Psychická ataka? zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hanulka91
Nováček 2 příspěvky 08.01.18 19:09
psychická ataka? zkušenosti?

Ahoj maminky,
Nemáte nebo neměla jste některá psychické problémy? už delší dobu trpím tím, že se mi z ničeho nic udělá zle. Začne mi rychle bušit srdce, cítím tíhu na hrudi, začne se mi ztěžka dýchat a pak mi přejde mravečení do rukou a nohou a mě strašně ztěžknou. Stává se mi to poměrně často vetšinou to končí tím špatným dýcháním a já se hned vypsychuji, že se udusím. Hned přemýšlím, co kdybych se udusila, co by beze mě dělaly moje děti.
Jsou to hrozný stavy a chtěla bych se jich zbavit bez prášků. Máte s tím některá zkušenosti?

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12826 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 19:14

Panický záchvat, musíš si najít něco co tě odreaguje a říkej si že fakt neumřeš a neudusíš se i když se tomu těžko věří

zuza92
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 08.01.18 19:16

Bohužel mám zkušenost. Je to nepříjemný stav. Pro začátek bych možná zkusila doplnit hořčík. Co je u tebe spouštěčem. U mě stres, stresové situace. Ve větší míře jsem to měla před 2 rokama, když jsem byla s dcerou v nemocnici. Od té doby jen lehčí stavy. Zvládám to bez prášků a lepší se to.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 08.01.18 19:17

Psycholog. Trpela jsem na to po porodu a vylecil me.

medmenka
Závislačka 4736 příspěvků 08.01.18 19:46

@Hanulka91 bohužel mám zkušenost, lékařka mi radila vždy začít pomaleji dýchat, dělat menší nádech a hluboký výdech. Jak člověk začne panikařit, tak tím hlubokým dýcháním si překysličí mozek. Nebo si vzít malý pytlík a dýchat pomalu do něho. Je to těžké v danou chvíli, ale opravdu to pomáhá.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 2 inzeráty 08.01.18 19:54

Ano, mě pomohly jen antidepresiva, fuj hnusný stav

elle21
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 08.01.18 20:05

Z ničeho nic? to je divné..mě se umí udělat zle ze stresu, když už je toho hodně.

viky23
Neúnavná pisatelka 16244 příspěvků 08.01.18 20:07

Taky mi pomohly Ad, ted sem tsm ataka prijde, ale nic hrozneho. Kdyby se tocopakovalo zase tak cadto jak pred detma tak si jdu opet pro AD.Trpela.jsem tim od asi 19 do 25let, jen jsem se zbytexne trapila :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 20:20
@Hanulka91 píše:
Ahoj maminky,
Nemáte nebo neměla jste některá psychické problémy? už delší dobu trpím tím, že se mi z ničeho nic udělá zle. Začne mi rychle bušit srdce, cítím tíhu na hrudi, začne se mi ztěžka dýchat a pak mi přejde mravečení do rukou a nohou a mě strašně ztěžknou. Stává se mi to poměrně často vetšinou to končí tím špatným dýcháním a já se hned vypsychuji, že se udusím. Hned přemýšlím, co kdybych se udusila, co by beze mě dělaly moje děti.
Jsou to hrozný stavy a chtěla bych se jich zbavit bez prášků. Máte s tím některá zkušenosti?

Jediná trvalá léčba je dobrý psycholog. Dělají i na pojišťovnu. Najde spouštěč, naučí na něj reagovat adekvátně a celé se to zastaví. Moje zkušenost je prakticky nejtěžší forma panické poruchy (to, co popisuješ, jsou panické ataky, hyperventilace a tetanie) a jsem naprosto OK. Antidepresiva pomohou v začátku zklidnit poplašné centrum, ale nevyléčí. Vyléčí jedině psychoterapie, je to opravdu úleva. V případě panické ataky dýchej do sáčku a nadechuj ten vydýchaný vzduch. Je to proto, že ve stresu špatně dýcháš, tělo hůře hospodaří s kyslíkem, je překysličené, protože nedochází k úplnému vydechnutí a už nezbývá moc prostor na nádech, přitom je tělo celou dobu v nádechu. To vyvolá dojem, že se člověk dusí. Je třeba zklidnit dech, pomalu vydechovat pusou až do úplného vydechnutí, tak chvíli vydržet a klidně se nadechnout nosem. Myslet hlavně na pomalý dech a vydechnutí úplně co to nejvíc jde. Pokud budeš lapat po dechu, vydýcháš si draslík, pak začne vše brnět a je to rozjeté raz dva.

Simushka163
Stálice 53 příspěvků 08.01.18 20:23

Panická porucha :( Každý ti radí zkusit se uklidnit ale představte si že jste pod vodou, nemůžete se nadechnout a topíte se, dokázali by jste se při tom uklidnit nebo myslet na něco jiného? to asi ne co… a přesně takovýhle stavy to jsou, člověk má takový pocit několikrát za den že prostě umře!!! já s tímhle bojovala osm let před rokem v květnu kdy se v mým životě něco stalo se to všechno zhoršilo ještě víc, záchvaty neustále, nedokázala jsem být sama ani sekundu, jít do obchodu, vstát z postele, jít na wc, prostě jsem nemohla dělat věci které jsou pro člověka zcela běžné… Jediné co mi pomohlo byl psychiatr a antidepresiva, teď to bude půl roku co je beru a zlepšení o 99 procent, začínám pomale vysazovat, takže jediné co ti můžu doporučit je zajít k doktorovi a dál se netrápit

Lucie.Kusa
Stálice 57 příspěvků 08.01.18 20:24

Tak tohle jsem měla po porodu. Podle toho co popisuješ by se mělo jednat o úzkosti. Pomohl až psychiatr a Antidepresiva, tak přeji ať se z tohodle co nejdřív dostaneš protože je nejhorší věc co se v mém životě stala. Radši bych zažila 20 porodů za sebou než tohle :,(

ka2ka
Extra třída :D 12826 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 20:27

@Simushka163 já na tom byla skoro stejně, pomohlo i načíst si princip a manžel který mi pří záchvatech umí pomoct

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 20:32
@Simushka163 píše:
Panická porucha :( Každý ti radí zkusit se uklidnit ale představte si že jste pod vodou, nemůžete se nadechnout a topíte se, dokázali by jste se při tom uklidnit nebo myslet na něco jiného? to asi ne co… a přesně takovýhle stavy to jsou, člověk má takový pocit několikrát za den že prostě umře!!! já s tímhle bojovala osm let před rokem v květnu kdy se v mým životě něco stalo se to všechno zhoršilo ještě víc, záchvaty neustále, nedokázala jsem být sama ani sekundu, jít do obchodu, vstát z postele, jít na wc, prostě jsem nemohla dělat věci které jsou pro člověka zcela běžné… Jediné co mi pomohlo byl psychiatr a antidepresiva, teď to bude půl roku co je beru a zlepšení o 99 procent, začínám pomale vysazovat, takže jediné co ti můžu doporučit je zajít k doktorovi a dál se netrápit

Já to samé, půl roku byl problém vyjít z ložnice. V obchodě jsem nebyla tak roka půl. Mně pomohla hlavně psychoterapie, ta má trvalý efekt. Prášky jen na chvilku. A všude se to tak i píše.

Simushka163
Stálice 53 příspěvků 08.01.18 20:38
@Anonymní píše:
Já to samé, půl roku byl problém vyjít z ložnice. V obchodě jsem nebyla tak roka půl. Mně pomohla hlavně psychoterapie, ta má trvalý efekt. Prášky jen na chvilku. A všude se to tak i píše.

Terapie budeme teď řešit, doktorka říkala že to nemá cenu zezačátku, že prvně musí zabrat ty léky a musím se dostat z toho nejhoršího teprve pak že zkusíme skupinovou terapii atd. že hned na začátku to nemá cenu ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 20:39
@Simushka163 píše:
Terapie budeme teď řešit, doktorka říkala že to nemá cenu zezačátku, že prvně musí zabrat ty léky a musím se dostat z toho nejhoršího teprve pak že zkusíme skupinovou terapii atd. že hned na začátku to nemá cenu ;)

Skupinová není pro každého. Lepší je individuální.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >