Prvotrimestrální screening - volné beta HCG

Anonymní
7.1.20 18:02

Prvotrimestralni screen. - volné beta HCG

Ahoj holky. Včera jsem byla na screeningu ve 13tt. Doktor delal UZV - orgány v pořádku, nosní kustka pritomna. Kombinované riziko T21 - 1:33 000 (v terminu), 1:1 300 (dle veku). Riziko T13+18 - 1: 50 000. Do té doby jsem byla spokojená. :) Ale pak jsme šli k doktorce a ta mě vystrašila tím, že mám vysoke volné beta HCG - 3,30 MoM. Prý se to někdy objevuje u Downova syndromu, někdy je to nespecificke, nebo to může ukazovat na jinou vadu. Celkově screening negativní, to je prý dulezite. Já samozřejmě udělala tu chybu, že mi to leželo v hlavě a začala jsem hledat v diskuzich. Holky pisou, že jim dělali ještě v 16tt Tripl testy. Nám řekla, že nic takového dělat nebudeme, že to vychází zbytečně falesne pozitivní. Měla jste to některá a bylo vše OK - screening negativní, UZV v pořádku a jen vysoké HCG? Nechala jsem si ještě odebrat krev na Prenascan. Vím, že si možná přidělávám zbytečně stres, jsem poprvé těhotná a tak musím vše prostě studovat. Děkuji vám za odpovědi. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.1.20 18:37

Ahoj, také jsem měla podezřelou vyšší hodnotu 2,72 MoM. Jinak UZ v pořádku a celkově screening negativní. Bylo mi doporučeno zvážení genetické konzultace, kam jsem šla. Genetická rizika nezjištěna, ale poslali mě na triple testy, které dopadly dobře. Nějak to porovnávají… Samozřejmě mi bylo nabídnuto i odběr plodové vody a prenascan. Ja zvolila triple a kdyby to nedopadlo, volila bych ještě prenascan.

• Citovat
  • Nahlásit
1433
7.1.20 19:17

Asi te zklamu. Ja cekala dvojcatka, hcg bylo cca 3,6, jinak vse ostatni, jak pises bylo ukazkove - a jedno z tech dvojcatek downa melo. Sla jsem na amniocentezu a ta to prokaze na 100%. Ty bys stihla jeste klky, to bych ti doporucila, protoze potrat revizi ( bez nutnosti porodit - coz je desny trauma) lze akorat do 14tt. Vysledek bys mela do tri dnu. Ten test z krve trva, muze vyjit neprukazny a nebo i falesne negativni i pozitivni - presnost je tusim 99,99%. Pokud by vysel vysledek pozitivni, tak stejne jedine amniocenteza a ta lze az od 16tt. Pak prave uz jen potrat porodem. Kdybys chtela neco vedet jeste, napis, musim bezet. Jo jeste edit, prave geneticka me rikala, ze u tech downu to casto neni videt na utz ani ve 20tt. I prave toto miminko na utz v 18tt nemelo zadnou viditelnou vadu. Prave me rikala, doporucila bych Vam to amnio nebo test, protoze nedavno tam meli maminku, co mela vse v poradku krome krve, verila ze je vse OK a i utz ve 20tt to potvrdil, no a detatko po narozeni bylo prokazatelne s down syndromem. Jinde jsem se setkala s tim, ze gynekolog tvrdi, ze down syndrome musi byt na utz vzdy videt. Ale to urcite neni pravda. Kazdopadne preji, aby ses rozhodla spravne. Je to vzdy hrozne tezke rozhodnuti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 20:32

Ahoj, já měla hodnotu 5,6 MoM plus vyšší věk, výsledné riziko Downa 1:136. Utz výborný. Na genetice mi doporučili odběr plodovky, což jsem nechtěla, triple prý nemá význam, hcg by bylo zase vysoké. Nakonec mi nabídli kontrolní Utz, který zase vyšel na výbornou… Dceři je 21 měsíců a je naprosto zdravá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 21:22

Děkuju moc holky.

• Citovat
  • Nahlásit
90
27.3.20 09:17

Ahoj holky, obnovuji diskuzi. Mohly byste mi prosím poradit či uklidnit?
1. screening vysel negativní, vše v naprosté normě, hladila PaP, šíjové projasnění 1,1, nosní kůstka přitomna, riziko Down. s. 1:3000, ale kvůli opravdu vysoké hladině volné HCG (8 Mom), což mě děsí, mi byly doporučeny triple testy. Můžete mi prosím poradit, zda jste měla někdo podobné výsledky a dopadlo to dobře? Mám od včera hroznou depku, že to určitě nedopadne dobře… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2905
27.3.20 09:22

@HanS015 Ahoj. :mavam: Tady zakladatelka diskuze. Mě rovnou geneticka řekla, ze mě posílat na Triple testy nebude, ze vychází falešně pozitivní a že když vysel screening celkové negativní, není proč se znepokojovat. Prý jedná hodnota vůbec nehraje roli. Já si pro můj klid ale zaplatila Prenascan test. A tam se všechna moje podezření vyvrátila. Čekáme zdravou holčičku. Drž se a hlavně nečti žádné diskuze jako já. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
27.3.20 09:30
@Martina2621 Moc děkuju za odpověď. Včera jsem samozřejmě přečetla všechny diskuze a byla z toho uplně v háji… spíš mě vyděsila tak vysoká hladina hormonu HCg. Jaké jsi měla hodnoty ty? Prenascan test je taky z krve? Děkuji :mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2905
27.3.20 09:38

Já měla 3,30MoM. Ale to nic neznamená. :hug: Prenascan je jedna ampule krve a stojí 12500,–. Geneticka říkala, že někdo ma HCG opakovaně vysoke i cele těhotenství - miminko je v pořádku a stejně se nepřijde na to, proč tomu tak je. Mě už ho pak nic neodebiral. Já byl v podstatě v klidu, než jsem začala číst diskuze. Už bych to neudělala. Pohlaď si bříško a věř svému miminku. Držím pěsti. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
27.3.20 10:43

@Martina2621
Děkuji moc za uklidnění! Přesně jak říkáš, prvně jsem začala číst diskuze a byla v háji… :nevim: děkuju :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1420
27.3.20 11:09

@HanS015 odbornici tvrdi, ze screening je bud negativni, nebo pozitivni. Jednotlive hodnoty samy o sobe nic neznamenaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat