Psovi se kejve zoubek

Anonymní
4.1.20 21:01

Psovi se kejve zoubek

Ahoj maminky chtela bych poradit civave fence se kejve jeden zoubek problem ji to asi nedela ji normalne akorat ma zarudlou dasen tak jsme zacali cistit zoubky a nevim zda s tim zubem to resit nebo vypadne sam pritel rikal ze ji ho vytrhne ale toho ja se bojim nechci ji ubliuovat a netroufnu si na to

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

48306
4.1.20 21:06
@Anonymní píše:
Ahoj maminky chtela bych poradit civave fence se kejve jeden zoubek problem ji to asi nedela ji normalne akorat ma zarudlou dasen tak jsme zacali cistit zoubky a nevim zda s tim zubem to resit nebo vypadne sam pritel rikal ze ji ho vytrhne ale toho ja se bojim nechci ji ubliuovat a netroufnu si na to

kolik jí je let?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2716
4.1.20 21:07

On existuje takovy clovek, neco jako psi doktor, rika se mu VETERINAR. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
4.1.20 21:11

Záleží jak je stará. Ale skočte na veterinu, buď ho vytrhnou v narkóze (psům se netrhají zuby na živo) nebo jí ho ještě třeba zachrání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 21:24

5 let ji je teprve

• Nahlásit
  • Citovat
505
4.1.20 21:33

Může mít jen zanícené pod zubem, když je takhle mladá. Je pak měkčí uložení a zub se může trochu kývat. Dojděte na tu veterinu, třeba to ještě zachrání, udělali by jí vyčištění, nejspíš drenáž a chodili byste na proplachy. Když to nepůjde zachránit, tak jí ho vytrhnou a pořádně to vyčistí, aby se jí nerozšiřoval zánět, pokud tam bude. Neléčené záněty se mohou rozšířit až ke kosti a to je potom průšvih.
Jen pro příklad. Nakonec to může jít až do extrému, kdy jsem u bígla asistovala při amputaci poloviny spodní čelisti a dávala se titanová destička s implantáty jako náhrada, pes měl 3 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 21:37

@Katy488 a mohu se zeptat kolik to cca stoji? Priblizne?

• Nahlásit
  • Citovat
505
4.1.20 22:11

To záleží co budou dělat a hlavně si to každý veterinář účtuje jinak, každý je jinak drahý a používá jiné materiály a léky. Čištění, drenáž, antibiotika, proplachy cca 1500, trhání v anestezii, drenáž, atb, proplachy cca 3000. Horší to snad nebude. Ale opravdu záleží veterina od veteriny, hodně dělá druh anestezie a také v jaké lokalitě bydlíte, někde to udělají do 2000 jinde to bude za 5000 :nevim:. Ta operace celkově i s týdenní hospitalizací byla za 22 000.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Waterfall
4.1.20 23:21

Jestli se jí kýve hodně, tak to nic stát nebude. Aspoň náš vet to prostě vzal a vytáhl, už to měla extrémně uvolněné.
Léčila jsem a snažila jsem se fakt dlouho, nechtěla jsem aby byla bez zubu. Bohužel u některých nemá ani špatnou dáseň a prostě se kývou.

Čivavák má zase slezlou dáseň, takže omámení a vytrhání, ať ho to pak nějak zbytečně nebolí.
Budeme mít doma žužlálka :)) Cena 15set za inhalační narkózu a čištění zubů ultrazvukem u jednoho. Plus vytrhání těch špatných zoubků co se moc nekývou.
Cenu za antb. netuším. Ale lepší cokoliv teď než nechat dojít to do extrému.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama