Psychiatr má moc osobní dotazy, je to normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 13:25
Psychiatr-má moc osobní dotazy-normální?

Ahoj.Asi půl roku navštěvuji psychiatra. Můj stav je takový neutrální. Někdy lepší, někdy horší dny. Psychiatr se mě ptá mimo jiné na mé libido, jestli doma vše v pohodě a dokonce poté co jsem mu řekla že jsme se s přítelem rozešli, tak se mě ptá na důvod. Řekla jsem že to nechci moc rozebírat, tak to ze mě páčil dál, jestli je to definitivní nebo ne. Řekla jsem mu že jsme se hádali protože mi s dětmi moc nepomáhal, já unavená atd. A on dodal: a určitě na vás naléhal ještě se sexem.Je tohle všechno běžné u psychiatra? jak to vidíte? vadilo by vám to?


Reklama

Reakce:
 
Uživatel je onlinehistep
Závislačka 2912 příspěvků 15.12.17 13:35

Tak vzhledem k tomu, že partnerství a sex je dost důležitá součást života, rozchod s partnerem je hodně vysoko na žebříčku příčin stresů, a ten psychiatr se potřebuje dostat do tvé hlavy, tak ano, přijde mi naprosto normální. Jestli ti má s něčím pomoct, tak potřebuje všechny dílky skládačky.

 
SussieS
Závislačka 3810 příspěvků 15.12.17 13:36

Všechno, na co se tě ptá, souvisí úzce s psychikou… Vůbec nic bych za tim nehledala

 
BohunkaP
Extra třída :D 14816 příspěvků 15.12.17 13:41

Samozřejmě, že je to běžné - na psychiku tyhle věci mají velký vliv, i když si to žena kolikrát sama nepřipouští nebo připustit nechce.

Mimochodem - většinou právě to, že se někdo brání o nějaké oblasti života mluvit, indikuje problém právě v té oblasti ;) Rozhodnutí nemluvit o ní samozřejmě bude odborník respektovat, ale je zcela pochopitelné, že se to snaží „naťukávat“.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 13:44

Aha. Já myslela, že je až moc šťouravej :D

 
cecetka
Kelišová 7151 příspěvků 15.12.17 13:45

Kaudy sexuolog je psychiatr. Nevim sice, zda kazdy psychiatr je sexuolog, ale vzhledem k tomu, ze sexualni zivot vyrazne ovlivnuje psychiku cloveka, pak mi na to neprijde nic divneho. Divne by mi to prislo u psychologa.

 
Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 15.12.17 14:01

Jestli je to už psychiatr a ne „jen“ psycholog, tak je problém už asi výrazný. Osobně si neumím představit jiného doktora, než psychiatra, který má „nárok“ na „jakékoli“ otázky. To ovšem neznamená, že to nemůže být šťouravý nezbeda.

 
drewlet
Závislačka 3348 příspěvků 15.12.17 14:17
@Ivan PPZ píše:
Jestli je to už psychiatr a ne „jen“ psycholog, tak je problém už asi výrazný. Osobně si neumím představit jiného doktora, než psychiatra, který má „nárok“ na „jakékoli“ otázky. To ovšem neznamená, že to nemůže být šťouravý nezbeda.

praktická se ptá, jak to funguje v rodině, jestli je všechno o. k.,dětičky, rodiče…jak by jinak léčila, Hlava patří k tělu, no ni? Dobrej doktor se zeptá. Jasně, že se neptá, jestli provozujeme anální sex :mrgreen:,ale všeobecně jo.

 
kamikaa
Kelišová 5429 příspěvků 15.12.17 14:21

Úplně normální ;)

 
drewlet
Závislačka 3348 příspěvků 15.12.17 14:21

Anonymní, myslela jsi, že tě chce sbalit? :jazyk:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 20:41
@drewlet píše:
Anonymní, myslela jsi, že tě chce sbalit? :jazyk:

Ne, ale že to přehání se zvědavostí na osobní věci

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 21:29

Ona snížená chuť na sex může totiž znamenat plno věcí - může to vypovídat o vztazích mezi partnery, ale i o nějaké psychické poruše (což jsou v podstatě mozek, myšlení a prožívání ovlivňující hormonální poruchy). Psychiatra to zajímat musí, je to jeho práce. Pokud by Vám ale neseděl jako člověk a nelíbil se Vám styl jeho otázek, tak bych ho klidně změnila, nemá smysl si v psychicky náročný situaci přidělávat starosti ještě se samotným psychiatrem ;)

 
malytlustyhroch
Kecalka 433 příspěvků 16.12.17 02:21

A co ještě nebylo řečeno: některé léky na psychiku můžou mít za následek snížení libida, možná chce vědět jestli tě to nepostihlo a jestli ti to nedělá problém v partnerství, protože takový „partnersky problém“ by se dal vyřešit včasnou změnou léků.

Někteří lidé prostě neradi mluví o sobě a považují za extrémně intimní i otázky, které jsou pro jiné snesitelné. Popravdě patřím mezi tyhle lidi a dost s tím bojuju, manžel má doteď trochu legraci z toho, jak jsem knězi, který vedl náš kurz přípravy na manželství, řekla na otázku, proč že se tedy málem rozvedli mí rodiče, že mu do toho nic není :oops: Tim chci rict, že tě chápu, že ti to není příjemné a že se tady ujišťuješ, jestli je to normální a nutné, aby se tě na tyhle detaily ptal.

 
harpyje
Extra třída :D 10663 příspěvků 20.12.17 11:57

Anonymko - jsi hodně uzavřená. Jdeš k psychiatrovi, a odmítneš s ním probrat byť jen v základní rovině svůj rozchod s partnerem? to je docela nezvyklé. Píšeš, že máte děti, a že jste se rozešli - co jiného dalšího v životě je tak hodně závažné??? je to obrovský zásek do života. Předpokládám, že spoustu lidí by dvě tři návštěvy u psychiatra věnovala právě rozchodu a nebylo by na tom nic divného.

Ano, tvůj psychiatr je normální, nic nepřehání. Pokud mu nezačneš trochu důvěřovat, tak ti moc nepomůže :hug: Jestli ti nevyhovuje jako člověk, domluv se s ním, třeba i pomůže najít jiného psychiatra. Držím palce.

 
Elza56
Kecalka 102 příspěvků 22.12.17 09:47

U psychiatra je to normální, potřebuje vse vedet. Je to doktor jako každy jiny, gynekolog se taky ptá na otázky ohledně sexuálního života, kdyz je potřeba. U psychologa záleží na člověku, kolik mu toho odhalí. Ale ani u nej by me to neznepokojovalo, pokud by se každé sezení netýkalo mého minulého intimního vztahu s muži :lol:


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

„Černoši a buzny,“ zuří veřejnost: Rakouské dráhy si novou reklamou dost naběhly

Chtěly jít naproti různorodosti a pestrosti, ve finále to za novou reklamní... číst dále >

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >


Reklama