Reklama

Psaní na textil přes šablonu - nepřesné a kostrbaté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laarijane
Povídálka 31 příspěvků 13.09.18 15:02
Psaní na textil přes šablonu - nepřesné a kostrbaté

Zdravím,

jsou tu mraky užitečných příspěvků o tom, jak kreslit na látku přes šablonu, přesto všechno s tím mám problémy a byla bych vděčná za nějakou vychytávku. Mám plastové šablony a prostě špatně přiléhají, i při největší pečlivosti a opatrnosti. V místech kde jsou drobné detaily se barva slévá a spojuje, ať už to dělám fixem nebo štětcem, je to jedno. Zkoušela jsem už i šablonu přilepit na látku lakem na vlasy, ale stejně na nějakých místech odléhala. Jak to prosím děláte vy, aby se vám tohle nedělo? Moc děkuji. :)

Reklama

Reakce:

tulipán
Závislačka 2976 příspěvků 13.09.18 15:44

@Laarijane Ja mam lepidlo ve spreji, ktere je urcene primo pro sablony. Tusim, ze jsem kupovala na Brydove. Barvu nanasim mekkou houbickou na nadobi tupovanim a davam si pozor, kolik barvy nanasim a aby nebyla moc naredena. A hlavne sablonu sundam, az po zaschnuti. Treba si z toho neco vyberes.

Laarijane
Povídálka 31 příspěvků 13.09.18 16:16

@tulipán Moc díky, to mi určitě pomohlo. To lepidlo si seženu. Lepidla jsem se bála, aby to tu látku pak nepocuchalo a nebyla chlupatá a taky aby to nedělalo neplechu při tom zažehlování. Ale pokud je tohle lepidlo nějaké speciální tak se s tím určitě počítá a já to vyzkouším. :) Díky moc.

Ornwen
Závislačka 4368 příspěvků 13.09.18 18:07

@Laarijane davam normalne lepidlo v tycince, ale na tezsi a tvrdsi sablony nevim, jak by fungovalo (delala jsem svoje papirove, z folie)
A urcite tou houbickou a ne stetcem, tam ty chlupy delaj binec.

Laarijane
Povídálka 31 příspěvků 13.09.18 18:21

@Ornwen houbickou jsem to nezkousela, ale myslim, že to lepidlo bude důležité. Jen je mi divné - to to po odlepení nijak nedělá problém na žehlení? To prischle lepidlo?

tulipán
Závislačka 2976 příspěvků 13.09.18 19:38

@Laarijane Ja jsem upustila od zazehlovani a barvu zapekam v troube a je to proste super a bez prace, cela maluvka je zapecena krasne stejne. To lepidlo ve spreji je az do vyprani porad silne lepive, sablona se stahne silou, pak necham tri dny fixovat a vyperu. Vse krasne drzi. Jedno triko je extremne casto v pracce, tak se obrazek malicko vypral, ale opravdu jen malicko a rovnomerne, ze to vypada jako schvalne.

Laarijane
Povídálka 31 příspěvků 13.09.18 21:57

@tulipán aha? A jak dlouho v troubě a na kolik stupňů? Vím o tom, ale údajně ne všechny barvy jsou na to vhodné…?

tulipán
Závislačka 2976 příspěvků 13.09.18 22:17

@Laarijane Kupovala jsem Marabu barvy a i ty 3D. Zde je vse i rady oklo, ja jsem podle toho zacinala.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >