Psychiatr, který nepracuje na pojistovnu

Anonymní
22.12.19 10:28

Psychiatr který nepracuje na pojistovnu

Dobrý den, je možné najít psychiatra kterého si můžu zaplatit? Jde o to aby neměl objednaci doby několik měsíců jako všichni ostatní. Má někdo zkušenost? Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
396
22.12.19 10:32

Myslím, že MUDr. Pavlová v Hradci Králové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15995
22.12.19 10:32

Ano, samozřejmě, jen to bude limitovat možnosti léků - protože pak ti bude psát medikaci tvůj praktický lékař podle doporučení toho psychiatra a tudíž má jen velmi omezenou šíři přípravků které může předepsat a nedá se říct, že by to byly ty lepší prášky.

Jinak pro akutní problémy si zajdi na krizové centrum - je minimálně v každém krajském městě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18784
22.12.19 11:01

@Ou medikaci muže napsat samozřejmě jakoukoli, ale též to nepůjde přes pojišťovnu a uhradí ji v plné výši pacient.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3701
22.12.19 16:55

Já k soukromému psychiatrovi nechodím, tak žádného bohužel nedoporučím, ale kdybych si měla sama hradit všechny psycholéky, které beru, tak tedy nevím…

Chodila jsem ale takhle k soukromému gynekologovi, tedy byla jsem tam jen 2-krát a když jsem potřebovala předepsat jeden lék, tak mi dal recept a napsal tam hradí pacient, takže předpokládám, že stejné by to bylo u toho psychiatra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
22.12.19 17:17

To je těžký, když nenapíšeš ani kraj, potažmo město :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 19:00

Nejlíp Brno nebo poblíž.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.20 16:58

Ahojky, přidávám dotaz do diskuze, úplně jsem to nepochopila. Může tedy soukromý psychiatr, kterého si platím, napsat léky? Nebo nemůže? Všude čtu něco jiného. Nechci to právě řešit přes obvoďáka s těmi léky.

• Citovat
  • Nahlásit
5155
31.10.20 17:03
@Anonymní píše:
Ahojky, přidávám dotaz do diskuze, úplně jsem to nepochopila. Může tedy soukromý psychiatr, kterého si platím, napsat léky? Nebo nemůže? Všude čtu něco jiného. Nechci to právě řešit přes obvoďáka s těmi léky.

léky samozřejmě psát může a pokud pacienta léčí, je povinen mu i napsat léky

akorát je nehradí pojištovna, tzn pokud on nemá smlouvu s pojištovnou, tak ani léky které napíše nejsou hrazeny pojištovnou

a nemůže ani svou povinnost, napsat léky svému pacientovi, házet na někoho jiného

protože takhle by rád pracoval každý, za honorář přímo, cash, za cenu kterou si určím, ale náklady / odběry, léky / ponese někdo naprosto jiný, který bude i v riziku sankcí, pokud mu přijde kontrola z pojištovny

takže, léčit lze, léky psát má, ale nejsou žel na úhradu pojištovnou, takové jsou u nás platná pravidla

případné reklamace prosím směřujte na ministerstvo zdravotnictví a tvůrce zákonů

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5155
31.10.20 17:05
@Anonymní píše:
Ahojky, přidávám dotaz do diskuze, úplně jsem to nepochopila. Může tedy soukromý psychiatr, kterého si platím, napsat léky? Nebo nemůže? Všude čtu něco jiného. Nechci to právě řešit přes obvoďáka s těmi léky.

p. s. záleží na tom, zda má smlouvu s pojištovnou nebo ne, ne na tom zda je soukromý nebo ne / a lhostejno zda u něj něco platíte nebo ne /

tzn podstatná je smlouva s pojištovnou, o tomto by Vás měl samozřejmě hned na začátku informovat jasně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.20 17:07
@Borrealis píše:
p. s. záleží na tom, zda má smlouvu s pojištovnou nebo ne, ne na tom zda je soukromý nebo ne / a lhostejno zda u něj něco platíte nebo ne /tzn podstatná je smlouva s pojištovnou, o tomto by Vás měl samozřejmě hned na začátku informovat jasně

Dobře, děkuji. Vím, že bere i pacienty na pojišťovnu, ale já chtěla soukromě, takže si to budu normálně platit.

• Citovat
  • Nahlásit
5155
31.10.20 17:11
@Anonymní píše:
Dobře, děkuji. Vím, že bere i pacienty na pojišťovnu, ale já chtěla soukromě, takže si to budu normálně platit.

jestli to jde zcela mimo pojištovnu, pak si platíte vše, i léky, i případná vyžádána vyšetření, nevím, kdyby například chtěl dělat CT, eeg, cokoliv / ním vyžádána vyšetření /, jde to plně a zcela mimo pojištovnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27511
31.10.20 18:52

A nepletete si psychiatra a psychologa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2097
31.10.20 19:12
@Anonymní píše:

A není to zbytečné? Pokud pracuje pro pojišťovnu, jaký je důvod že si to chceš hradit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3701
1.11.20 15:46
@Anonymní píše:

Některé psychiatrické léky jsou šíleně drahé, já beru třeba antipsychotika, která stojí tisíce na měsíc, to bych si vůbec nemohla dovolit platit. Proč chceš, aby byl soukromý? Já měla soukromého gynekologa a když jsem musela platit celý Norethisteron, i když to bylo snad je 200 Kč, tak jsem si říkala, kolik by byly jiné léky a našla jsem si státního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat