Prvotrimestrální screening a špatné výsledky UTZ

Anonymní
20.11.20 22:24

Prvotrimestrální screening-špatné výsledky UTZ

Dobry večer. Vím, že tohle téma zde již je, ale nemohu najít to co zajímá konkrétně mě. Dnes nam vyšel špatně prvotrimestrální screening a to konkrétně na downuv syndrom 1:45, ale co mě zajímá. Byla jsem docela v pohodě s tim, že vím, že se to stává a odběr plodové vody to pak vyloučí, ale jak jsem zjistila, tak se to sice stává, ale nejčastěji vyjdou špatné výsledky z krve. Já měla krev v pořádku, ale na UTZ nebyla nosní kost a vyšlo špatně projasneni šíje. V úterý půjdeme na genetiku a pak uvidíme co dál, ale než se toho úterý a pak ještě výsledků dočkáme, tak já snad umřu. Snažím se být co nejvíce v pohodě a kupodivu mám i vnitřně jasno jak budu postupovat kdyby to nedopadlo dobře, ale spíše si říkám, že bude vše v pořádku snad. :-) Nicméně mi prostě nedá se nezeptat jestli tady nenapíše svou zkušenost i nějaká jiná maminka, která měla špatný UTZ a jak dopadli dále. :) Díky za případné odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6
20.11.20 22:43

Moje kamarádka měla 1:3, dítě se narodilo zdravé. Když tvoje číslo přepočtu na procenta, tak máš pravďěpodobnost 97,8 %, že dítě mít tenhle syndrom nebude. Držím palce, ať to dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.20 22:56

@ivula86 Já vím co to znamená jako takto. Jde mi konkrétně o to komu to vyšlo špatně z UTZ, protože ať koukám jak koukám, tak všem ty špatné výsledky vycházely z krve a tu já mám v pořádku. Samozřejmě jsem si trubka přečetla pár diskuzí a byly tam věty typu, krev se může plést, protože se tam zadávaji různé hodnoty, ale na UTZ to prostě vidět jde a nebo ne, tak je to jistější. A můj dr opravdu pečlivě měřil několikrát vše. Ležela jsem tam skoro hodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 22:57
@Maminkasvychdeti píše:
@ivula86 Já vím co to znamená jako takto. Jde mi konkrétně o to komu to vyšlo špatně z UTZ, protože ať koukám jak koukám, tak všem ty špatné výsledky vycházely z krve a tu já mám v pořádku. Samozřejmě jsem si trubka přečetla pár diskuzí a byly tam věty typu, krev se může plést, protože se tam zadávaji různé hodnoty, ale na UTZ to prostě vidět jde a nebo ne, tak je to jistější. A můj dr opravdu pečlivě měřil několikrát vše. Ležela jsem tam skoro hodinu.
  • Citovat
  • Nahlásit
1268
20.11.20 23:33

Měla jsem špatný utz, krev v pohodě. Na utz vysoké šíjové projasnění, riziko 1:4. Nebyl to Down, ale jiný, velmi vzácný genetický syndrom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
14.12.20 14:07

Prvotrimestrální screening-špatné výsledky UTZ

Dobrý den. Ja byla dnes a take dle UTZ spatne a krev byla v pořádku. Zitra jedeme do Gennetu na nějaké testy z krve. Ale riziko mame středně vysoké 1:656… takze plne chapu Vase rozpoložení. Take by me zajímalo jak to meli ostatní maminky a zda vse dopadlo dobře. Preji pekny den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
26.12.20 23:06

Ahoj holky jdu k vam take s prosbou byla jsem ted 22.12 na 1.screningu a rekl mi ze kdyby bylo neco spatne ze mi budou volat jinak by mi mela prijit sms… nic mi zatím nedošlo tak stale cekam asi az po svatlach ze? A vysledky 1:…?? To vam řekli kdy?? Byla jsem ve Varech.. A jinak drzim vsem palce at je miminko zdravé 🍀 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
28.12.20 09:11

@Nikonik Ahoj. 1:… je výsledek az UTZ, vysledky krve jsem mela v poradku. Jinak vysledky očekávám, take az ted po svátcích…většina lékařů ma volno dokonce az do 4.1…🤦‍♀️. Tak at je vse v poradku 🍀 🍀 a můžeme se těšit na zdrava miminka 👼 🍀.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
28.12.20 10:09

@Eva0105 výsledek 1:… je kombinace parametrů z krve, utz, věku atd., vše hodí do počítače a vyplivne tento údaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
28.12.20 10:35

@Eva0105 děkuji ja právě nevim vubec nic jak krev tak UTZ… Řekl ze mi ma prijit sms s tim zda negativní nebo pozit… Ale ze vysledky zašlou i me dr. K ni jdu 6.1… Take drzim palce aby bylo vse v pořádku a my si konecne trosku oddechly vid😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat