Prvotrimestrální screening - znepokojivé výsledky - preeklampsie

Anonymní
17.3.21 10:05

Prvotrimestrální screening - znepokojivé výsledky - preeklampsie

Čauky holky, byla jsem na prvním screeningu ve 13tt a jsem celkem vyděšená z těch výsledků. Jediná věc která mne uklidňuje je ta, že doktor to nebral tak tragicky, ale otázka jestli je to dobře nebo špatně?

Celková screening mi vyšel negativně, ovšem mám vysoké riziko preeklampsie…
Před 34. týdnem 1:30 a před 37. týdnem 1:12…
Ještě mne znepokojuje výsledek rústové retadrace před 37. týdnem 1:100 a spontánní porod před 34. týdnem 1:125…

Měla jste to některá taky tak a vše bylo v pohodě? Jako prevence preeklampsie mám užívat aspirin… U gynekologa mám vždycky vysoký tlak, ale jak si měřím doma tak ho mám buď v normě a nebo nízký.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2828
17.3.21 10:11

Rustova retardace s preeklampsii souvisi. Take jsem mela horsi vysledky a brala jsem leky. Vice jsem se hlidala (preeklampsii jsem mela v prvnim tehotenstvi a ditko skutecne bylo drobnejsi). Dite se narodilo v terminu a rozhodne to nebyl zadny drobecek. Ber leky, mer si tlak a kdybys mela otoky a vyssi tlak, tak okamzite do porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
17.3.21 10:14

Měla jsem to stejné. Také riziko preeklampsie i u doktora vysoký tlak a doma v normě. Mám syndrom bílého pláště. V prvním těhotenství jsem Aspirin nebrala. Rodila jsem ve 40+0 a to už chtěli porod vyvolávat kvůli tlaku. Tlak se jim po celou dobu nelíbil 140/90 (doma v normě). Na konci jsem brala dokonce Dopegyt. Den před porodem strašili, že je možná růstová retardace, že má miminko jen 2 800g. Narodila se s váhou 3 560g. Preeklampsii jsem neměla.
Ve druhém těhotenství jsem Aspirin 100mg raději brala, tlak opět vysoký u lékaře. Léky na tlak (betablokátory) jsem se rozhodla nebrat, jelikož doma jsem měla tlak 110/70. Preeklampsii jsem neměla. :hug: Držím palce ať je i u tebe vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
17.3.21 15:00

Ahoj, v prvním těhotenství jsem preeklampsii měla, brala jsem léky na vysoký tlak a nějaký na preeklampsii a dítě mělo přes 4 kila.. ty hodnoty stejně neovlivnis, ber ty léky a drz se doporučení.. nic jiného dělat nejde, držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 15:10

@murkyf
Děkuji… snažím se myslet pozitivně, ale někdy je to těžké… takové pozitivní zkušenosti mne uklidňují…a rodila jsi předčasně nebo +- v termínu? :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
783
17.3.21 15:27

No dítě bylo velké, porodní cesty nepripraveny, hlava vysoko, neslo mi ani srdíčko kolikrat změřit jak bylo vysoko.. a porodila jsem po termínu.. vida praskla sama, ale vyvolavacku jsem dostala, protože ty cesty no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
17.3.21 19:58

Měla jsem to samé - vysoké riziko preeklampsie a růstové retardace. Hned od prvního screeningu jsem brala Anopyrin (aspirin) a od 23tt Dopegyt. Od toho 23tt mě doktorka poslala do rizikové poradny, kam jsem chodila každé dva týdny. Měla jsem i častější ultrazvuky kvůli kontrole růstu. Rodila jsem ve 40+1 vyvolávaně s tlakem 110/70, dítě normální velikosti, spíš větší.

Je to jen riziko. Budou tě sledovat, kdyžtak předepíšou léky na tlak. Ten aspirin ber. Hlavní je být v klidu a v případě velkých otoků nebo bolestí hlavy jet radši hned do porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
18.3.21 21:24

@annali přesně, dopegyt 5 tablet denně, anopiryn.. vahovy odhad před porodem 3,4 kila, protože mám přece preeklampsii a nakonec dítě mělo o třičtvrtě kila vic, porod bez nastrihu a asi 30 stehů :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat