Prý zaostalé dítě v 6 měsících

Anonymní
10.12.20 20:19

Prý zaostalé díte v6 měsících

Dobrý den, prozrďte mi Ženský jak jste to měli nebo mate s dítětem v 6 měsících.
Co vaše dítko umí či neumí a jaký k tomu máte postoj
konkrétně náš Hozník se převaluje na obě dve strany, sem tam se otočí zpatky, ale to jenom nahodně, dvakrát se stavěl na kolínka.
Umí dělat „nenene“ krasně kýve hlavou, děláme „tany tany“ přitom se pohubuje do stran.
Už mame ty spravné zachvaty smíchu. Neměl ještě ani 4 měsíce a už si držel flašku sám při papaní.
S Honzíkem se smějeme každý den a opravdu musím zaklepat, že já neznám zachvaty pláče nebo špatné nalady u dítka. klep klep… není den co by se neusmál nebo co by jsme se spolu nepopadali smíchy…
Názor mladé lékařky mě však zarazil a nevěděla jsem jak reagovat a vubec nevím co si mám myslet mám první dítě… a necítím se ted dvakrat dobře :/ snad mě tady někdo pochopí a zvedne mě zase nahoru

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1006
10.12.20 20:22

A ona ti neřekla proč si to myslí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
922
10.12.20 20:23

Na zaklade ceho to rekla? Jake doporucila dalsi kroky, nejake cviceni nebo navstevu fyzioterapeuta ci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16222
10.12.20 20:25
@Anonymní píše:
Dobrý den, prozrďte mi Ženský jak jste to měli nebo mate s dítětem v 6 měsících.
Co vaše dítko umí či neumí a jaký k tomu máte postoj
konkrétně náš Hozník se převaluje na obě dve strany, sem tam se otočí zpatky, ale to jenom nahodně, dvakrát se stavěl na kolínka.
Umí dělat „nenene“ krasně kýve hlavou, děláme „tany tany“ přitom se pohubuje do stran.
Už mame ty spravné zachvaty smíchu. Neměl ještě ani 4 měsíce a už si držel flašku sám při papaní.
S Honzíkem se smějeme každý den a opravdu musím zaklepat, že já neznám zachvaty pláče nebo špatné nalady u dítka. klep klep… není den co by se neusmál nebo co by jsme se spolu nepopadali smíchy…
Názor mladé lékařky mě však zarazil a nevěděla jsem jak reagovat a vubec nevím co si mám myslet mám první dítě… a necítím se ted dvakrat dobře :/ snad mě tady někdo pochopí a zvedne mě zase nahoru

Lékařka Ti asi dost těžko oznámila „máte zaostalé dítě“ jen tak, mezi řečí a bez dalšího.

Bylo to určitě řečeno v nějaké souvislosti - zřejmě jste spolu něco řešily, o něčem mluvily… něčím to jistě odůvodnila, něco navrhla a doporučila.

Popis toho, co Tvoje dítě už umí, je celkem bezpředmětný, pokud nevysvětlíš situaci jako celek. Všechny děti se nevyvíjejí přesně podle tabulek a nemusí to automaticky znamenat nic špatného - ale je to i naopak… a laik těžko posoudí, zda některá z odchylek (ne)může znamenat nějaký vážnější problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1818
10.12.20 20:28

No, ale nepíšeš v jaké souvislosti ti to řekla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20451
10.12.20 20:29

Tak je hezký si jsi posala co Honzík umí a ty taky co umíš, ale jaksi jsi nenapsal to podstatné co ti mudr řekla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15307
10.12.20 20:35

Hele ale určitě ti to řekla v nejake souvislosti. Chtělo by to napsat všechno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 20:36

Ne, žádne další kroky ani nějaké rehabilitace nic takového… měli jsme normální pulroční kontrolu a řekla mi to mezi řeči, že se ji zdá celkově zaostalý… byl to zastup místo naší Mudr.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 20:41

I docela mě dost zarazilo…
když jsem dooblekla syna, řekla jsem " tak pojd ty muj velký chlapáku"
a řekla mi, no ne já bych tak pozitní nebyla maminko při takové nezdravé váze, podívala jsem se na ní a řekla, ale naše paní doktorka nám nic neřikala, vždycky říkala, že je vše v pořádku a on hmmm…
syn ma deset kilo a nějake drobné
když se narodil měl čtyři a pul kila…

Příspěvek upraven 10.12.20 v 20:43

• Citovat
  • Nahlásit
329
10.12.20 20:43

Tak to je dost divné. Kamarádce doktorky taky řekla, že ten vývoj je trochu opožděný, ale řekla proč, doporučila kam na cvičení, poradila, čím to podpořit doma…pokud by mi doktorka řekla, že mám zaostalý dítě, tak bych teda chtěla vysvětlení, proč si to myslí a co s tím dělat :nevim: zeptala bych se původní doktorky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20451
10.12.20 20:44
@Anonymní píše:
Ne, žádne další kroky ani nějaké rehabilitace nic takového… měli jsme normální pulroční kontrolu a řekla mi to mezi řeči, že se ji zdá celkově zaostalý… byl to zastup místo naší Mudr.

ty jsi se teda nezeptal v čem konkrétně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 20:45

@LadyLaggg
no ja stala jako prkno v tu chvíly…vubec jsem nevěděla jak reagovat co říct ani jak se tvářit…

• Citovat
  • Nahlásit
110
10.12.20 20:45

Neřeš to… Kolik já si vyslechla podobných keců, že je dcera pozadu třeba i o 2 měsíce… Tehdy jsem to fest řešila i brečela, teď už vím, že jsem byla blbá a směju se tomu… Na všechno si přišla sama, lezla třeba o měsíc později než ostatní děti, ale zas uměla něco jiného… Každé dítě je jiné a ty jejich tabulky si můžou strčit víš kam… Takže pokud ty cítíš, že je všechno v pořádku a tak jak má, tak to neřeš… 😘

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13056
10.12.20 20:47

Jestli to byl zástup, tak se zeptej vaší normální doktorky. Tady Ti asi nikdo neřekne s jistotou, jak to je, ale já jsem k těmhle rychlým soudům trochu rezervovaná, protože rehabilitační doktorka mi pro dceru nutila Vojtovu metodu, přitom byla motoricky spíš napřed (ale nikdy to nepředvedla v těch pěti minutách, kdy se to po ní chtělo), na osmiměsíční prohlídce se zase pediatrička tvářila, protože dítě neumí paci, paci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 20:47

@ka2ka
ja jsem fakt nevěděla ani v tu chvíly jak se tvářit… vlastně mi bylo docela dost do breku

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat