Psaní na textil přes šablonu - nepřesné a kostrbaté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Laarijane
Povídálka 31 příspěvků 13.09.18 15:02
Psaní na textil přes šablonu - nepřesné a kostrbaté

Zdravím,

jsou tu mraky užitečných příspěvků o tom, jak kreslit na látku přes šablonu, přesto všechno s tím mám problémy a byla bych vděčná za nějakou vychytávku. Mám plastové šablony a prostě špatně přiléhají, i při největší pečlivosti a opatrnosti. V místech kde jsou drobné detaily se barva slévá a spojuje, ať už to dělám fixem nebo štětcem, je to jedno. Zkoušela jsem už i šablonu přilepit na látku lakem na vlasy, ale stejně na nějakých místech odléhala. Jak to prosím děláte vy, aby se vám tohle nedělo? Moc děkuji. :)

Reakce:
tulipán
Závislačka 3368 příspěvků 13.09.18 15:44

@Laarijane Ja mam lepidlo ve spreji, ktere je urcene primo pro sablony. Tusim, ze jsem kupovala na Brydove. Barvu nanasim mekkou houbickou na nadobi tupovanim a davam si pozor, kolik barvy nanasim a aby nebyla moc naredena. A hlavne sablonu sundam, az po zaschnuti. Treba si z toho neco vyberes.

Laarijane
Povídálka 31 příspěvků 13.09.18 16:16

@tulipán Moc díky, to mi určitě pomohlo. To lepidlo si seženu. Lepidla jsem se bála, aby to tu látku pak nepocuchalo a nebyla chlupatá a taky aby to nedělalo neplechu při tom zažehlování. Ale pokud je tohle lepidlo nějaké speciální tak se s tím určitě počítá a já to vyzkouším. :) Díky moc.

Ornwen
Závislačka 4689 příspěvků 13.09.18 18:07

@Laarijane davam normalne lepidlo v tycince, ale na tezsi a tvrdsi sablony nevim, jak by fungovalo (delala jsem svoje papirove, z folie)
A urcite tou houbickou a ne stetcem, tam ty chlupy delaj binec.

Laarijane
Povídálka 31 příspěvků 13.09.18 18:21

@Ornwen houbickou jsem to nezkousela, ale myslim, že to lepidlo bude důležité. Jen je mi divné - to to po odlepení nijak nedělá problém na žehlení? To prischle lepidlo?

tulipán
Závislačka 3368 příspěvků 13.09.18 19:38

@Laarijane Ja jsem upustila od zazehlovani a barvu zapekam v troube a je to proste super a bez prace, cela maluvka je zapecena krasne stejne. To lepidlo ve spreji je az do vyprani porad silne lepive, sablona se stahne silou, pak necham tri dny fixovat a vyperu. Vse krasne drzi. Jedno triko je extremne casto v pracce, tak se obrazek malicko vypral, ale opravdu jen malicko a rovnomerne, ze to vypada jako schvalne.

Laarijane
Povídálka 31 příspěvků 13.09.18 21:57

@tulipán aha? A jak dlouho v troubě a na kolik stupňů? Vím o tom, ale údajně ne všechny barvy jsou na to vhodné…?

tulipán
Závislačka 3368 příspěvků 13.09.18 22:17

@Laarijane Kupovala jsem Marabu barvy a i ty 3D. Zde je vse i rady oklo, ja jsem podle toho zacinala.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >