Psychiatrie pohotovost Praha

Anonymní
15.3.21 18:08

Psychiatrie pohotovost praha

Ahoj,
Poradíte prosím kam v Praze na psychiatrickou pohotovost? Existuje vůbec taková pohotovost. Moc předem děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
871
15.3.21 18:11

Co zkusit Bohnice?? Posílali jsme tam pacose… Je to snad 24h otevřené zkus si tam zavolat :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16007
15.3.21 18:12

Ano - jen se to jmenuje krizové centrum.

V praze je buď Riaps a nebo krizáč v Bohnicích (ne, neznamená to že tě zavřou do blázince)

https://www.csspraha.cz/…icka-podpora?…

https://bohnice.cz/krizova-pomoc/

V obou případech je lepší nejdřív volat a případdnou návštěvu či pár dní pobytu si domluvit, ale je možné přijít rovnou z ulice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16007
15.3.21 18:16

A pokud jde o něco douhodobějšího, ne o akutní stav co se děje poprvé, tak se vyplatí obrátit se na Fokus a případně využívat jejich teréních pracovníků

https://www.fokus-praha.cz/cz/pomahame

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 18:16

@Misasisi @Ou moc vám děkuji..nemyslete si prosím že jsem nějaký blazen co hledá psychiatrii, bohužel po vážné nemoci trpím panickou atakou, kdy se.mi ty stavy znovu a znovu vrací.. třesu se tu celý den strachy a už nemám sílu tak zkouším tuhle. možnost.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 18:18

@Ou to jsem nevěděla že něco takového je. Moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16007
15.3.21 18:22
@Anonymní píše:
@Misasisi @Ou moc vám děkuji..nemyslete si prosím že jsem nějaký blazen co hledá psychiatrii, bohužel po vážné nemoci trpím panickou atakou, kdy se.mi ty stavy znovu a znovu vrací.. třesu se tu celý den strachy a už nemám sílu tak zkouším tuhle. možnost.

No máš úzkostnou poruchu a psychiatrie a psychoterapie to řeší.

Zdvihni telefon a zavolej na linku důvěry do riapsu. 222 586 768

Teď hned. To zvládneš, zvládáš psát a reagovat.  :srdce:

Je docela dobře možné že ti pomůžou paniku zvládnout a ty se prostě zítra objednáš normálně k psychiatrovi do ambulance, počkáš až ti pomůžou léky a pak k tomu přidáš psychoterapii.

no a nebo se domluvíte, že se půjdeš do Riapsu na pár dní schovat - tak jako tak to povede k tomu, aby sis našel ambulantního psychiatra a vstoupil do psychoterapie - což je nejryhlejší cesta, jak se s panicou poruchou vypořádat.

K popchopeí popmůžůe i třeba tahle kniha, ale léky a psychoterapii nenahradí

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

A říct si o pomoc fakt není slabost a slehání - naopak je to první krok v boji za to, aby ty si byl pánem svého života, ne nějaká úzkost.

Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
15.3.21 18:22

V pořádku vůbec vás nesoudim 🍀.. Pokud vám to pomůže tak je to jediné dobře… A je fajn že se snažíte vyhledat pomoc včas 🙂 🍀zkuste tam zavolat řeknete jim co vás trápí a už se domluvíte co a jak hodně štěstí 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
15.3.21 18:23

@Ou souhlasím s vámi 😊vyhledat pomoc není slabost 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16007
15.3.21 18:24
@Anonymní píše:
@Ou to jsem nevěděla že něco takového je. Moc děkuji :kytka:

hele pokud je to pro tebe a máš „jen“ neléčené úzkosnté poruchy, tak terénní projekty sice můžeš zkusti využívat, ale spíš jsou určeny pro lidi kteří jsou zaléčení a le pořád se jim nedaří vrátit se do života.

Chápu že se ti to teď nezdá, prootže jsi zaplavené panikou - ale téměř jistě bude stačit ambulantní péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30992
15.3.21 18:38

Riaps funguje jako každá jiná pohotovost. Vezli jsme tam takhle příbuznou, už je to teda tak 13 let. Po hrozné události se sesypala, doslova, v noci, ležela na zemi, nemohla nic. Odvezli jsme doktorka ji vyšetřila, dala jí léky, poradila další postup. Prostě pohotovost.

Hezky to s ní uměla. Říkala jí „máte štěstí, že o vás mají příbuzní starost, to víte, jsou opatrní, tak já vás vyšetřím, aby měli jistotu, že jste v pořádku“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
15.3.21 20:02

Pokud je ti zle, volila bych Centrum krizove intervence v Bohnicich. A neboj, je tam spoustu ruznych lidi, nejde o to, zda jsi nebo nejsi blazen :kytka: ja jsem se tam ocitla jednou v noci, 5 let zpet, pohovori s tebou psychiatr a zhodnoti, zda je potreba hospitalizace ci nikoliv.

Osobne jsem tenkrat byla hodne spokojena a hodne mi pomohli.

Naopak z Riapsu jsem odchazela snad jeste vic na dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat