Psychiatrická klinika / Fakultní nemocnice - máte zkoušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 23:46
Psychiatrická klinika Fakultní nemocnice

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s nejakou klinikou? Napriklad 6tydenni? Co se tam vsechno za tu dobu dela? Jak to probiha? Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sloninka
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 28.12.18 00:11

Máš na mysli denní stacionář, nebo klasickou hospitalizaci?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 06:00

také bymě zajímalo,mě čeká nástup nyní 3.1 a fakt nevím co od toho očekávat jak to tam bude všechno probíhat a jsem z toho pěkně nervozní

Murka
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 28.12.18 07:20

Myslím, že záleží z jakých důvodů je hospitalizace bude, na jakém oddělení, jaká je diagnóza… Doporučuji kouknout na tohle video na youtube: https://youtu.be/mnNqBydOnS0
A vůbec celý cyklus videí Život za zdí je zajímavý.

Anonymka.D.
Kecalka 253 příspěvků 28.12.18 08:04

Také mne zajímá, i když stud by mi určitě nedovolil se nechat hospitalizovat… musí to být už opravdu extrémní případy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 09:01

já to mám třeba pro bipolární poruchu,panicko úzkostnou a hlavně odvykačku ,kdymě dr drželpřes dva roky na neurolu, začínala jsem na 4× denně na 0,5 dnes jsem na 7 x denně na 0,5. A toho se bojím asi nejvíce , absťáku a hlavně hokusů pokusů s novými léky,hodně špatně snáším veškeré léky a každý nový je pro mě velký boj

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 09:04
@Anonymka.D. píše:
Také mne zajímá, i když stud by mi určitě nedovolil se nechat hospitalizovat… musí to být už opravdu extrémní případy.

stud namístě určitě není, i psychické nemoci jsou stejné jako každá jiná a je jedno o jakou se jedná ať už nějaká psy.porucha nebo závislost,kdyby jsem neměla jít kvůli studu ,můžu si za chvíli kopat vlastní herob nebo rezervovat místo v blázinci,kde ale už by jsem skončila opravdu jako blázen co neví o světě

Anonymka.D.
Kecalka 253 příspěvků 28.12.18 09:22
@Anonymní píše:
stud namístě určitě není, i psychické nemoci jsou stejné jako každá jiná a je jedno o jakou se jedná ať už nějaká psy.porucha nebo závislost,kdyby jsem neměla jít kvůli studu ,můžu si za chvíli kopat vlastní herob nebo rezervovat místo v blázinci,kde ale už by jsem skončila opravdu jako blázen co neví o světě

Já vím, máš pravdu, ale okolí to tak bohužel nebere. Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by se s něčím podobným léčil, takže lidé se všeobecně dívají na takové poruchy jako na něco divného :? O to horší je potom si s tím někam zajít.

Příspěvek upraven 28.12.18 v 09:47

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 09:23
@Anonymka.D. píše:
Já vím, máš pravdu, ale okolí to tak bohužel nebere. Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by se s něčím podobným léčil, takže lidé se všeobecně dívají na takové poruchy jako na něco divného :? O to horší je potom si s tím nemám zajít.

Tak to mám asi dobré okolí, teda né širokové to nikdo neví,ale sousedé a kamarádky ty to berou úplně v pohodě a jsou mi i velkou oporou

Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 28.12.18 11:19

Já třeba znám v okolí hodně lidí, kteří se léčili na psychiatrii, není to nic neobvyklého.
Anonymní - na které klinice se budete léčit?
Dobré zkušenosti jsou např. s psychiatrickou klinikou v Třinci - je tam rodinné prostředí a méně pacientů, než v klasických psychiatrických léčebnách. Mohou se tam nechat hospitaliizovat i pacienti na pojišťovnu:
 http://www.psychtr.cz/

Murka
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 28.12.18 11:40

Určitě se není za co stydět. Když má člověk problémy se srdcem, chodí na kardiologii. Když onemocní psychika tak na psychiatrii. A někdy je prostě hospitalizace nutná. Člověk si to při pobytu srovná v hlavě, může si promluvit s lidmi, kteří ho neznají a nemají ho v nějaké škatulce, vypadne z prostředí, které ho např. stresuje.

dagmarkaa
Neúnavná pisatelka 15696 příspěvků 28.12.18 13:49
@Anonymka.D. píše:

Kdyby ti bylo opravdu zle, žádný stud řešit nebudeš.

amylon
Kecalka 291 příspěvků 28.12.18 14:31
@Anonymní píše:
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s nejakou klinikou? Napriklad 6tydenni? Co se tam vsechno za tu dobu dela? Jak to probiha? Dekuji

Zakladatelko,je to překvapivě jednoduché.Trochu záleží na tom,na jakém budeš oddělení a zda budeš mít samostatné vycházky.Ráno se musí vstát,myslím,že i cvičit.Pokud nebudeš mít vyšetření,budeš potom asi na nějaké pracovní terapii.Většinou si pacientky najdou spřízněnou duši a mají si s kým popovídat.Dopoledne uteče,po obědě se odpočívá jako ve školce :) ,odpoledne se asi budeš muset spíš zabavit sama,ale jsou vycházky,bese­dy,kino apod.Pokud špatně snášíš léky,je dobře,že tam jdeš,budeš mít možnost řešit event.nežádoucí účinky hned.Naplno rozvinout absťák nenechají,neboj,bu­dou tě hlídat.Určitě si odpočineš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 16:13

@amylon už jen z toho důvodu do té nemocnice jdu,strach sice je,ale vím že budu pod lékařským dohledem a to mě zase uklidňuje. Určitě to bude l3hčí než doma s dětmi..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 16:29
@Anonymní píše:
já to mám třeba pro bipolární poruchu,panicko úzkostnou a hlavně odvykačku ,kdymě dr drželpřes dva roky na neurolu, začínala jsem na 4× denně na 0,5 dnes jsem na 7 x denně na 0,5. A toho se bojím asi nejvíce , absťáku a hlavně hokusů pokusů s novými léky,hodně špatně snáším veškeré léky a každý nový je pro mě velký boj

Mám za sebou 2 hospitalizace na psychiatrii. Po druhé to bylo s velmi podobnými problémy, jaké popisuješ. Strašně moc záleží na nemocnici kde jsi. Já byla po každé jinde a diametrální rozdíl - v zázemí, péči, přístupu doktorů, programu a celkovému přístupu k pacientům.
Do jaké nemocnice jdeš?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >