PSSZ Praha 8 - nemocenská 2019

232
17.12.19 07:23

PSSZ Praha 8 - nemocenská 2019

Zdravim holky, mam dotaz, mate nekdo zkusenost z PSSZ Praha 8, Trojska? Jedna se mi o to, ze jsem v PN jiz 15 mesicu, posledni prodlouzeni bylo do 22.11.19 a dne 6.11 jsem podavala zadost o prodlouzeni, nebot jsem na vysoce rizikovem tehotenstvi. Bydlistem spadam pod Brno-Venkov, kde jsem take podala zadost o prodlouzeni (to vyridila pani pred 3-mi tydny cca) a zasilala to do Prahy, pod kterou spada firma, ve ktere jsem byla zanestnana.Do dnesniho dne (t. j. 17.12.19) nemam zadne vyjadreni z Prahy a po telefonatu mi bylo sdeleno, ze zacinaji svatky a nejdrive po novem roce se tomu budou venovat a bude zaslana i nemocenska za listopad. Vysvetlila to tak, ze nemuzou vyplatit davku za obdobi 1.11 - 22.11. ale za cely mesic az po pripadnem prodlouzeni…„Diky“ tomu mi drzi nemocenskou…Muzou si to dovolit? Listek na penize meli zaslan vcas za to obdobi a byt pres svatky bez penez me opravdu netesi :( kdyby nebyly Vanoce, tak to nejak clovek preklepe. Cetla jsem, ze na vyrizeni prodlouzeni maji 30 dni, ale nejsem si jista, zda tomu tak je..Jak se prosim ohradit? V predchizich mesicich chodila od odevzdani nemocenska kazdy 11.-15. den po obdrzeni listku na penize. Dekuji za jakou koliv radu, jsem uz bezradna :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7447
17.12.19 07:32

To vypada, ze to vyjadreni z Brna se poslalo buh vi kdy a v te Praze se k tomu jeste nedostali a v tom pripade s tim asi nenadelate nic. Vsak v televizi rikali, ze jak se vratilo placeni tech prvnich 3 dnu, tak se raketove zvedl pocet lidi na neschopenkach. A jinak je to logicke ze za cast mesice vam to nemuzou vyplatir, kdyz prodluzujete. Kdybyste ukoncila, tak penize uz mate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
17.12.19 07:40

@Cenarius z Brna to pani odeslala 13.11. do Prahy, videla jsem i potvrzeni o zaslani, vse mela v pocitaci, proto se divim, ze Praha to stale neresi. V telefonu pani vubec nebyla ochotna :/ Tomu verim, ze co zavedli prvni 3 dny proplaceni, tak toho je hodne, ale prece i urady na to maji nejakou lhutu.Jak jim neco mame davat mi, tak to musi byt hned a jak urady, tak na to je casu :/ :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3302
17.12.19 08:37

Já si myslím, že zádrhel bude trochu jinde. Na PN může být člověk max. rok… pak se to řeší buď důchodem (což je v případě těhotenství nesmysl) nebo složitým prodlužováním… podle mě se to zaseklo na tomto, + navíc svátky atd… možná bych si zjistila, jak to je, když PN trvá déle než těch 12 měsíců… a pak bych jim slušně, ale tvrdě a věcně napsala, co to má znamenat, že jsi tak dlouho bez peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
17.12.19 08:41

@azaleila lze pak prodlouzit max. 4× po 3 mesicich maximalne.Uz jednou jsem mela prodlouzeni a bez problemu a ted toto pri druhem prirlouzeni…Duchod neni po roce,resp.prezkoumani.To bych si musela ja zazadat o duchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
17.12.19 08:43
@azaleila píše:
Já si myslím, že zádrhel bude trochu jinde. Na PN může být člověk max. rok… pak se to řeší buď důchodem (což je v případě těhotenství nesmysl) nebo složitým prodlužováním… podle mě se to zaseklo na tomto, + navíc svátky atd… možná bych si zjistila, jak to je, když PN trvá déle než těch 12 měsíců… a pak bych jim slušně, ale tvrdě a věcně napsala, co to má znamenat, že jsi tak dlouho bez peněz.

Hezky, ale k nicemu… penize tim stejne nedostane driv. Stav PSSZ Praha 8 Trojska je katastrofa. Totalne prehlceny urad, nikdo to nechce delat za ty prachy a se zavedenim proplaceni prvnich 3 dnu je to jeste vetsi katastrofa, takze s emailem nebo dopisem co to ma znamenat si slusneji receno vytrou zadek. Takovych tam maji xy a byt zakladatelkou si zjistim jak to vlastne je, ne vzdy je klient v pravu, jen je proste neznaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3302
17.12.19 08:47
@Mysticlipstick píše:
Hezky, ale k nicemu… penize tim stejne nedostane driv. Stav PSSZ Praha 8 Trojska je katastrofa. Totalne prehlceny urad, nikdo to nechce delat za ty prachy a se zavedenim proplaceni prvnich 3 dnu je to jeste vetsi katastrofa, takze s emailem nebo dopisem co to ma znamenat si slusneji receno vytrou zadek. Takovych tam maji xy a byt zakladatelkou si zjistim jak to vlastne je, ne vzdy je klient v pravu, jen je proste neznaly.

no, že k ničemu bych netvrdila. já jsem přecházela ze zaměstnaneckého poměru na osvč, v té době jsem končila neschopenku a tak celkově toho bylo víc, peníze nikde, vyrozumění nikde, prostě se to nekonečně vleklo, poslala jsem doporučený dopis a během dvou dnů mi volali s omluvou, následně vše dořešili písemně atd… a co se zakladatelky týká, určitě pro ni bude lepší to nějak popohnat, mít peníze v lednu a ne třeba až v květnu…
Jinak s tím, že je ten úřad katastrofa souhlasím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
17.12.19 08:49
@azaleila píše:
no, že k ničemu bych netvrdila. já jsem přecházela ze zaměstnaneckého poměru na osvč, v té době jsem končila neschopenku a tak celkově toho bylo víc, peníze nikde, vyrozumění nikde, prostě se to nekonečně vleklo, poslala jsem doporučený dopis a během dvou dnů mi volali s omluvou, následně vše dořešili písemně atd… a co se zakladatelky týká, určitě pro ni bude lepší to nějak popohnat, mít peníze v lednu a ne třeba až v květnu…
Jinak s tím, že je ten úřad katastrofa souhlasím.

Tak to si mela jednoduse stesti :palec: vim dobre jak to tam funguje a taky dost zalezi ke komu se to dostane nebo jestli se tam v ten cas zrovna nemeni zamestnanci jak ponozky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
17.12.19 08:52

@Mysticlipstick Volala jsem si ted na OSSZ do Brna primo k te posudkove, co mi to tam zasilala a rekla, ze od data podani zadosti maji 30 dni na vyrizeni.Tj.do 5.12 meli rozhodnout a obeznamit. Poradila, ze si mam zavolat nejake vedouci odd.do Prahy a vysvetlit situaci, ze do dnes nemam zadne rozhodnuti o prodlouzeni.Pred 3-mi mesici mi koncila PN 20.8 nebo 21.8 a podavala jsem zadost o prodlouzeni (1.prodlouzeni) dne 10.8. a 1.9 uz jsem mela dopis doma.Ted je to 12 dni po 30-ti denni lhute a nic. Listek na penize mi predtim v Praze potvrdila, ze jej obdrzeli. Zasilam to vzdy doporucene, takze i ja mam doklad o prijeti. Proto me to ted hlavne zarazi, ze je takove zpozdeni a neochotne nechtela rict proc. Vymluvila se na svatky.Ja to beru, ze toho je moc, ale ja za to nemuzu preci :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
17.12.19 08:54

@azaleila dekuji, zkusim tedy doporucenym dopisem to resit. Kdyby do telefonu pani z Prahy 8 rekla, nezlobte se, je toho moc, nebo ze je to z toho a toho duvodu, tak to beru, ale vymluva na svatky mi neprijde dobra…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
17.12.19 08:56
@Simik1987 píše:
@Mysticlipstick Volala jsem si ted na OSSZ do Brna primo k te posudkove, co mi to tam zasilala a rekla, ze od data podani zadosti maji 30 dni na vyrizeni.Tj.do 5.12 meli rozhodnout a obeznamit. Poradila, ze si mam zavolat nejake vedouci odd.do Prahy a vysvetlit situaci, ze do dnes nemam zadne rozhodnuti o prodlouzeni.Pred 3-mi mesici mi koncila PN 20.8 nebo 21.8 a podavala jsem zadost o prodlouzeni (1.prodlouzeni) dne 10.8. a 1.9 uz jsem mela dopis doma.Ted je to 12 dni po 30-ti denni lhute a nic. Listek na penize mi predtim v Praze potvrdila, ze jej obdrzeli. Zasilam to vzdy doporucene, takze i ja mam doklad o prijeti. Proto me to ted hlavne zarazi, ze je takove zpozdeni a neochotne nechtela rict proc. Vymluvila se na svatky.Ja to beru, ze toho je moc, ale ja za to nemuzu preci :/

Tak jestli se tam dovolas, tak dej vedet ;) ptz normalni clovek se tam horko tezko dovola. Kdyz by ses nedovolala, tak doporucuji zaslat email a nechat si v emailu potvrdit doruceni toho emailu. Nerikam ze za to muzes, jen ti pisu jaky je stav toho uradu a ze s nejvetsi pravdepodobnosti se penez do Vanoc nedockas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3302
17.12.19 08:58
@Mysticlipstick píše:
Tak to si mela jednoduse stesti :palec: vim dobre jak to tam funguje a taky dost zalezi ke komu se to dostane nebo jestli se tam v ten cas zrovna nemeni zamestnanci jak ponozky.

já tam byla pak ještě jednou osobně a to byla šílenost, „ochotná a milá“ paní kousala jablko a dívala se, jako že, co otravuju…
Ale v tom prvním případě mi fakt volali a byli asi trochu po… neb mi pořád říkala titulem a ještě se ptala, zda má můj dopis brát jako stížnost na jejich práci nebo zda to můžeme vyřešit spolu… přišlo mi to tenkrát vcelku normální, ale z toho, co čtu tady Ti dávám za pravdu, bylo to asi fakt štěstí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3302
17.12.19 08:59
@Simik1987 píše:
@azaleila dekuji, zkusim tedy doporucenym dopisem to resit. Kdyby do telefonu pani z Prahy 8 rekla, nezlobte se, je toho moc, nebo ze je to z toho a toho duvodu, tak to beru, ale vymluva na svatky mi neprijde dobra…

ne, ta dobrá určitě není. Dopis je fajn v tom, že ho jen tak nezapřou, doporučený myslím… no, držím moc palce, dej kdyžtak vědět, jak jsi dopadla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
17.12.19 09:00

@Mysticlipstick no divej, posledne jsem cekala 35 minut na telefonu nez sem se dovolala :zed: je to tam opravdu mazec se dovolat a co jsem cetla, tak tam je to celkove katastrofa…Jen jsem upresnila, jak to vse bylo, nemyslela jsem to tak, ze mi tim rikas, ze jsem neznala :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
17.12.19 09:19
@Simik1987 píše:
@Mysticlipstick no divej, posledne jsem cekala 35 minut na telefonu nez sem se dovolala :zed: je to tam opravdu mazec se dovolat a co jsem cetla, tak tam je to celkove katastrofa…Jen jsem upresnila, jak to vse bylo, nemyslela jsem to tak, ze mi tim rikas, ze jsem neznala :) :)

Prave… a ja tim chtelarict, ze svou situaci vyresis i dopisem klidne kdyz budes mit stesti, ale na 90% ne do Vanoc, ale az v novem roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat