Prý je všechno podle mě - stěžuje si mým rodičům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 22:47
Prý je všechno podle mě - stěžuje si mým rodičům

Holky, manžel si stěžuje mým rodičům, aniž bych u toho byla anebo o to věděla. Tátovi, mamce, že prý všechno musí být podle mě, pak zas o pořádku atd.

Máme dvě děti, chodím do náročné práce, starám se o domácnost, on doma jen poseká trávu, takže domácnost je opravdu jen na mně, tak jedu svůj systém, on se nezajímá, jen konzumuje služby. Volnosti má dostatek, v sobotu řekne, tk co budeme dělat, když navrhnu výlet, tak někdy jede s námi, někdy řekne, že nejde a zůstane třeba doma. Kdybych nezařídila a nezaplatila dovolenou, tak sedíme doma, zatímco on si s kamarády jezdí 4× do roka.
Normálně mě to naštvalo. To se ho jako mám ptát, jestli můžu vynést koš a kde může ležet na ince konvice?
nejsem žádná herdekbaba, nikoho nekomanduju, naopak se přizpůsobuju…

Ženy, co s tím??

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
AnastazieB
Echt Kelišová 8610 příspěvků 27.02.19 22:51

Promluvit s ním? Co mu vadí, co se mu nelíbí, jak by si to třeba představoval? A najít nějaký kompromis?

Ou
Kelišová 6944 příspěvků 27.02.19 22:53

Tak evidentně ho nebaví být doplněk železného gekona, co všechno zvládne a musí si to udělat sám, protože nikdo ostatní to neudělá tak dobře.

A téměř jistě bude mluvit o něčem jiném, než co jako podstatné vnímáš ty. A je natolik frustrován, že už to nezvládá přecházet a ventiluje to. Jestli to chcete společně změnit, je největší čas najít cestu jak se spolu bavit o podstatných věcech a skutečně slyšet co ten druhý říká a potřebuje. Bez toho aby se za to někdo cítil provinílý, zahnaný do kouta, že je mu něco vyčítáno atp. Nic z toho k dohodě nevede.

Nemáš se ho ptát jestli můžeš vynést koš - ale pokud máte fungovat jako rodina, tak se dost hodí, aby si brala ohled na potřeby a zájmy všech ostatních členů rodiny, zejména se to hodí pro PARTNERSKÝ přístup.

A nehledejte kompromis - při kompromisu jsou obě strany nespokojené. Hledej konsenzus - tedy řešení, na kterém se shodnete všichni. ₅ešení, které dbá na potřeby všech zapojených, jakkoliv jsou rozdílné a třeba z počátku nevyřčené a ne snadno pochopitelné.

pro inpsiraci:

https://uloz.to/!FuiyEcWo4/nenasilna-komunikace-ocr-pdf

Příspěvek upraven 27.02.19 v 22:55

Martina84
Ukecaná baba ;) 2173 příspěvků 27.02.19 22:53

Komunikovat :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 23:04
@Ou píše:
Tak evidentně ho nebaví být doplněk železného gekona, co všechno zvládne a musí si to udělat sám, protože nikdo ostatní to neudělá tak dobře.

A téměř jistě bude mluvit o něčem jiném, než co jako podstatné vnímáš ty. A je natolik frustrován, že už to nezvládá přecházet a ventiluje to. Jestli to chcete společně změnit, je největší čas najít cestu jak se spolu bavit o podstatných věcech a skutečně slyšet co ten druhý říká a potřebuje. Bez toho aby se za to někdo cítil provinílý, zahnaný do kouta, že je mu něco vyčítáno atp. Nic z toho k dohodě nevede.

Nemáš se ho ptát jestli můžeš vynést koš - ale pokud máte fungovat jako rodina, tak se dost hodí, aby si brala ohled na potřeby a zájmy všech ostatních členů rodiny, zejména se to hodí pro PARTNERSKÝ přístup.

A nehledejte kompromis - při kompromisu jsou obě strany nespokojené. Hledej konsenzus - tedy řešení, na kterém se shodnete všichni. ₅ešení, které dbá na potřeby všech zapojených, jakkoliv jsou rozdílné a třeba z počátku nevyřčené a ne snadno pochopitelné.

pro inpsiraci:

Ale proč to neřekne mě? Teda nejsem železný gekon, ale když ho poprosím o umytí nádobí, tak řve, že je tolik nádobí, kdo ho nadělal a proč vařím večer večeři, když se nadělá nádobí. Proč si stěžuje rdiřčům. Já taky, když něco je, tak jdu za ním anebo když začně křičet, tak si najdu nějaké vlastní řešení, ale nechodím si stěžo vat k jeho rodičům.
U nich doma je to tak nějak zvykem, že neříkají těm druhým věci napřímo, ale řeknou to všem okolo a pak se jen vzkazuje a vzkazuje a vzkazuje.

Anna766
Hvězda diskuse 76588 příspěvků 27.02.19 23:38
@Ou píše:

pro inpsiraci:

On je frustrován a proto chodí žalovat jako malej smrad. :D

Tunrida
Hvězda diskuse 49497 příspěvků 27.02.19 23:48

A oni ho poslouchají a nějak ho v tom podporují? Já teda nevím, ale zkusit tohle manžel u našich, tak by ho pěkně vypoklonkovali :nevim:
No ale předně říct jemu, že jestli má problém, ať ho řeší s tebou, protože ostatních se to netýká a nezajímá je to.

nostress
Extra třída :D 14680 příspěvků 28.02.19 02:05

Naučte se spolu komunikovat.Chodit žalovat na partnera jeho rodičům, to je chování na úrovni dítěte ze školky.

Ginella
Kecalka 251 příspěvků 28.02.19 05:11

Tvůj manžel se chová jako dítě ve školce. Když se mu něco nelíbí, tak to má řešit s tebou a ne čekat, že to za něj vyřeší prostředník. :roll: Jestli je tak zvyklý z rodiny, jak píšeš, tak to s ním asi budeš mít dost těžké. Bůh ví, jestli si stěžuje jen u tvých rodičů. A co rodiče na to? Naši by ho hnali, není to jejich starost. :nevim: Zkus si s ním sednout a zeptat se ho, co se mu nelíbí a taky mu vysvětlit, že to má řešit s tebou. Vysvětlete si to ale v klidu, žádné hádky.

g.sandova
Závislačka 4246 příspěvků 28.02.19 05:39

Partner, který by mě pomlouval u rodičů, by i me nebyl partner.
Prý železný gekon. On jezdi na dovolené sám několikrát a ty musíš zařizovat rodinnou?
Doma nepomáhá, nedělá nic, tak jaký kompromis?

Tomkins
Kecalka 388 příspěvků 28.02.19 08:06
@Ou píše:

pro inpsiraci:

Na mě z toho příspěvku dýchlo úplně to samé.

Moc nevěřím, že je všechno tak strašně jednostranné, jak autorko píšeš. V tom tvém příspěvku nevidím ani náznak sebereflexe. Jiní lidé napíšou třeba „Můj přítel je sice zlatej, ale…“ nebo „Já o sobě vím, že dělám špatně tohle, ale on…“

Ale ty píšeš, že se musíš postarat o všechno a chyby dělá jenom partner. To nebývá vždycky tak úplně pravda. Chyby bývají obvykle na obou stranách. A já z tvého příspěvku opravdu cítím to samé, co říká tvůj partner, nebo @Ou , tedy že máš na vsechno svůj přístup a tak trochu diriguješ. Třeba jak píšeš „volnosti má dostatek“. To úplně zní, jako žes mu schválila vycházky a ne, že jste se domluvili jako partneři.

Samozřejmě se můžu plést a skutečně máš doma líného povaleče, co ti neřekne nic přímo a chodí si radši stěžovat tvým rodičům. A ty, samostatná emancipovaná žena ho doma vlastně jenom trpíš a děláš mu služku. Což mě teda u tebe překvapuje. Protože tak schopná žena s náročnou prací, co se o všechno postará a i dovolenou zaplatí, by doma takového floutka prostě netrpěla a zařídila by se jinak. :nevim:

Jana525
Kelišová 5411 příspěvků 28.02.19 08:07

Protoze ten pan nema charakter. Ocividne nesnasi kdyz ho nekdo komanduje a nepochopil. ze i tu rodinu musi nekdo ridit. Asi si myslel, ze to jde vse samo. Jakoze se vse samo zaridi, uklidi, atd.
A na jeho poznaky o veceri, bych mu proste tu veceri nevarila !!!! At si neco udela sam.
A co tvy rodice ? Za mnou takhle prijit zetak, tak bych ho pekne zvostra poslala do prd…Ten by letel, az by se nestacil divit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.19 09:06
@Tomkins píše:
Na mě z toho příspěvku dýchlo úplně to samé.

Moc nevěřím, že je všechno tak strašně jednostranné, jak autorko píšeš. V tom tvém příspěvku nevidím ani náznak sebereflexe. Jiní lidé napíšou třeba „Můj přítel je sice zlatej, ale…“ nebo „Já o sobě vím, že dělám špatně tohle, ale on…“

Ale ty píšeš, že se musíš postarat o všechno a chyby dělá jenom partner. To nebývá vždycky tak úplně pravda. Chyby bývají obvykle na obou stranách. A já z tvého příspěvku opravdu cítím to samé, co říká tvůj partner, nebo @Ou , tedy že máš na vsechno svůj přístup a tak trochu diriguješ. Třeba jak píšeš „volnosti má dostatek“. To úplně zní, jako žes mu schválila vycházky a ne, že jste se domluvili jako partneři.

Samozřejmě se můžu plést a skutečně máš doma líného povaleče, co ti neřekne nic přímo a chodí si radši stěžovat tvým rodičům. A ty, samostatná emancipovaná žena ho doma vlastně jenom trpíš a děláš mu služku. Což mě teda u tebe překvapuje. Protože tak schopná žena s náročnou prací, co se o všechno postará a i dovolenou zaplatí, by doma takového floutka prostě netrpěla a zařídila by se jinak. :nevim:

Tak člověk tu nerozepisuje román, co všechno řekl nebo neřekl.

On na mě klade požadavky, jak za domácnost a děti je zodpovědná žena. Na MD nehnul ani prstem, přišel večer (mohl i dřív) a nechal se obsluhovat. Celé roky jsem mu balila a vybalovala kufr na dovolenou. Pak jsem začala chodit do práce, přestala stíhat a tyto služby omezila. Zůstala domácnost a děti. Když něco přesunu na něj, je naštvaný až vzteklý, případně to neudělá. Když jsem se ho zeptala, co chce, tak neví anebo blábolí cosi o usměvavé a odpočaté ženě, co je doma, uklízí a jen čeká na to, až přijde ten její z práce. Doslova mi řekl - přestaň chodit do práce , zůstaň doma a uklízej. To jsem odmítla. Protože když to udělám, bude mě týrat penězi - to už jsem zažila na MD, nechci nikdy více.

No a teď jsem zjistila, že mě dlouhodobě pomlouvá u rodičů (a určitě i jinde), a hledám cestu, co s tím. protože když mu to řeknu, tak to zapře nebo bude zase ječet.

Jo, nejsem ve všem stoprocentní, občas třeba pořádek ujede, ale v domácnosti s dětmi a psy se to prostě stane. A pro zajištění domácnosti potřebuji mít funknční a efektivní systém, který jsem si vytvořila (jinak to fakt nestíhám) a on mi rád do toho mluví a hledá chyby - proč ty hrnky jsou tady, proč máme tři druhy olejů, tohle by mohlo být ve sklepě (potravina, kterou obden potřebuji), tohle nepotřebuji. Takže říkám, že potřebuji a hned, že musí být po mém. V některých věcech mu člověk vyhoví - uspořádání některých skříněk, jeho víno apod. , ale některé jeho návrhy jsou fakt nepraktické. naposledy chtěl, aby se balkonové dveře otvíraly ven (doma to tak mají, to si vymyslela tchýně) - dvě hodiny jsme mu s okenářem vysvětlovali, že takové dveře vyvrátí vítr, naprší do nic, pokálí je pták - až to pokálení, které po dvou hodinách okenáře napadlo jako akt zoufalství ho přesvědčilo. A zese - no jo, je po tvém… :zed:

Jana525
Kelišová 5411 příspěvků 28.02.19 09:57
@Anonymní píše:
Tak člověk tu nerozepisuje román, co všechno řekl nebo neřekl.

On na mě klade požadavky, jak za domácnost a děti je zodpovědná žena. Na MD nehnul ani prstem, přišel večer (mohl i dřív) a nechal se obsluhovat. Celé roky jsem mu balila a vybalovala kufr na dovolenou. Pak jsem začala chodit do práce, přestala stíhat a tyto služby omezila. Zůstala domácnost a děti. Když něco přesunu na něj, je naštvaný až vzteklý, případně to neudělá. Když jsem se ho zeptala, co chce, tak neví anebo blábolí cosi o usměvavé a odpočaté ženě, co je doma, uklízí a jen čeká na to, až přijde ten její z práce. Doslova mi řekl - přestaň chodit do práce , zůstaň doma a uklízej. To jsem odmítla. Protože když to udělám, bude mě týrat penězi - to už jsem zažila na MD, nechci nikdy více.

No a teď jsem zjistila, že mě dlouhodobě pomlouvá u rodičů (a určitě i jinde), a hledám cestu, co s tím. protože když mu to řeknu, tak to zapře nebo bude zase ječet.

Jo, nejsem ve všem stoprocentní, občas třeba pořádek ujede, ale v domácnosti s dětmi a psy se to prostě stane. A pro zajištění domácnosti potřebuji mít funknční a efektivní systém, který jsem si vytvořila (jinak to fakt nestíhám) a on mi rád do toho mluví a hledá chyby - proč ty hrnky jsou tady, proč máme tři druhy olejů, tohle by mohlo být ve sklepě (potravina, kterou obden potřebuji), tohle nepotřebuji. Takže říkám, že potřebuji a hned, že musí být po mém. V některých věcech mu člověk vyhoví - uspořádání některých skříněk, jeho víno apod. , ale některé jeho návrhy jsou fakt nepraktické. naposledy chtěl, aby se balkonové dveře otvíraly ven (doma to tak mají, to si vymyslela tchýně) - dvě hodiny jsme mu s okenářem vysvětlovali, že takové dveře vyvrátí vítr, naprší do nic, pokálí je pták - až to pokálení, které po dvou hodinách okenáře napadlo jako akt zoufalství ho přesvědčilo. A zese - no jo, je po tvém… :zed:

Ma male sebevedomi a proto ho potrebuje srazet tobe a hadat se o prkotinach. Co jeho profese, bavi ho jeho povolani ? Podle me typicky nestastny clovek a nebo ma takovou povahu a ma to proste odkoukane ze sve rodiny. No nervy bych na tohle nemela a chtela bych, aby zacal delat neco sam se sebou

Lotty28
Povídálka 50 příspěvků 28.02.19 10:11
@Anonymní

Já bych ho možná zkusila víc zapojit do chodu domácnosti. Když ho nebaví umývat nádobí, ať dá pračku, nebo ať vynese ten koš. Možná se musí, a třeba se cítí i trochu zbytečný. No na druhou stranu, jak sis to doma zařídila, takový to máš. A že si milostpán chodí stěžovat k tvým rodičům na to, že mu dáváš doma full servis, to by u mě zkusil jednou.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama