord 8 bodycek za den :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
28.6.15 12:27

@Potvurka.kat Já mám dceru narozenou v lednu, byla spíš menší a velikot 50 nosila 3 měsíce, takže jsem jí potom dost dokupovala. Navíc byla hodně blicí, takže měla spotřebu oblečení. Dávala jsem buď tričko a dupačky, nebo bodýčko a tepláčky. Bodýček jsem určitě tak 10 měla. Zimní kombinézy měla dvě. Body s krátkým rukávem vůbec nevyužila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3385
28.6.15 12:30

Velikost 50 bych koupila podle toho, jestli ti dle UZV reknou, ze bude mimi mensi, mala nosila velikost 50 do dvou mesicu :mrgreen:

Jinak me pomohlo treba tohle:
http://www.detskydum.cz/…a-vybavicka/

Jinak doporucim, bodycka a dupajdy klidne kupuj levnejsi, na doma to staci na blindeni a na ten mesic nez to vymenis skoda penez 8) Ja nakoupila krasny soupravicky a neco mela na sobe treba jen 1× :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
28.6.15 12:34

@Potvurka.kat Toho spodního oblečení asi víc, ale dá se to podle mě za běhu. Na zimu doporučuju hlavně investovat do kvalitního fusaku, nebo kombinézy, protože takhle malé děti vyloženě nesnášejí převlékání/oblékání. U nás to bylo tak, že i v nejkrutějších mrazech jsem oba oblékla pouze do body s douhým, ponožky a pak jsem na jednoho měla kombinézu i s čepicí (ten měl v zimě 7-9m) a druhýho jsem dávala do fusaku a dala jsem mu čepici. Pak samozřejmě do kočárku a ještě utemovat dekou. I v minus 5 jsem je vytahovala vařící (nikoli zpocené) a u oblíkání všelijakejch oteplovaček a bundiček se nemuseli vztekat. Pokud jsme šli na návštěvu, nebo k doktorovi, tak jsem je samozřejmě oblíkla víc, aby neměli holý nohy, ale to bylo výjimečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38999
28.6.15 12:56

Mám prosincového kluka. Ve vel. 50 jsme nic neměli, bylo mu to malé už v porodnici (přitom se narodil s 50 cm). Vel. 56 měl asi měsíc. Dupacky jsem nesnášela, takže je nosil minimálně. Doma byl přes den většinou v body s krátkým rukávem a teplacky s ťapkama, na noc overal. Na ven dostal přes domácí oblečení propinaci svetřík a teplou kombinezu. Fusak odmítal. Takže v mrazech jsem přikryla dekou a dala na kočár nánožník. Když bylo nad nulou tak jsem deku nedávala. A na hlavě měl tenkou čepičku, v mrazech ještě kapucu od kombinezy.
Oblečení mu stačilo pár kusů - nebyl blinkací. Takže většinou mu vydrželo celý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
28.6.15 13:02

No ten náš čtyřkilový cvalík měl velikost 56 přesně 3 týdny, než z ní vypadl :mrgreen: Takže já jsem po porodu využila 3 overalky, 1 svetr, 1 dupačky a 1 kombinézu na převoz z porodnice :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7071
28.6.15 13:18

@Potvurka.kat Já mám miminko narozené na konci listopadu. Vel. 50 jsem nevyužila vůbec, syn měl po narození 52cm a už mu ta padesátka byla malá, takže já bych ji nekupovala vůbec. Z kombinéz nám stačil jeden flísový overal a jedna teplejší kombinéza plus fusak. Svetříky jsme měli dva, ale ten druhý jsem skoro nepoužila, stejně tak body s krátkým rukávem, využila jsem asi jedno nebo dvě jako podvlečení pod triko a polodupačky. Polodupačky jsem měla dvoje, dupačky patery, dva overaly-pyžamka, troje teplejší ponožky, jedny teplé návleky na nožky, když jsem nechávala na podložce bez plenky. Bodyček s dlouhým rukávem jsem využila tak 6 nebo 7. Ale je pravda, že jsem neměla blicí dítě, ublinkl si možná třikrát v životě.
Z ostatních věcí mi stačila jedna zavinovačka s dvěma povlaky na výměnu, jeden celoroční a jeden letní spací pytel, koupila jsem rovnou vel. 90 a spí v tom od tří měsíců do dnešních 19 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mynames.katrine
28.6.15 13:20
@spirunka píše:
Velikost 50 bych koupila podle toho, jestli ti dle UZV reknou, ze bude mimi mensi, mala nosila velikost 50 do dvou mesicu :mrgreen:

Jinak me pomohlo treba tohle:
http://www.detskydum.cz/…a-vybavicka/

Jinak doporucim, bodycka a dupajdy klidne kupuj levnejsi, na doma to staci na blindeni a na ten mesic nez to vymenis skoda penez 8) Ja nakoupila krasny soupravicky a neco mela na sobe treba jen 1× :D

A nevíte kde je možné pořídit nějaké levnější oblečení pro mimi? Z bazaru jej nechci.

• Citovat
  • Upravit
11744
28.6.15 13:21

Mela jsem 1× kombinezi 62. Vydrzela nam celou zimu. 3× body 50, 2× overal 50, 2× dupacky 50. Pak uz ve velikosti 56 tricka, kalhoty, leginy, body vse tak 5×. K te kombineze jsem mela jeste 2 zimni komplety ( bundicka a teple kalhoty ) z tech zimnich veci jsme vyuzili vse hlavne ty teple komplety.
Edit. Zalezi jak budete chodit ven. Dite se nam narodilo zacatkem ledna a my hned chodili ven. Nekdo nechodi tak neni potreba tolik zimniho obleceni.

Příspěvek upraven 28.06.15 v 13:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7071
28.6.15 13:23
@Eloushek píše:
@Potvurka.kat Na zimu doporučuju hlavně investovat do kvalitního fusaku, nebo kombinézy, protože takhle malé děti vyloženě nesnášejí převlékání/oblékání.

Souhlas. A je to i jednodušší pro maminku, zabalit do fusaku, ev. ten přikrýt ještě dekou, než navlíkat na miminko několik vrstev. Má to ještě jednu výhodu - když mimčo spí v kočáru i po návratu z procházky a není možnost nechat kočárek venku, což byl náš případ, tak jsem to dělala tak, že jsem hlubokou korbu vzala do bytu, sundala nánožník a deku, rozepnula fusak a syn se dospal, aniž bych ho musela svlíkat a on se pekl ve vrstvách oblečení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama