Psaní všemi deseti, je to nutnost?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8607
8.4.21 14:46

Psaní všemi deseti, je to nutnost?

Ahoj, včera jsem byla v knihovně a jak jsem čekala u pultíku na výdej knížek zadívala jsem se na jednu paní, jak bušila do PC asi 4prsty. Šlo jí to dobře a rychle. Tak mě napadlo, považujete za výhodu nebo nutnost umět psát všemi deseti? Nebo je to už přežitek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22048
8.4.21 14:52

Je to vyhoda (hlavne se nemusis divat na klavesnici), ale ja taky pisu rychle, jen to neni vsemi deseti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16071
8.4.21 14:56

Taky píšu celkem rychle, ale všemi 10 nee. V práci mi to stačí. Ale samozrejme jsou práce kde je to nutnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12576
8.4.21 14:58

Nikdy jsem se nenaučil a chybí mi to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1702
8.4.21 15:01

Myslím, že je to „drobná“ výhoda - ale jak kde. U některých pozic to asi hodně věcí ulehčí (třeba zapisovatelky - i když ty už teď taky jedou podle diktafonu, takže si prostě nastaví rychlost přehrávání a jedou si po svém). Já píšu dvěma/čtyřmi prsty (většinou 2+2), a stačí mi to - kdybych psala rychleji, tak mi to moc nepomůže, protože to, co píšu zároveň tvořím, a zas tak briskní nejsem, takže bych to nevyužila. :) Vím, že jedna spolužačka psala hrozně rychle (fakt nevím, jestli všema deseti, prostě kmitala jak divá), a mmch mě to bušení dost rušilo :lol:, ale zápisky měla fakt slovo od slova. Ale zas jiný spolužák zapnul diktovací režim a počítač mu to psal automaticky, a výsledek byl stejný. :nevim:

Edit. Tak jsem zjistila, že většinou píšu 3+3 a mezerník palcem, malíčkem enter. :think: Poslepu teoreticky částečně, protože mám jinou fyzickou klávesnici než jazykové nastavení.

Příspěvek upraven 08.04.21 v 15:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8808
8.4.21 15:01

Naučila jsem se, nemusím zírat na klávesnici, je to výhoda, ale asi ne nutnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6877
8.4.21 15:05
@janickaIII píše:
Ahoj, včera jsem byla v knihovně a jak jsem čekala u pultíku na výdej knížek zadívala jsem se na jednu paní, jak bušila do PC asi 4prsty. Šlo jí to dobře a rychle. Tak mě napadlo, považujete za výhodu nebo nutnost umět psát všemi deseti? Nebo je to už přežitek?

Je to vyhoda pisi rychleji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2887
8.4.21 15:07

Já píšu rychle 2 prsty :-) Na klávesnici taky nekoukám… Píšu prostředníčkama, takže to zdálky prý vypadá že píšu všema :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
8.4.21 15:08

Tak záleží k čemu myslíš že to je potřeba??
Skrz práci kde je to potřeba asi jo, ale jinak??
Nebo jestli píšeš nějaké romány třeba na PC tak je to asi taky výhoda :pankac: :dance:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
8.4.21 15:08

Považuji to za výhodu. Já se to učila na škole a jsem za to ráda. Píše pak člověk rychleji a nemusí přemýšlet nad tím kde je písmenko, což je velká výhoda při přepsávání textu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2985
8.4.21 15:10
@janickaIII píše:

Jo, dal jsem si tu práci se naučit psát deseti a naslepo, pro mě se to vyplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11969
8.4.21 15:15

Je to výhoda. Já si dělala na škole státní zkoušku ze psaní na stroji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8328
8.4.21 15:16

Cokoli umíš, je prostě výhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57151

Výhoda to určitě je, bohužel to neumím a taky píšu čtyřma prstama, byť celkem rychle. Asi jak kde, v práci, kde bych měla psát sáhodlouhé texty, je to asi něco jiného než občasný párřádkový email.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26397

Technika administrativy - můj nejvíc neoblíbený předmět, hned za tělocvikem. Psát všema deseti jsem se nenaučila, ale zvládnu psát bez koukání a celkem rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat