Reklama

Prý jí je mého dítěte líto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 17:07
Prý jí je mého dítěte líto

Přeji hezký den. Potřebuji se někde vypovídat a také by mě zajímal názor jiných osob. Jedná se o mojí babičku, tedy prababičku našeho prcka. Podotýkám, že to není žádná stará paní, nýbrž čerstvá šedesátnice. Neustále má potřebu hodnotit to jak žijí druzí. Teda především my. Uznává pouze své hodnoty a názory a když dělá někdo něco jinak než je to správné podle ní, tak mu to okamžitě musí sdělit jak dělá vše špatně a jak by to dělala ona, protože prostě nedokáže pochopit jak to někdo může dělat takto když ona to dělá jinak. A včera už to vygradovalo. Přišla jsem s dcerou z nákupu a ona mi volala. Tak jí říkám, že jsem ráda, že jsem doma, že malou tam chytl rapl. Tak jsme se chvíli bavily a jak jsme domluvily tak během deseti minut znova hovor, že už toho má dost, že mi to prostě říct musí, ale že je jí mojí dcery líto a že v tom obchodě zlobila je moje vina, že je chudák. K ničemu že není vedená a nic neumí a nikdo se jí nevěnuje. Podotýkám, že dcera ve třech letech mluví plynně ve větách, sama se oblékne, svlékne, umyje, je schopna si sama nachystat jednoduché jídlo jako třeba vytáhnout si rohlík a dát si na něj salám apod. Já jsem s ní doma a veškerý čas věnuji jí a od malinka s ní chodím od nákupu po úřady… Manžel se jí také věnuje jak může, přímo jí žije. Přitom ona ani nemůže co ta holka umí nebo ne když si jí nikdy nevzala, maximálně tři hodiny v případě nutnosti pohlídala. A že chudák nemá žádný řád, protože nemá snídani přesně v 8 (což nemá když v 8 ještě spí a jídlo dostane jakmile se vzbudí) a že v 8 večer ještě nespí. Na to jí říkám a tebe to nějak omezuje, že ráno dýl spí a večer usíná později? Pak zase, že nechce jíst, protože jsem jí nikdy pořádně najíst nedala a ona to nezná, proto to nechce. A proč s ní denně nechodím ven (když je mráz nebo prší tak to opravdu nechodíme). Tak jí říkám ale ona má taky babičku, která jí ani jednou za tři roky ven nevzala. Na to se mi dostalo odpovědi, že to víš, že jo já si jí vezmu a ty si sedneš a budeš pít kafe ne. A na to začala, že když jí u nás minule hlídala tak jsem měla poprskanou kachličku nad sporákem, prach na televizi a že se podívala i do trouby a do skříně a že to nádobí co jsem jí nechala nachystané (na lince měla pro dceru nachystané její obrázkové talířky, hrníček a příbor), že si myslela, že to tam mám neumyté odložené, proto jí dala jiné a až pak až si na to sáhla tak viděla, že je to čisté. A pak začala, že nechápe jak nemůžu mít v obýváku záclonu, že ona jí prostě mít musí a proč je tohle takto a proč to mám tak a ne tak když ona to takhle mít musí. Tak už jsem to nevydržela a říkám jí a ty jsi přišla hlídat malou nebo dělat inspekci, jestli v celém bytě není někde smítko prachu? Přitom den předtím než měla přijít jsem vygruntovala úplně celý byt. A hovor zakončila tím, že jakmile někam odjedeme tak si to sem přijde udělat a uklidit podle sebe (má náhradní klíče kdyby něco) a že když jsem se narodila já bylo jí líto mě, když se narodily sestry tak jí bylo líto jich a teď je jí líto naší malé. Prostě jedině její názory jsou správné a když to někdo dělá jinak než dle ní je to zle a to dítě je chudák. Nemluvě o tom, že kdykoliv dcera onemocněla rýmou, kašlem atd.tak jsem za to mohla já a jednou jí zničím zdraví. Jako po tomhle už opravdu nemám sebemenší chuť se s ní bavit jinak než v nutných věcech, přitom dítě sice nemá, ale má dva malé psy a to je strašné. Ničemu nejsou naučení, když přijdeme skáčou po nás, koušou do nohou, venku v životě nebyli jinak než táhnutí na vodítku za barák a zpět. Kadí jí to doma, boty mi několikrát rozkousali… Omlouvám se za dlouhý a možná zmatený text, ale potřebovala jsem to ze sebe dostat. Za Vaše názory budu ráda.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 01.02.18 17:12

Řekla bych, že některý věci je lepší nechat být…

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 01.02.18 17:13

Chtěla bych zpět ty klíče. To teda předně. A pak si zajišťovala hlídání jinde. Ať chodi babi ma návštěvu, když jsi doma. Zbytek bych vypustila, tohle ma doma většina z nás :D poznámku, ze ma babičku, která ji nevzala ven sis mohla odpustit, je to tvoje dítě ne její a když s ni ven nechce, tak její věc.

Helileli
Závislačka 2862 příspěvků 01.02.18 17:15

Jakožto rozumná příčetná osoba vidíš, že problém má ona, ne ty. Tak to nech plavat. A teda vyměnila bych zámek, jakmile by mi řekla, že mi přijde v mé nepřítomnosti uklidit.
Jo a pusť si Matky na tahu o vánocích, myslím, že se v tom najdeš :mrgreen:

cecetka
Kelišová 7224 příspěvků 01.02.18 17:15

To jsou zkratka mezigeneracni rozdily v nazorech a pohledech na vec. Asi jsme se s tim setkali vsichni.
Hned ze zacatku pises, ze sis povzdechla, ze jsi uz rada doma, ze v obchode zase bylo veselo :lol: To muzes kamaradce, ne babicce, kdyz vis, ze bude mit k tomu komentare. Pro „klid v rodine“ se nauc tyto informace nesdelovat. No a ty „dobre rady“ nechat proudit jednim uchem tam a druhym ven. Odkyvat, nekomentovat a dal si vse delat po svem. Je to tezke, ale od te doby, co jsem se to naucila, tak se mi hrozne lehce zije :mavam:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1542 příspěvků 01.02.18 17:15

To je bába :lol: tak jí pěkně vyslechni a pak si to dělej, jak chceš. Je to Tvůj život, ne? ;)

blumen
Hvězda diskuse 41240 příspěvků 01.02.18 17:21

Jednim uchem sem a druhym tam. A vymenit zamek :mrgreen:

nini77
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 10 inzerátů 01.02.18 17:22

Holky ja ji rozumím. Zrovna jsem nas. aná z dost podobnýho důvodu. Úplně vařím. Je to hrozně těžké to přejít, pustit to jedním uchem dovnitř a druhým ven. Já mám prostě potřebu si to s tím člověkem vyjasnit a popravdě mě bolí, že si o mé mysli, že jsem tak špatná matka. Bolí mě to, protože i na něm mi záleží a záleží mi na tom, co si o mě myslí. Ježiš jak já ji rozumím.

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 01.02.18 17:23

.

Příspěvek upraven 21.02.18 v 01:07

vertunka
Závislačka 4623 příspěvků 01.02.18 17:23

Jsi ji hlavne nemela rikat, ze mela mala zachvat v obchode. Tyhle lidi se toho okamzite chytnou. A zbytek bych brala jednim uchem dovnitr, druhym ven. Je to tvoje dite ne jeji. A ja osobne jsem takova, ze bych kontakt omezila na minimum, nemam zapotrebi poslouchat nevyzadane rady do zivota.

Sany80s
Kelišová 6408 příspěvků 01.02.18 17:26

No já se snažím nad tímhle vždy zamyslet, protože je fakt, že děti dřív bývaly šikovnější.
Ale zrovna v tom, co jsi napsala, tak nevidím nic extra, co bys měla ty vylepšit.
Pokud je to teda tak, jak říkáš.
Pokud bych teda na tom, co říká, měla najít alespoň něco, co by se dalo brát jako něco, co by se mohlo hodit, tak dřívější spaní dětí je celkem fajn, člověk má pak nějaký čas navíc na partnera nebo sebe bez dítěte.
Jinak bych jí řekla, že jí upřímně děkuji a že má ten prach utřít sama, když ho objeví.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 01.02.18 17:35

I když je jí „jen“ 60, je to starší dáma, která je přesvědčená o své pravdě. Moje babička zase musí mít každý den k obědu polívku a večeře musí být v 18:00! Dovedeš si představit, co se děje, když jsme se synem na koupališti a ona se dozví, že jsme mu nevzali do sklenice dobrou domácí polívku a v 18h teprve odcházíme z posledních atrakcí… :roll: Myslím, že to komentuje slovy: „Ty se špatně staráš o syna, bude mít vředy, bude alergický, když nebude správně jíst, upadnou mu svaly!“ atd. atd. :roll: No, ty přednášky trvají minimálně 20min, někdy se protáhnou na hodinu. A když se dostatečně nekaji, usoudí babička, že jí špatně rozumím (mluví maďarsky) a neváhá přivolat sousedku, aby mi celou „přednášku“ zopakovala ve slovenštině. :zed: No, a já odkývu, řeknu, že se pokusím polepšit a dělám si to po svém… Mé babičce je 71 a ještě má furt páru jak náklaďák. :mrgreen:
No a tak nějak to vyřeš i ty, jinak se zblázníš. ;)

Takyjedna
Závislačka 4630 příspěvků 01.02.18 17:35
@Anonymní píše:
Přeji hezký den. Potřebuji se někde vypovídat a také by mě zajímal názor jiných osob. Jedná se o mojí babičku, tedy prababičku našeho prcka. Podotýkám, že to není žádná stará paní, nýbrž čerstvá šedesátnice. Neustále má potřebu hodnotit to jak žijí druzí. Teda především my. Uznává pouze své hodnoty a názory a když dělá někdo něco jinak než je to správné podle ní, tak mu to okamžitě musí sdělit jak dělá vše špatně a jak by to dělala ona, protože prostě nedokáže pochopit jak to někdo může dělat takto když ona to dělá jinak. A včera už to vygradovalo. Přišla jsem s dcerou z nákupu a ona mi volala. Tak jí říkám, že jsem ráda, že jsem doma, že malou tam chytl rapl. Tak jsme se chvíli bavily a jak jsme domluvily tak během deseti minut znova hovor, že už toho má dost, že mi to prostě říct musí, ale že je jí mojí dcery líto a že v tom obchodě zlobila je moje vina, že je chudák. K ničemu že není vedená a nic neumí a nikdo se jí nevěnuje. Podotýkám, že dcera ve třech letech mluví plynně ve větách, sama se oblékne, svlékne, umyje, je schopna si sama nachystat jednoduché jídlo jako třeba vytáhnout si rohlík a dát si na něj salám apod. Já jsem s ní doma a veškerý čas věnuji jí a od malinka s ní chodím od nákupu po úřady… Manžel se jí také věnuje jak může, přímo jí žije. Přitom ona ani nemůže co ta holka umí nebo ne když si jí nikdy nevzala, maximálně tři hodiny v případě nutnosti pohlídala. A že chudák nemá žádný řád, protože nemá snídani přesně v 8 (což nemá když v 8 ještě spí a jídlo dostane jakmile se vzbudí) a že v 8 večer ještě nespí. Na to jí říkám a tebe to nějak omezuje, že ráno dýl spí a večer usíná později? Pak zase, že nechce jíst, protože jsem jí nikdy pořádně najíst nedala a ona to nezná, proto to nechce. A proč s ní denně nechodím ven (když je mráz nebo prší tak to opravdu nechodíme). Tak jí říkám ale ona má taky babičku, která jí ani jednou za tři roky ven nevzala. Na to se mi dostalo odpovědi, že to víš, že jo já si jí vezmu a ty si sedneš a budeš pít kafe ne. A na to začala, že když jí u nás minule hlídala tak jsem měla poprskanou kachličku nad sporákem, prach na televizi a že se podívala i do trouby a do skříně a že to nádobí co jsem jí nechala nachystané (na lince měla pro dceru nachystané její obrázkové talířky, hrníček a příbor), že si myslela, že to tam mám neumyté odložené, proto jí dala jiné a až pak až si na to sáhla tak viděla, že je to čisté. A pak začala, že nechápe jak nemůžu mít v obýváku záclonu, že ona jí prostě mít musí a proč je tohle takto a proč to mám tak a ne tak když ona to takhle mít musí. Tak už jsem to nevydržela a říkám jí a ty jsi přišla hlídat malou nebo dělat inspekci, jestli v celém bytě není někde smítko prachu? Přitom den předtím než měla přijít jsem vygruntovala úplně celý byt. A hovor zakončila tím, že jakmile někam odjedeme tak si to sem přijde udělat a uklidit podle sebe (má náhradní klíče kdyby něco) a že když jsem se narodila já bylo jí líto mě, když se narodily sestry tak jí bylo líto jich a teď je jí líto naší malé. Prostě jedině její názory jsou správné a když to někdo dělá jinak než dle ní je to zle a to dítě je chudák. Nemluvě o tom, že kdykoliv dcera onemocněla rýmou, kašlem atd.tak jsem za to mohla já a jednou jí zničím zdraví. Jako po tomhle už opravdu nemám sebemenší chuť se s ní bavit jinak než v nutných věcech, přitom dítě sice nemá, ale má dva malé psy a to je strašné. Ničemu nejsou naučení, když přijdeme skáčou po nás, koušou do nohou, venku v životě nebyli jinak než táhnutí na vodítku za barák a zpět. Kadí jí to doma, boty mi několikrát rozkousali… Omlouvám se za dlouhý a možná zmatený text, ale potřebovala jsem to ze sebe dostat. Za Vaše názory budu ráda.

To je zvláštní, taková dlouhá debata. Já bych jí rovnou po druhé větě přerušila a řekla - milá babičko, vrať mi ty klíče a nech si ty kecy, mě to stejně nezajímá. Já tě stejně poslouchat nebudu. Pojďme se bavit o něčem, co zajímá nás obě. Babičku sice nemám, ale aplikuju to na svojí máti a tchýni. A pochopily to obě.

unuděná
Kelišová 5437 příspěvků 1 inzerát 01.02.18 17:43

Me zarazilo, ze pises, ze nema deti..?Co tvoji maminku/tchyni? Jinak souhlas s holkama, na tohle se vykasli si vem zpet ci lepe vymen zamek a povznes se nad to ;) nepreucis ji, nezavdecis se, i kdybys na hlave tancila.

warita
Echt Kelišová 7751 příspěvků 01.02.18 17:56

Je zajimave, jak jsou nekteri lide suverenni… v teorii alespon.

Ja bych si neodvazila rict moji babicce ci mame takto pohotove, ze mne nezajimaji jeji kecy a at mi vrati klice. Jednak to je moje mama/babicka a jednak clovek nikdy nevim, kdy bude potrebovat jejich pomoc, takze s nejakym suverennim posilanim nekam bych byla opatrna.

A taky, tento typ reakce nema (z me zkusenosti) za nsledek to, ze utne konflikt hned v pocatku, nybrz docili presneho opaku: hadka dostane grady z 0 na 100 behem par sekund. Jeste jsem nezazila, abych kdyz usmernim moji matku, at se laskave do mne nenavazi, aby mama sklapla a byl klid. Spis to ma za nasledek, ze se sputi jecak na tema: nevychovana, drza, sprosta jako kanal a co ja vim co jeste.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >