Reklama

Psychická a fyzická pohoda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niky93
Povídálka 27 příspěvků 21.12.17 10:46
Psychická a fyzická pohoda

Ahoj holky, nevím jak přesně položit otázku, ale zkusím to zkrátit :D.
Je mi 24 let a s přítelem bychom se brzy (do roka) chtěli začít snažit o miminko. V mém věku bych měla být prý na vrcholu zdraví, ale úplně zdravě se necítím. S ničím se neléčím, nemám žádnou nemoc, nic vážného, ale pořád se necítím jakoby ve své kůži. Mám trávicí obtíže (bolesti břicha, nadýmání, zácpa, občas nevolnost) - všechny vyšetření co jdou mám za sebou a kromě intolerance laktózy nic, mám alergii (ale mírnou) na pyly a plísně, ale rýmu mám tak nějak celý rok a do toho jsem často unavená, taková bolavá (byla mi zjištěna velmi nízká hladina vitamínu D, tak si kapu Vigantol, hladina stoupla, ale zatím nevidím moc žádnou změnu :D ), často mě bolí záda a hlava… Takže než nějakou nemoc, bych to fakt nazvala takovou nepohodou, hlavně fyzickou a z toho pak vzniká i ta psychická, protože se cítím jak stará bába, tak nevím jak na tom budu, až ta stará bába fakt budu. 8o :D
Přes takové ty lékařské vyšetření (krev, sona, moče, hadice, apod.) mám vše v pořádku, tak bych ráda zkusila i něco mimo nemocnici a lékaře - takže pokud pro mě máte nějaký tip a radu, jak se třeba udržujete fit a v pohodě nebo jestli máte nějakou zkušenost s alternativní medicínou, atd., budu moc ráda. Na těhotenství a vše kolem se moc těším, ale ráda bych do toho šla nějak zodpovědně, abych se cítila aspoň o kus lépe, abych byla v klidu.
Moc děkuji za všechny názory, rady a zkušenosti. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8733 příspěvků 21.12.17 10:48

A dostatek pohybu máš? Já právě měl zdravotně taky vše ok, ale žádný pohyb a cítil jsem se jak důchodce. Pak jsem začal denně cvičit a vše se zlepšilo.

Hadumi
Extra třída :D 13393 příspěvků 21.12.17 10:51

Nebolí tě břicho z vigantolu?

Agrion
Závislačka 2776 příspěvků 21.12.17 10:53

Tak ja sem se asi trosku svezla na modni vlne a presla jsem na lehce modifikovanou nizkodacharidovou dietu - ve smyslu ze nejim sladkosti ( vubec ) a bile pecivo… omezuju prilohy a nahrazuju zeleninou ale treba ovoce a lusteniny jim normalne. Vyhybam se „vysoce prumyslove zpracovanym“ potravinam - kupovane hotovky, hotove pomazanky apod. Varim si ze zakladnich surovin opravdove jidlo a citim se vyrazne lip ;) Mam vic energie, zadne vykyvy jako drive - kolikrat sem byla po obede zrala na slofika a rano se bez kyble kafete nemohla vyhrabat z postele… nehoni me mlsna, nemam zraci ataky a srovnalo se mi traveni… Za sebe muzu jen doporucit ;)

Conulka
Závislačka 3754 příspěvků 21.12.17 11:01

Pít hodně vody a sportovat (běh, rychlá chůze), nejíst bordel, tak jak napsala @Agrion
co jsem začala běhat, tak jsem jiný člověk, ale běda jak nejdu víc jak týden, tak bych vraždila - potřebuju si vyčistit hlavu právě od domácnosti a dcery :mrgreen: a pak jsem zase milá maminka a fyzicky jsem se během vylepšila automaticky

jo a abych nezapomněla - kup si něco ultra super, občas si udělat ultra radost - chceš kabelku od Guess za 5táců, pokud na to máš, tak si ji kup, protože ikdyž to zaplácneš slušnou kabelkou z HM, tak to prostě není ono :mrgreen:, mluvím za sebe co mi pomáhá.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ornwen
Závislačka 4358 příspěvků 21.12.17 11:05

A tu laktozu jíš nebo nejíš? Jestli jíš (třeba i v pečivu, různých pochutinách) tak to jsou ty trávicí potíže. Taky chvíli trvá, než se to srovná.
A co nějaký pohyb? Mimo cesty z a do práce. To by mohly být ty záda, hlava a obecně únava.

Havran007
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 21.12.17 11:07

Tak já jsem míval podobné zažívací problémy, podle mě to bylo bederní páteře. Taky mám astma a alergii. Únavu jsem míval takovou, že jsem cestou do práce usínal za volantem. Od nového roku cvičím a problémy jsou z 95ti % pryč..

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 21.12.17 11:11

Taky jako prvni krok doporucuji zmenu jidelnicku a pohyb. Kdyby jen 10 minut jogy po ranu.
Ja si tak vyresila unavu, spatnou naladu, zazivaci potize, problemy se zlucnikem, bolava zada, exem… A to jsem si do te doby myslela, ze nejak extra spatne nejim.

Agrion
Závislačka 2776 příspěvků 21.12.17 11:21

@Conulka Tak s tim poslednim odstavcem taky souhlasim :lol: Zejmena co se tyce psychicke pohody… taky uz bych tu kabelku mooooc potrebovala :lol: :lol: :lol: Ale bude muset vydrzet az se vratim po rodicaku do prace… snad to do te doby dam „jen“ s penezkou od Fossil :lol: :think:

joli31
Kecalka 301 příspěvků 21.12.17 11:54

Ve stejném věku jsem ot měla stejně. Hlavně věčné bolení hlavy a nevolnosti. nevolnosti ze stresu v práci. Snažila jsem se dzravě jíst, pak jsme otěhotněla, byla doma na rizikovém a všechno se nějak uklidnilo.

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 21.12.17 12:28

Zdravý jídelníček a pohyb. A když to furt nebude ono (nebo máš tušení, že to nestačí), tak nějaké solidní psychosomatické pracoviště a terapii.

Niky93
Povídálka 27 příspěvků 21.12.17 13:10

@Emimin7
Pohybu moc nemám, to je pravda, zkusím zařadit, chodila jsem dřív na tancování, ale neměla jsem vždy po práci sílu se dokopat jít. :zed:

@Hadumi
Ten Vigantol beru teprve měsíc, ale problémy mám už spíš pár let. :D

@Agrion
To rozhodně souhlasím, studuji dálkově výživu a i mě baví ve volném čase číst různé knížky, směry, apod., zkoušela jsem chvíli i paleo, lepek nejím už hódně dlouho a cukr taky ne, takže bych řekla, že skrz jídlo jím nejzdravěji z celé rodiny. :D

@Conulka
Bordel nejím, to jsem měla upozornit už v příspěvku, jak jsem odpověděla i předchozí uživatelce, tak jím opravdu zdravě :D ale ten pohyb už je horší. Mám 56 kg, takže nejsem obézní, právě díky zdravé stravě, ale jak jsem pořád unavená a bolavá, tak nemám po práci vůbec chuť a sílu jít někam cvičit nebo něco, ačkoli bych ráda měla z toho nějakou pravidelnost a rituál. :dance:
Jinak s druhým odstavcem naprosto souhlasím, člověk si občas prostě musí udělat radost, nemůžeme přece vydělávat jen na účty a další nezbytnosti, kor mi ženský, to já se zase neošidím. :oops: :mrgreen:

@Ornwen
Nepiju mléko, nepoužívám máslo ani smetanu a konzumuju jen ty zakysané výrobky, jako jogurty a sýry, to prý na intoleranci nevadí. :think:
Pohyb tolik ne, to bohužel, o víkendech teda ano, to jezdíme a chodíme na výlety, ale přes všední den toho pohybu moc není. :?

@Havran007
Taky mi jedna paní doktorka řekla, že bolesti břicha můžou být od páteře, což mě nenapadlo (ačkoli dělám ve zdravotnictví), ale asi ostatní potíže spojené s trávením s páteří moc společného mít nebudou.. Asi se budu muset opřít do toho pohybu, ale je to začarovaný kruh - pohyb by nejspíš pomohl na únavu, ale ta únava je to hlavní, že mi vždy nějakou aktivitu zkazí.. :zed: :D

@ngauruhoe
Já zkoušela cvičit jógu doma podle nějaké výzvy, kde byly online videa, bylo to na 30 dní a záda mě bolela víc, asi by to chtělo pod dohledem, člověk si může nesprávnou polohou a pohybem spíš uškodit.. :?

Niky93
Povídálka 27 příspěvků 21.12.17 13:13

@joli31
Takže je šance, že během a po těhotenství se to zlepší? :D Já se právě strašně moc těším na miminko, i přítel a kdyby nebylo těch mojich problémů, tak už bych nejspíš v jiném stavu byla, ale chtěla bych, aby to miminko vyrůstalo v klidném prostředí (uvnitř mě i venku potom :D ) a nějak nevím, jestli bych zvládla, kdyby se k těm všem mým problémům třeba přidaly další neduhy spojené s těhotenstvím (vysoký tlak, cukrovka, atd.). :(

@elibro
Ono je asi těžké rozpoznat, zda je problém aspoň z části i psychosomatický.. Protože problémy co mám mě samozřejmě stresují, ale byly ještě před tím stresem, takže je to jako slepice a vajíčko, co bylo dřív. :think: :D

Ornwen
Závislačka 4358 příspěvků 21.12.17 13:50

@Niky93 nekomu pri intoleranci vadi i ty kysane veci. Zkus vyzkouset. Nebo se pry stava, ze to nejak michaji. A treba u tvarohu nektere znacky ok, jine vadi (zkusenosti z rodiny), nebo treba jogurty okupované spis vadi, lepsi zrajici v kelimku, domaci nevadil skoro vůbec.
S tim pohybem to nejak zkus. Ja chodim cvicit v 8h vecer. Driv to spis nestiham, mam dve deti, a taky se mi často nechce. Ale fakt to cloveka nabudi. :kytka:

Niky93
Povídálka 27 příspěvků 21.12.17 14:19

@Ornwen
Taky jsem si říkala, jestli mi nemůžou vadit i ty zakysané výrobky, ačkoli mi více doktorů řeklo, že ne. Bohužel jsem na těch mléčných výrobcích skoro závislá, jím zdravě, ale denně mám minimálně 1× jogurt, často sýry, tvaroh občas, zakysanou smetanu.. Nějak je pro mě jednodušší nejíst lepek, ačkoli je ve více produktech než ty mléčné výrobky, tak to bude zajímavé vymyslet co k snídaní, atd. bez toho. :think: :D

Jsem na sebe naštvaná s tím pohybem, ale ta únava je někdy tak velká, že jediný na co mám sílu je si sednout doma a třeba číst knížku, dělám zdravotní sestřičku, sem tam něco chytím, v zimě máme denně narvanou čekárnu.. takže mě pak po celém dni bolí hlava, záda a šla bych hned spát. :mrgreen: Ale po novém roce se na to budu muset zaměřit. :oops:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >