Psychiatr v okolí Prahy 4 Krč

Anonymní
31.1.21 23:06

Psychiatr v okolí Prahy 4 Krč

Ahoj holky,
Myslím že potřebuju odbornou pomoc, abych byla schopná fungovat dál…
Cítím, že už nemůžu dál…mám dvě malé děti, to mladší půl roku stare.
Už půl roku jsem pořádně nespala, nemám už žádnou trpělivost, na děti křičím a pak brečím, cítím se jako že se mi mateřství stalo pastí, klecí že které nejde vystoupit. Nemám už v životě žádnou radost, jsem jen 24h denně otrok děti a už jsem emočně strašně vyčerpaná :-(. Já už takhle dál nemůžu…tak často cítím vztek, bezmoc, beznaděj…vím že jednou bude líp…až vyrostou…ale to jednou se zdá neuvěřitelne daleko…a já do té doby potřebuji nějak fungovat…nějak přežít :-(. Protože teď teda necítím žádnou chuť do života. Nesnáším každé ráno kdy musím vstát…a nejradši bych šla spát a už bych se nikdy neprobudila :-((
Ráda bych našla někoho kdo mi předepíše nějaké prášky, ať alespoň necítím tak intenzivně jak moc teď stojí vše za hov…
Moje mamka je na antidepresivech, teta též, děda měl. nejake problémy a oběsil se druhá teta se po klíšťové encefalitide prý zbláznila, pak. pozdeji skončila z okna a zabila se.
Vždy jsem.si.rikala že mě. se to netýká, mě se to. nestane..mam vlastně moc hodného manžela a i děti jsou zdravé a relativně hodné…ale. i tak je toho na mě moc…už to. proste nezvládam…už nechci být mámou a už se mi takhle nechce dál žít :-(
A to.jsem profesí učitelkou v mateřské škole… ale to co prožívám na mateřské se s prací nedá vůbec srovnat. Tohle je psychicky asi tak.100× náročnější a teď už se skoro rok ani není kam.jit odreagovat…furt jen doma, ta samá rutina…a mě. uz není jen že si řekne jako. kazda občas…že už ji z toho hrabe…mě. uz opravdu asi hrabe… někdy mám v sobě i pocity že chci dětem. ublizit..
Samozřejmě bych to neudělala ale mam. v sobě takové pocity a úplně jim. v sobě uvnitř vnitřním hlasem nadávam jak je nedavidim že mi totálně vzali můj život,, pro mě už žádná radost není a já už se jen z nich prostě nedokážu radova,:-((((
Prosím pokud máte některá zkušenost, můžete mě někam doporučit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35261
31.1.21 23:50

Zavolej na krizovou linku, ambulantne jsou dlouhe terminy, v tamci psych. nemocnice by Te meli vzit akutne.

Příspěvek upraven 01.02.21 v 00:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.1.21 23:59
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Už půl roku jsem pořádně nespala, nemám už žádnou trpělivost, na děti křičím a pak brečím, cítím se jako že se mi mateřství stalo pastí, klecí že které nejde vystoupit. Nemám už v životě žádnou radost, jsem jen 24h denně otrok děti a už jsem emočně strašně vyčerpaná :-(. Já už takhle dál nemůžu…tak často cítím vztek, bezmoc, beznaděj…vím že jednou bude líp…až vyrostou…ale to jednou se zdá neuvěřitelne daleko…a já do té doby potřebuji nějak fungovat…nějak přežít :-(. Protože teď teda necítím žádnou chuť do života. Nesnáším každé ráno kdy musím vstát…a nejradši bych šla spát a už bych se nikdy neprobudila :-((
Ráda bych našla někoho kdo mi předepíše nějaké prášky, ať alespoň necítím tak intenzivně jak moc teď stojí vše za hov…
Moje mamka je na antidepresivech, teta též, děda měl. nejake problémy a oběsil se druhá teta se po klíšťové encefalitide prý zbláznila, pak. pozdeji skončila z okna a zabila se.
Vždy jsem.si.rikala že mě. se to netýká, mě se to. nestane..mam vlastně moc hodného manžela a i děti jsou zdravé a relativně hodné…ale. i tak je toho na mě moc…už to. proste nezvládam…už nechci být mámou a už se mi takhle nechce dál žít :-(
A to.jsem profesí učitelkou v mateřské škole… ale to co prožívám na mateřské se s prací nedá vůbec srovnat. Tohle je psychicky asi tak.100× náročnější a teď už se skoro rok ani není kam.jit odreagovat…furt jen doma, ta samá rutina…a mě. uz není jen že si řekne jako. kazda občas…že už ji z toho hrabe…mě. uz opravdu asi hrabe… někdy mám v sobě i pocity že chci dětem. ublizit..
Samozřejmě bych to neudělala ale mam. v sobě takové pocity a úplně jim. v sobě uvnitř vnitřním hlasem nadávam jak je nedavidim že mi totálně vzali můj život,, pro mě už žádná radost není a já už se jen z nich prostě nedokážu radova,:-((((

Tak tohle je silný kafe. Já tě chápu, opravdu trochu jo, ale :( Ty děti z tebe musí být šíleně vystresovaný a jako budou to blázni, jestli nepřestaneš. To jim určitě i nadaváš.. No neodsuzuju Tě! Ale líto mi jich teda je! Dobře že navštívíš pomoc, protože je nejvyšší čas! S tim nenáviděním se nerouhej, buď šťastná, že jsou v pořádku. Ach jo, smutný čtení. Přesto držim palce a Tvoje děti :hug: :hug: :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
6833
1.2.21 00:48
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Najdi si na netu krizovou linku pomoci, hned dneska ráno. Edit číslo je tady 222 580 697 (linka důvěry). Nebo nic nehledej a klidně zavolej i na dětskou linku bezpečí oni tě pak navedou kam volat. Tohle musíš řešit hned a ne až za půl roku az bude mít doktor volný termín. Na Praze 4 je jinak ESET, ale ten zásadně nedoporučuji. Tam se nezajímají o člověka, ale jen pomalu mezi dveřmi dávají recept a to nechceš a nepotřebuješ. Na krizovou linku pomoci je číslo tady 222 586 768, fungují 24/7.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 02:07

Prosim anonymne, nebo smazat.
Antidepresiva můze a casto predepisuje prakticky doktor. Psychiatrie na praze 4 je napr na poliklinice budejovicka, poliklinice taborska, nekdo zminoval i u prazskeho povstani. Bude jich ale vic, pohledej na netu. Terminy maji vetsinou dlouhy, tak nejdriv ten praktik. Urcite i psycholog. Pusobi to jako hluboka deprese. Z toho co vim, tak u prazskeho povstani to stoji za prd. Dobra je lekarka v te taborske, ne cechakova. jeste Branik- mudr Kuželková, ta je dobrá, ale je na ní někdy znát přetižení. Na budejovicke obcas rikaji ze neberou, ale casto berou, musi je nekdo uskemrat. Doktorka fajn, tolik nefandi lekum, doktor je s leky vic v normálu, oba ok. Maji tam i sve psychology.
Rychlejsi by to mohlo byt ve Vfn Ke Karlovu v ambulanci, mozna Inep v Karlíně. Někdo si chvali i ambulanci v bohnicich- me jejich pristup z lekarskeho hlediska nesedi. Dalsi budou v modranech a komoranech, tam se neorientuju.
To co citis si nevycitej!!! Takovych zen je mnoho, ale to odsouzeni okoli je velke, tak to moc nerikaji. A vycitky ti jeste prihorsuji. Deti po nejakou dobu ukricenou nestastnou mamu daji, To je proste zivot. Hlavne ze s tim chces neco delat :srdce: a pamatuj, neni to tvoje vina, nevybrala sis to a nechces to :hug: Momentalne delas maximum. A jsi skvela mama, kdyz na ne v takove chvili stale myslis :srdce: drzim ti palce :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 12:08
@Anonymní píše:
Tak tohle je silný kafe. Já tě chápu, opravdu trochu jo, ale :( Ty děti z tebe musí být šíleně vystresovaný a jako budou to blázni, jestli nepřestaneš. To jim určitě i nadaváš.. No neodsuzuju Tě! Ale líto mi jich teda je! Dobře že navštívíš pomoc, protože je nejvyšší čas! S tim nenáviděním se nerouhej, buď šťastná, že jsou v pořádku. Ach jo, smutný čtení. Přesto držim palce a Tvoje děti :hug: :hug: :andel:

Ahoj, ne nenadavam jim. S tím křičením to také není každý den ale to je takové to jak ti ujedou nervy kdyz už to starší o něco zadas po několikáté, ono furt ne a ne… vysvětlujes proč je to důležité, mezitím to mladší začne zase hystericky křičet a to pak fakt nedávám a začnu křičet že už teda dost že to má udělat hned a hotovo…a najednou mě poslechne.. ale až když začnu křičet,…do té doby pohodička a já se tam můžu přetrhnout.
Rozhodně jim nenadavam nějakýma nadavkama nebo něčím že bych je urážela, typu „ty jsi neschopná, blbá atd..“ to vůbec.
Moc dobře si uvedomuju jak je něco takovýho pro dítě špatně protože si tvoří teprve svůj sebeobraz…ale někdy mi ty nervy ujedou…
Ale co mě děsí je že čím dál častěji ve situacich, nejčastěji večer když už jsem úplně na dně a uspávání zas trvá třeba 3hodiny, už prostě mám hodně černé myšlenky a Fakt v tu chvíli mám pocit, že, speciálně to mladším nenávidím :-(.
Je to jen dočasný, ráno se zas na něj směju a on na mě…ale je to asi daný i tím že já ho nechtěla…nebylo to plánované dítě jako to první…a já se s tím pořád nějak nemůžu smířit :-(

• Citovat
  • Nahlásit
3799
1.2.21 12:15
@janickaIII píše:
Najdi si na netu krizovou linku pomoci, hned dneska ráno. Edit číslo je tady 222 580 697 (linka důvěry). Nebo nic nehledej a klidně zavolej i na dětskou linku bezpečí oni tě pak navedou kam volat. Tohle musíš řešit hned a ne až za půl roku az bude mít doktor volný termín. Na Praze 4 je jinak ESET, ale ten zásadně nedoporučuji. Tam se nezajímají o člověka, ale jen pomalu mezi dveřmi dávají recept a to nechceš a nepotřebuješ. Na krizovou linku pomoci je číslo tady 222 586 768, fungují 24/7.

ESET už z velké části není na Praze 4, na Praze 4 je jen jeho menší pobočka v Hekrově ulici, ale jinak je již několik let na Praze 10. Nevím, s kolika Dr. máš odtamtud zkušenost, já chodila k jedné Dr. a ta se o mě zajímala. Kamarádka tam taky chodí k Dr. a je spokojená. Skupina tedy byla hrozná, ale terapeuti, kteří ji vedli, už v ESETu nejsou. Denní stacionář tak napůl.

Jinak zakladatelko, je mi tě líto a úplně tě chápu, já se na psychiatrii léčím 13 let a děti mít ani nemůžu, ani nechci a i kdybych je měla, tak bych dopadla, jako ty.
Psychiatry na Praze 4 moc nevím, i když jsem taky z Prahy. Moje psychiatrička už nebere, doporučovala jsem k ní kamarádky. Ta Budějovická, jak tu padla, tak tam je, tuším, Dr. Jasová, ta dřív dělala na Ondřejově (taky Praha 4, ale tam berou tuším jen psychózy + tam mají nějaké programy pro závislosti) a kamarádi si ji chválili. Pak bude nějaká psychiatrie na poliklinice na Zeleném pruhu, ale tam nevím, něco je na Pankráci, tam chodila kamarádka, ale nebyla spokojená. V INEPu v Karlíně je teď prý čekačka kolem 2 měsíců.
Asi bych se na tvém místě obrátila zatím na CKI (Centrum krizové intervence) v Bohnicích, nebo na Riaps kousek od Olšanského náměstí, pokud tě zatím žádný psychiatr nevezme. Můžeš tam zavolat, nebo přijet osobně.
Moc držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat