Prvotrimestrální screening po IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 27.03.18 17:17
Prvotrimestrální screening po IVF

Holky, založila jsem toto téma, protože mi tu chybí.

Chystáte se některá na screening? Já až za 14 dní na krev a za měsíc na utz, ale už teď si zjišťuju různé statistiky a sama sebe děsím :mrgreen:

Mám prostě obavy, že při IVF je pravděpodobnost vývojové vady horší. A taky z důvodu věku. Je mi 38.

Přečtěte si článek: Jak probíhá screening v prvním trimestru?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Kikulele
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 27.03.18 17:37

Ahoj, ja jsem uz byla na prvotrimestralnim screeningu jsem po IVF/KET. Vse bylo v poradku i na utz ve 12tt i ve 20tt, a ten ve 30tt me teprve ceka.Ale je pravda ze asi hraje roli i vek.Jsem mladsi jako ty. Preji at vse dobre dopadne a at jste oba v poradku. :kytka:

ugluk
Hvězda diskuse 41486 příspěvků 27.03.18 17:45

Proč by měla být při IVF pravděpodobnost vývojové vady horší? Prostě je to tvoje vajíčko a mužova spermie, buď mají perspektivu ve zdravé dítě nebo ne, vzhledem k věku. Bývá lehce zvýšené riziko potratu, hlavně proto, že prostě ženská podstupující IVF má dost často spoustu jiných problémů. Jinak pokud už má být problém, tak ať o něm člověk ví dřív, ne? Jinak já jsem na prvotrimestrálním screeningu byla, dopadl výborně, mám zdravé dítě.

Nekubo1
Stálice 83 příspěvků 27.03.18 17:46

Neděs se, statistiky nečti, ale na screening si určitě zajdi. Ber to jako příležitost si mimčo konečně pořádně prohlédnout. Mně je 34 a za měsíc by se mi měl narodit první kluk právě po IVF. Co se nervů týká, tak pro mě určitě bylo horší čekání na ten úplně první utz, jestli tam vůbec něco bude. Pak už je to jen lepší a lepší ;).

raflash
Ukecaná baba ;) 1171 příspěvků 27.03.18 17:58

@Petra_z_Nuslí Jsem v páté týdnu po IVF a ne, na prvotrimestrální screening se nechystám. Potrat pro mne není ve hře při rozhodování, takže nevidím důvod. Půjdu na genetický UTZ ve dvacátém týdnu, ten je pro mne podstatný z hlediska možných odhalitelných vad a plánování místa porodu.
Nemyslím si, že by riziko vad bylo při IVF automaticky vyšší, otázkou je z jakého důvodu jste do něj šli. Takže tohle je takové hypotetický riziko… ten věk taky, já budu mít za pár dnů 39.

Martis83
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 27.03.18 18:04

Já mám po KETech dvě zdravé dcery. Zbytečně se dopředu nestresuj.

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 27.03.18 19:22

@raflash
My právě nemáme problém žádný. Já ovuluju ukázkově, AMH vysoké, žádná endometrióza nebo podobně, muž spermio na jedničku, všechny testy v pořádku. Prostě takové nevysvětlitelné, proč se nám rok nepodařilo přirozeně, tak jsme navštívili po roce snažení kliniku. Podařilo se na první IVF.
Jinak ten věk si taky říkám, že nechápu, proč automaticky dělají výpočet horší, nějak tam ten koeficient věku přepočítávají ve výpočtu jako významnou konstantu. Přitom my jsme oba naprosto zdraví, za celej rok nemáme ani angínu natož něco horšího, k doktorovi leda tak k zubaři preventivně. Do toho znám lidi co už ve 30ti mají tu fyzickou skořápku špatnou. Tak si říkám, že přece musíme mít dobré geny.

No ale stejně se bojím, asi je to normální, když si člověk moc čte miliardu zdrojů :?

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 27.03.18 19:25

@Nekubo1 jé už za měsíc, Ty se máš :D Já právě taky čekala, že od srdíčka na utz už to bude jen a jen lepší a já klidnější, ale evidentně moje psychika si vždy něco nového najde :lol:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 27.03.18 19:31

Já jsem ve 24tt a byla jsem jak na prvním tak druhém screeningu a genetické konzultaci v Gennetu. Je mi 39 a automaticky mi nabízeli odběr plodovky, to jsem odmítla, tak to bylo jediné nepříjemné, že musíš podepsat, že to odmítáš. Já už šla rozhodnutá, že do dalšího testování jdu pouze pokud bude riziko pod 1:50, jinak ne a hodně jsem sledovala ultrazvuk, jak doktor řekl, že dobrý, tak jsem tu krev ani moc neřešila, ta byla jasná, že nevyjde s ohledem na věk a váhu nějak extra. Nám se nedařilo 4 roky, ani pomocí IVF a nakonec se povedlo náhodou přirozeně.

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 27.03.18 20:41

@kytkalenka přesně tak mám v plánu postupovat i já…odmítnout amniocentézu, když bude riziko vv menší než riziko při odběru plodovky(což je každý 100 odběr průser), to je neetický, že to vůbec po člověku chtějí i když to riziko, že se něco stane při odběru, je takhle vysoký. A taky co jsem vyčetla, tak důležitý je ten ultrazvuk, krev je příliš často falešně pozitivní.
No a na triple testy nepůjdu vůbec, to už snad v zahraničí ani nedělají a tam ta falešná pozitivita u vyššího věku je díky těm blbým tabulkám je skoro vždy, aniž by bylo v krvi nebo na utz špatně. Celkově mi to přijde prostě neetický :roll:

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 27.03.18 20:48

@kytkalenka a můžu se Tě zeptat, jak Ti vyšel ten prvotrimestrální? jaké hodnoty a jaké riziko vv?

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 27.03.18 20:51
@ugluk píše:
Proč by měla být při IVF pravděpodobnost vývojové vady horší? Prostě je to tvoje vajíčko a mužova spermie, buď mají perspektivu ve zdravé dítě nebo ne

no říká se, že kvůli té stimulaci, kdy se naráz nastimuluje více vajíček a nepřirozeně, tak se mohou vajíčka poškodit…

ale já samozřejmě doufám, že to tak není

Efka2015
Závislačka 4798 příspěvků 27.03.18 20:51

@Petra_z_Nuslí asi vím, jak to myslíš - já často přemýšlela, že při IVF někdy dostanou šanci vajíčka a spermie, které by si normálně asi „neškrtly“, zvlášť při ISCI, kde zhodnotí jen pohyblivost a tvar, ale nic víc se neví.
Dodnes mě mrzí, že nebylo možno rozhodnout se až po OPU dle počtu folikulů, zda nechat oplodnit v misce, nebo třeba 50:50 s ISCI.

Ale dva prvotrimestrální screeningy byly v pořádku, dokonce díky KET víc, jak rok po OPU se mi vylepšilo skóre - hlásil se věk při OPU tohoto vloženého embrya.

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 27.03.18 20:55
@Efka2015 píše:
@Petra_z_Nuslí asi vím, jak to myslíš - já často přemýšlela, že při IVF někdy dostanou šanci vajíčka a spermie, které by si normálně asi „neškrtly“, zvlášť při ISCI, kde zhodnotí jen pohyblivost a tvar, ale nic víc se neví.
Dodnes mě mrzí, že nebylo možno rozhodnout se až po OPU dle počtu folikulů, zda nechat oplodnit v misce, nebo třeba 50:50 s ISCI.Ale dva prvotrimestrální screeningy byly v pořádku, dokonce díky KET víc, jak rok po OPU se mi vylepšilo skóre - hlásil se věk při OPU tohoto vloženého embrya.

i to, ale i že se nastimuluje nepřirozený počet vajíček a nepřirozeně se naženou hormonama, tak jestli se v nich něco nešoupne už v těch vajíčkách :nevim:

Jinak my jsme se rozhodnuli před OPU (měla jsem hooodně folikulů), že půlka půjde na ICSI a půlka bez ISCI…představ si, že z ICSI se neoplodnilo vůbec nic a paradoxně jen tak v misce se oplodnily 3, který došly až do finále…takže my máme mimino bez ICSI, ale stejně mě tíží ta nastimulovaná vejce :nevim:

Efka2015
Závislačka 4798 příspěvků 27.03.18 21:01

@Petra_z_Nuslí myslím, že jsem to u Tebe četla, nám tohle nepovolili a tlačili do ISCI, že nám nechtějí upírat vyšší šance. No a první IVF, člověk nevěděl.. :roll:

Mrzí mě, že není třeba možnost nechat přirozeně a až by to nešlo, tam tu spermii píchnout, někde jsem tohle kdysi četla, ale je to asi práce navíc a o pár tisíc méně pro centrum, když se nechají oplodnit na misce, no.

„Příště“ (snad žádné nebude muset být) bych to dělala jinak - minimální stimulace, i když mám na pojišťovnu pokusy a nechat přirozeně. Ale já na stimulaci reaguji skvěle, tak by to bylo možné.

Ono celé to IVF je ještě hodně neprobádané, ty první děti jsou teď dospělé. Četla jsem i o možnosti budoucí neplodnosti muže po jeh zplození po ISCI.

Holt musíme doufat, méně číst :D a být vděčné, že nějaká cesta je.

Každopádně jak oplodňovali kdysi „přirozeně v miskách“, mělo to něco do sebe, to bez debat.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Neupravená Hanka a příjezd sanitky! Krampol podruhé slavil narozeniny

V řadě druhou oslavu svých osmdesátých narozenin uspořádal v úterý večer... číst dále >

Bosák v ofsajdu: Vyhrožuje kritikům, že z nich udělá blbce, přitom sám dělá hrubky

On si prostě nedá pokoj! Jaromír Bosák, hvězdný sporťák z České televize, na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama