Psychiatr - 1. Návštěva

29.10.20 01:52

Psychiatr - 1. Návštěva

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jak je to s 1. návštěvou u psychiatričky… Je mi 15 let, párkrát jsem byla u psycholožek, ale nepomohly mi… Je to kvůli situaci v rodině… mám úzkosti a začínající deprese. Za pár dní jdu k psychiatričce, musí tam semnou jít i mamka, chtěla bych se zeptat, zda budu mít prostor si popovídat s psychiatričkou sama bez mamky…? Předem děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2594
29.10.20 08:14

Určitě bys měla mít možnost mluvit s lékařem bez mamky. To všichni psychiatři znají, že před rodiči člověk spoustu věcí neřekne. Podle mého názoru si vás obě vezme do ordinace, promluví si s váma v čem je problém a pak pošle mamku ven z ordinace a promluví si s tebou o samotě. Ničeho se neboj :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
29.10.20 10:09

@Kaktusínos Určitě by jsi měla mít možnost s ním mluvit sama, pokud k tomu nedojde, určitě se sama ozvi ;) ale většinou se to dělá tak, že půjdeš s mamkou a pak půjde mamka ven.. Neboj, pomuze ti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
29.10.20 13:17

Většinou si promluví nejdřív s mamkou když sem byla malá :-D tak to tak bylo by zjistila mamky pohled Pak mamka půjde ven a bude mluvit s tebou o samotě. Pak tam přijdete obě a řekne vám :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.11.20 18:43

@Murka @nickanonym @Ssamarka mockrát Vám děkuji ❤

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.11.20 18:45

Určitě s ní budeš moct mluvit sama, pak pravděpodobně bude chtít mluvit i s jedním z rodičů sama :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.20 19:45

Ahoj, příští týden mě čeká první sezení u psychiatra, který zároveň poskytuje psychoterapie. Do teď jsem se docela i těšila, že mi někdo snad dokáže pomoct, ale nervy začínají pracovat. Mám strach. Jdu tam kvůli úzkostem a nevím ani, jak mám začít až se mi zeptá, proč tam jsem. Jako: mám úzkosti? Fakt nevím. Asi stupidní dotaz.. Ale i tak budu ráda pokud se ozve někdo, kdo něco takového podstoupil, jak začal, rozpovídal se atd. Díky moc předem

• Citovat
  • Nahlásit
93
5.11.20 08:49
@Anonymní píše:
Ahoj, příští týden mě čeká první sezení u psychiatra, který zároveň poskytuje psychoterapie. Do teď jsem se docela i těšila, že mi někdo snad dokáže pomoct, ale nervy začínají pracovat. Mám strach. Jdu tam kvůli úzkostem a nevím ani, jak mám začít až se mi zeptá, proč tam jsem. Jako: mám úzkosti? Fakt nevím. Asi stupidní dotaz.. Ale i tak budu ráda pokud se ozve někdo, kdo něco takového podstoupil, jak začal, rozpovídal se atd. Díky moc předem

Ano zeptá se tě jak se cítíš a jak se projevují tvé,,problémy,,. Tzn úzkosti se predevším projevují bušení srdce, pláč, třes apod. Deprese negativní myšlenky beznaděj atd. A ty právě popíšeš co se stebou děje, své chování a myšlenky. Psychiatr diagnostikuje na základě toho co máš za poruchu klid a hlavu vzhůru :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včera v 21:35

Jo

Yes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včera v 21:35

Yes

• Citovat