Reklama

Psychiatrie a těhotensví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

H28
Nováček 6 příspěvků 04.09.18 13:33
Psychiatrie a těhotensví

Ahoj, mám dotaz. Otěhotněla jsem, a jsem v 7tt. Už 2 měsíce před otěhotněním jsem musela vysadit prášky na deprese, jelikož to není v těhotenství dobré. Bohužel se mi ale stavy depresí a úzkostných stavů vrátily, a k tomu mě ještě dusí zaměstnavatel, se kterým mám problémy již od prosince 2017 (bohužel jeho vlastní vinou). Zaměstnavatel mě neustále úkoluje, a to mi také moc nepřidává k pohodě. Psychiatrička mi řekla, že k ní dále docházet nemusím, což mi přijde divné, protože jsem byla pod medikací více než 5 let. Vůbec nevím co mám dělat. Předem moc děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 8736 příspěvků 04.09.18 13:38

Přijde mi velice zvláštní, že ti tohle řekla psychiatrička. Tak najdi jiného psychiatra, který tě bude dál léčit. Jsou AD, které jdou brát i v těhotenství.

rozand
Závislačka 2853 příspěvků 04.09.18 13:42

@H28 Hledala bych jinou psychiatrii. To, že by se nedala AD brát v těhotenství, není bezvýhradně pravda. A jestli tě nechce doktorka vídat, je něco špatně, když máš potíže. Máš psychoterapeuta, nebo jsi jen brala prášky a chodila k psychiatričce?

annasmyc
Kecalka 242 příspěvků 04.09.18 13:42

jsou antidepresiva, které se můžou i v těhotenství, asi bych se poohlédla po jiném psychiatrovi…To zhoršení stavu můžou být i rozhozené hormony případně nějaká psychologická závislost a absťák, pokud jsi musela vysadit léky. Určitě bys měla být pod kontrolou, aby se to nerozjelo v šestinedělí. S tím zaměstavatelem je to blbé, ale potřebuješ být v klidu, tak bych šla na rizikové v tvém případě, alespoň do té doby, než se ti psychicky trochu uleví.

Sue2008
Stálice 52 příspěvků 04.09.18 13:44

Ahoj, urcite zmenit lekare. Ja uz jedu 2. tehotenstvi na AD. Sice nizsi davka, ale co si budeme nalhavat, psychika je mocna :zed: Na dceri nasledky nepozoruji a urcite je to lepsi, nez mamka szirajici se uzkostma.

LennyL1
Kecalka 380 příspěvků 04.09.18 13:53

No jistě, jak říkají holky, změnit lékaře, antidepresiva lze brát i v těhotenství, i při kojení, je to pro to Tebe lepší než zažívat deprese a úzkostné stavy.

H28
Nováček 6 příspěvků 04.09.18 16:49

Nejhroší je, že už mi to leze i do snů. Nejen, že nejsem v klidu ve dne, ale už i v noci. Moc děkuju za info, zítra to snad nějak vyřeším.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně včera v 10:41
H28

Ahoj. Tak mi to přijde zvláštní protože právě kvůli těhotenství bys měla být pod dozorem. Já mám 2 děti , obě nošené a 1 kojené při cioralexu a jsou zdravé. Neboj se léků které jsou v tehu dovolené. Rozhodně lepší než se trápit se svým stavem a to já měla při druhém tehu teda co dělat i s léky.

Zuzanja
Nováček 1 příspěvek včera v 10:41

Cipralexu

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >