Prý myslím jen sama na sebe, aneb řešíme bydlení

z92
278
28.2.21 07:41

Prý myslím jen sama na sebe, aneb řešíme bydlení

Zdravím všechny, momentálně řešíme s partnerem bydlení, já bych se přiklonila prakticky k jakékoli verzi-byt, dům, stavba… Partner si prosadil, že chce dům podle sebe/nás, takže stavba, říkám tedy dobře, bude to trvat déle, než koupit hotový dům, ale když je to tvým snem, tak proč ne. Aktuálně jsme v nájmu a po pozemcích se díváme, takhle jsme se domluvili, ani si neurčili přesné místo, jen aby to bylo v okolí našich původních bydlišť. Včera partnerovi volali jeho rodiče, že s ním potřebují mluvit, ale nejprve jen s ním, jel k nim a s čím přijel? Milí páni rodiče vymysleli, že dům přepíší na partnera (chtějí si pojistit, aby jedno ze čtyř dětí bylo stále po ruce, „tchán“ neustále potřebuje pomoct s polnostmi a nebo s dalšími věcmi kolem domu) s tím, že musí vyplatit sourozence a rodičům hned vedle onoho domu, v zahradě postavit nový malý domeček, oba domy by byly propojené terasou. Přijel nadšený že se vyřeší situace a můžeme relativně brzo bydlet, moje reakce? Absolutně ne, odmítám to, odmítám bydlet jak u jedněch tak druhých rodičů, naši nám taky nabídli, že si můžeme přistavět k jejich a dodělat podkroví, pro mě nemyslitelné, ano řáda lidí bydlí takhle dohromady, ale nejen že každá generace má být zvlášť, (můj názor i zkušenost) nedělá to dobrotu z drtivé většiny případů. Sama jsem si tohle už jednou zažila, s ex, měl dům, dvougenerační, byl oficiálně majitelem, ale děda, který to na něj přepsal a vlastně kdysi i vybudoval o všem rozhodoval, bez jeho souhlasu se nedalo nic, necítila jsem se tam doma, ale jako na návštěvě, kdykoli se rozlétli dveře a stál tam děda, bez klepání, nadrzo… a tohle by bylo totéž, dům „rodičů“, starý dům upřesním, takže rekonstrukce nutná, a když to spočítám, kolik by padlo peněz na vyplacení, postavení „vejminku“ a rekonstrukcí samotného domu tak jsme na částce, za kterou můžeme mít dům podle svých představ a nový! Pohádali jsme se, řekl mi, že myslím jen na sebe, když jsem tento velkorysí návrh jeho rodičů smetla hned ze stolu a nedala mu šanci…jako vážně??? Taky to tak vidíte?? Jsem v šoku z jeho reakce, že nedrzime při sobě, nerespektujeme se a nedrzime se původního plánu, vždyť já ho taky přece nenutím, abychom bydleli u našich rodičů, ani to teda nechci, chci mít svůj domov, cítit se tam hlavně jako doma, dělat si věci podle sebe a ne se muset ohlížet- můžeme, nemůžeme, nebude to vadit, nedej bože, kdyby tam bylideno denně na návštěvě… 8o :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
528
28.2.21 07:50

Taky bych mu něco podobného neodkývala. Málokdy to dělá dobrotu. Často se to ještě dá snést u rodičů ženy, protože ta si s vlastními rodiči většinou nebere tolik servítky a máma je máma, ale muži bývají k takovým věcem slepí, a aby neměli zle, tak radši neřeší nic. Není to tak vždy, ale často. Nechala bych ho vytrucovat a pak to s ním probrala v klidu a racionálně. Na tchánovce se za ten návrh nezlob, asi to mysleli v dobrém, že ušetříte za pozemek a dříve bývalo vícegenerační bydlení přece jen častější. Ale muž by měl brát v potaz, že tady musí panovat jasná shoda. Ne že on bude spokojený a ty se musíš přizpůsobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14199
28.2.21 07:52

@z92 Chapu te. Ne, nejsi sobec. Zmena bydleni musi byt v zajmu a dle predstav obou partneru, ne jen jednoho :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1271
28.2.21 07:57

Ne, ne, ne. Z vlastní zkušenosti, na tohle nekývni.
Já tak žiji, tenkrát jsem byla mladá a hloupá, je to peklo.
Jak jsi psala, člověk si tu nepřipadá jako doma, slovo soukromí neexistuje a o něčem rozhodnout? Pomalu mi nedovolí vychovávat děti podle sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9548
28.2.21 07:58

Už to, že pozvali jen jeho a ne tebe mluví za vše.
Já nemám nic proti tomu postavit si dům blízko rodičů.
Ale ne za těchto okolností a ne proto, že oni počítají s tím, že se primárně já budu starat a ještě jim kromě vyplacení sourozenců postavit domek.
Dobří srandisti.
Partnera bych půl dne nechala v klidu, a pak bych to probrala znovu. Pokud by měl znovu podobnou rekaci, hodně bych se zamýšlela, jak to vypadá v ostatních oblastech vztahu, jestli je vše v pořádku. A navíc, jít do něčeho takového jen jako partnerka, mohlas bys na to velmi dopaltit. Proč plánujete takové závazky a nejste svoji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5691
28.2.21 07:58

Mně by se na tom nejen nelíbilo, to dvougenerační bydlení, ale i vyplacení. To by si rodice představovali jak? Ještě i to vy by jste měli starý dům k rekonstrukci a oni hezky nový.

Příspěvek upraven 28.02.21 v 08:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5973
28.2.21 08:00

@z92 Nedivím se ti, do toho bych nikdy nešla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3685
28.2.21 08:01

Ani nahodou. Kamarádka ma od rodiny jen pozemek, na kterém si postavila dům a nesmí na něm jinak nic, nechápu :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2576
28.2.21 08:05

Nenech se do toho natlačit :hug: a proč vůbec pozvali jeho a tebe ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7568
28.2.21 08:10

@z92 soužití generaci nechám být. Každý má svoje zkušenosti, já třeba jen ty dobré.

Ale trochu mě zaráží ten proces a co všechno máte zaplatit. Že na tvého může prepisou dům a z něj má sourozence vyplatit, tak to je jasný. Pak si jej musíte opravit. Ale nějak mě tam nesedí, že jim máte VY pak stavět baráček. Všichni sourozenci dostanou stejně a vy jim máte něco stavět? Proč? Navíc se pak o ně a o ty domy budete určitě starat a o hospodářství. Takže jestli má manžel sourozence vyplácet z baráku. Tak ať se pěkně všichni 4 sourozenci složí na ten baráček rodičům postaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2071
28.2.21 08:10

Udelala jsi dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1842
28.2.21 08:12

Nejsi sobec. Reagovala bych úplně stejně. A máš pravdu, takové bydlení ve většině případů nedělá dobrotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
28.2.21 08:17

Já být tebou, tak uklidním emoce (ačkoliv chápu, že máš vztek) a klidně, mírumilovně bych mu řekla: " Podívej se, Tondo. Já tě miluju, chci s tebou žít a plánuju s tebou budoucnost. O celé té situaci jsem hodně přemýšlela a od tvých rodičů je to opravdu velmi hezké. Ale z vlastní zkušenosti vím, že bydlení u rodičů nedělá dobrotu. Jde mi o nás, abysme byli v pohodě. Pokud však budeš na tomto trvat, chci, aby polovina domů byla moje. Dám hodně peněz do rekonstrukce a pak mě vyhodíte s holým zadkem."

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
z92
278
28.2.21 08:18

@Sany80s o svatbě už sice řeč proběhla, ale vzhledem k aktuální situaci se to odsunulo do postranní, jako tak či tak bychom měli vše napůl, v tom, že svoji nejsme nevidím až takový problém :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63066
28.2.21 08:19

Taky bych do toho nešla.. Na papír bych mu sepsala pro a proti.. Pokud neposlouchá, ať si to přečte. Bydlení a rodiči je zlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat