Psychiatrie a těhotensví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
H28
Povídálka 21 příspěvků 04.09.18 13:33
Psychiatrie a těhotensví

Ahoj, mám dotaz. Otěhotněla jsem, a jsem v 7tt. Už 2 měsíce před otěhotněním jsem musela vysadit prášky na deprese, jelikož to není v těhotenství dobré. Bohužel se mi ale stavy depresí a úzkostných stavů vrátily, a k tomu mě ještě dusí zaměstnavatel, se kterým mám problémy již od prosince 2017 (bohužel jeho vlastní vinou). Zaměstnavatel mě neustále úkoluje, a to mi také moc nepřidává k pohodě. Psychiatrička mi řekla, že k ní dále docházet nemusím, což mi přijde divné, protože jsem byla pod medikací více než 5 let. Vůbec nevím co mám dělat. Předem moc děkuji za odpovědi.

Reakce:
Emimin7
Echt Kelišová 9362 příspěvků 04.09.18 13:38

Přijde mi velice zvláštní, že ti tohle řekla psychiatrička. Tak najdi jiného psychiatra, který tě bude dál léčit. Jsou AD, které jdou brát i v těhotenství.

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3428 příspěvků 04.09.18 13:42

@H28 Hledala bych jinou psychiatrii. To, že by se nedala AD brát v těhotenství, není bezvýhradně pravda. A jestli tě nechce doktorka vídat, je něco špatně, když máš potíže. Máš psychoterapeuta, nebo jsi jen brala prášky a chodila k psychiatričce?

annasmyc
Kecalka 395 příspěvků 04.09.18 13:42

jsou antidepresiva, které se můžou i v těhotenství, asi bych se poohlédla po jiném psychiatrovi…To zhoršení stavu můžou být i rozhozené hormony případně nějaká psychologická závislost a absťák, pokud jsi musela vysadit léky. Určitě bys měla být pod kontrolou, aby se to nerozjelo v šestinedělí. S tím zaměstavatelem je to blbé, ale potřebuješ být v klidu, tak bych šla na rizikové v tvém případě, alespoň do té doby, než se ti psychicky trochu uleví.

Sue2008
Kecalka 121 příspěvků 04.09.18 13:44

Ahoj, urcite zmenit lekare. Ja uz jedu 2. tehotenstvi na AD. Sice nizsi davka, ale co si budeme nalhavat, psychika je mocna :zed: Na dceri nasledky nepozoruji a urcite je to lepsi, nez mamka szirajici se uzkostma.

LennyL1
Kecalka 409 příspěvků 04.09.18 13:53

No jistě, jak říkají holky, změnit lékaře, antidepresiva lze brát i v těhotenství, i při kojení, je to pro to Tebe lepší než zažívat deprese a úzkostné stavy.

H28
Povídálka 21 příspěvků 04.09.18 16:49

Nejhroší je, že už mi to leze i do snů. Nejen, že nejsem v klidu ve dne, ale už i v noci. Moc děkuju za info, zítra to snad nějak vyřeším.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 10:41
H28

Ahoj. Tak mi to přijde zvláštní protože právě kvůli těhotenství bys měla být pod dozorem. Já mám 2 děti , obě nošené a 1 kojené při cioralexu a jsou zdravé. Neboj se léků které jsou v tehu dovolené. Rozhodně lepší než se trápit se svým stavem a to já měla při druhém tehu teda co dělat i s léky.

Zuzanja
Nováček 1 příspěvek 16.10.18 10:41

Cipralexu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >