Psychiatrie bez píchání injekce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
25.12.21 20:05

Psychiatrie bez píchání injekce, víte o nějaké?

Ahoj,

Chtěla bych se zeptat, víte o psychiatrovi, který nepíchá injekce?
Sháním někoho takového.
Ideálně Praha, ale může být i jinde.
Děkuji.

S pozdravem a přáním krásného dne,
Lucie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2736
25.12.21 20:06

Jak „nepíchá injekce“? Myslíš v ambulanci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
25.12.21 20:11

Když jsou psychiatricky indikovane, každý psychiatr dává injekce. Říká se jim depotni? Na psychozu, jestli jsem se správně doslechla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7512
25.12.21 20:14

No ja jsem psychiatricky pacient a zadne injekce mi nikdy nikdo nedaval. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
25.12.21 20:17
@Wani píše:
No ja jsem psychiatricky pacient a zadne injekce mi nikdy nikdo nedaval. :think:

Dávají se jenom na některé těžší psychické stavy a diagnózy pacientům, kde nestačí tabletkova léčba. Nebo když pacient s těžší diagnózou vynechává léky, někdy záměrně, když nezvládá a zapomíná antipsychotika. Depotni injekce mají delší několikatydenni působení. Nevím přesně jak dlouhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
25.12.21 20:20

Psychiatrie bez píchání injekcí

Myslím v ambulanci. Mám problém po injekci mít orgasmus a doktorka mi ji odmítá vysadit. Sháním proto místo, kde injekce nepíchají. Všude je skutečně nepíchají. Už jsem chodila tam, kde je nepíchaly, ale je to dál od místa kde bydlím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
25.12.21 20:32
@Needle279 píše:
Myslím v ambulanci. Mám problém po injekci mít orgasmus a doktorka mi ji odmítá vysadit. Sháním proto místo, kde injekce nepíchají. Všude je skutečně nepíchají. Už jsem chodila tam, kde je nepíchaly, ale je to dál od místa kde bydlím.

Myslím, že místo injekci musíš brát pravidelně léky. Ale pokud tohle opakovane selhava, nevim, jestli je možné ty injekce necim podmínit. I tak mám zato, že depotni injekce nemůžeš dostat proti sve vůli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26110
25.12.21 20:36

Injekce u psychiatra jsem zažila pouze v léčebně, kde byli pacienti, kteří měli nějaký záchvat. Běžně, v ambulanci, pokud jde na pravidelnou kontrolu, injekci nedostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.21 20:50

Depotní antipsychotika se dávají bězně. Dá se injekce a další je třeba až za měsíc. Dává se pacientům kteří špatně spolupracují (zapomínají léky) případně pacientům co mívají mánie a v nich pocit že léky nepotřebují a tak je neberou.
Kamarádka (s paranoidní schizofrenií) je má taky čistě pro pohodlnost. Dostane to jednou měsíčně a je to. Vyhovuje jí to.

Pokud máš nějaké dotazy k tvé léčbě tak se ptej svého psychiatra. Injekční aplikaci určitě nemáš jenom tak. Zamysli se jak si na tom s braním léků, spolupráci a možná ti dojde proč to lékař zvolil. Pokud to nechceš tak se určitě dá domluvit na lékové formě pokud si schopná si ty léky opravdu brát.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.21 20:53
@lleennttiillkkaa píše:
Injekce u psychiatra jsem zažila pouze v léčebně, kde byli pacienti, kteří měli nějaký záchvat. Běžně, v ambulanci, pokud jde na pravidelnou kontrolu, injekci nedostaneš.

to jsou jiné injekce, na uklidnění. V ambulancích se dávají depotní - tj. lék který se podá jednou měsíčně injekčně a pacient nemusí polykat každý den tablety.

• Citovat
  • Nahlásit
5423
25.12.21 21:41
@Needle279 píše:

Tak to je spíš problém léku než lékové formy. Potřebuješ si najít psychiatra, který bude ochoten se s tebou bavit o změně léku. Nebo dávkování, obvykle ale pacienti mají nejmenší možnou dávku. Jinak nemít orgasmus je blbý, ale nemít ataky za to asi stojí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4785
25.12.21 21:54
@Needle279 píše:
Ahoj,

Chtěla bych se zeptat, víte o psychiatrovi, který nepíchá injekce?
Sháním někoho takového.
Ideálně Praha, ale může být i jinde.
Děkuji.

S pozdravem a přáním krásného dne,
Lucie

Ahoj, já jsem z Prahy a injekce je schopný píchnout každý psychiatr, nebo psychiatrická sestra. Pokud máš depotní injekce indikované a máš po nich NÚ, tak je třeba se s lékařem domluvit na změně, ev. na léčbě léky v tabletkách, ale fakt asi není psychiatrie, kde by depotky nepíchali. Já sama chodím na depotní injekci jednou za 14 dní, nemám ji proto, že bych nespolupracovala, ale proto, že mi zabírá o něco lépe, než tabletky. I když tabletky beru taky. Nevím, co máš za injekci, já nejdřív měla Fluanxol depot a teď mám Cisordinol depot a NÚ jsem po ani jedné neměla. Jinak si myslím, že ještě psychiatr může píchnout něco na zklidnění, ale to spíše nějaký Apaurin, Rivotril a není to úplně běžné, jen když člověk má nějaký záchvat zrovna. Ale psychiatrii, kde by nebyli schopní píchnout depotku, podle mě jen tak neseženeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
25.12.21 22:50

Nick needle a nechceš injekce :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6473
26.12.21 11:10
@lleennttiillkkaa píše:

Samozrejme, ze dostanes injekci i v psychiatricke ambulanci a dokonce pravidelne. Jak bylo zmineno, jsou to depotni injekce davaji se i kdyz pacient bere leky treba pri schizofrenii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat