Psychická šikana ze strany tchánovců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 03:56
Psychická šikana ze strany tchánovců

****Hrotí se to čím dál víc

Prosím poraďte. Na pozvání tchánů jsem se nastěhovala tehdy ještě k příteli do domu s tím, že si zrekonstruujeme patro s půdou na bytovou jednotku. To jsme také udělali, ale soukromí to rozhodně nepřineslo. Tchyně nám chodila bez zaklepání, později po zaklepání ale bez vyzvání až do ložnice. Vysvětlování vedlo k třídenímu respektování a pak nanovo. Asi před třemi měsíci se však situace začala extrémně hrotit, kdy tchyně začala být nadměrně hlučná, obzvláště při návštěvách švagrové s neteří. S manželem jsme ji slušně požádali, aby se ztišila ve společné chotbě, jelikož se tam hluk velice nese. Když je u toho tchán, tak samé ano, já se snažím, nebo já za to nemůžu, prostě mluvím nahlas anic s tím neudělám. Když s ní mluvím jen já nebo jen já s manželem, okamžitě se na nás oboří, že je to její barák, že si tam může dělat co chce, nebo že jí máme políbit pr*el. Mě několikrát zdůraznila, že jsem jenom manželka, ale ona muže porodila, tudíž je něco víc. Když jsme jim tedy navrhli ať nám dají peníze, které jsme investovali do rekonstrukce a tím zhodnotili jejich dům, přišli s tím, že jsme do toho určitě nedali tolik kolik tvrdíme a že máme být rádi, že nemusíme platit nájem(podotýkám v námi vybudované jednotce, energie platíme napůl, ačkoli máme vlastní vodoměr- ten nám tchán oznámil, že je pouze orientační pro nás) a že máme vůbec kde bydlet.
Včera to vyvrcholilo tím, když jsem se tchýně zeptala, jestli si uvědomuje, že mě ponižuje a uráží a opět na mě vystartovala. Přišel tchán na oběd a začal ječet, že na takové výstupy není zvědavý, tak mu manžel řekl, že on taky ne a tchán na něho že může táhnout. Máte někdo radu jak z toho ven? Do podnájmu jít můžeme, ale budeme na knop, jelikož jsme vázáni půjčkou a polovinu věěcí bychom museli nechat u tchánovic. Je nějaká reálná šance s takovýmito lidmi normálně spolužít??? Podle mě ne. Je z právního hlediska možné požadovat po nich peníze, kterými jsme zhodnotili jejich nemovitost, když nás prakticky tchán vykopl? Podotýkám, že mám týden do termínu porodu. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
poučená
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 18.04.18 04:20
  1. Nejdůležitější věc pro začátek: zklidnit si nervovou soustavu. Kvůli dítěti. Neklid se na něj přenáší.
    1. Doporučuji: odstěhovat se co nejdříve, když už je to tam tak vyhrocené.
    1. Za čas se obě rodiny uklidníte a pak třeba budete schopni se domluvit. Ale dokud se neoddělíte, tak se atmosféra bude jen zahušťovat.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 04:24

Utikejte, s miminkem to bude jeste horsi. Jsem ve stejne situaci, prave dnes to jsou 4 roky, co jsme se k nim nastehovali. Letos utikame, ozeleli jsme milion, co jsme jim tam vrazili, koupili jsme dum a budeme dal splácet jak u tchanu, tak novou hypoteku. S penezma to bude na tesno, musela jsem se vratit do prace ve 2 letech syna, abychom to utahli, ale vsechno nam to za to stoji, uz se nemuzeme dočkat, az dokoncime rekonstrukci a konecne odejdeme. Malem nas to stalo manzelstvi, taky hodně nervů, hodne hadek. Zpetne jen lituji, ze jsme nesli driv, zadne penize nestoji za zniceny zivot.

Netopirek
Echt Kelišová 7956 příspěvků 18.04.18 04:29

Odstěhovat se, po porodu to bude jen horší.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32935 příspěvků 18.04.18 04:33

Proč mám pocit, že už jsem tu tuhle diskuzi četla :think: Tenkrát s eukázalo, že zakladatelka nepíše úplně pravdu a všichni jí tam radili, ať se odstěhuje.

Rive
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 18.04.18 04:45

Taky mám pocit, že jsem to četla a ne jednou. Tchánovci se ani netěšili na miminko, uřvaná švagrová denně u maminky i s nevychovanýma a hlučnýma dětma, které nemají žádné hranice, ale její dítě bude jiné a bude mít jasná pravidla a hranice, dovolili si na své zahradě grilovat a dělat hluk…

poučená
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 18.04.18 04:51

Odejděte co nejdřív, ale NEODCHÁZEJTE VE ZLÉM. Je třeba si uvědomit, že manželovy rodiče jsou také jen lidé. Měli dobrou vůli, když tě tam pozvali bydlet, ale pak to bylo jinak, než si zpočátku představovali. Něco jim jde na nervy. Ten hluk, který proniká stěnami a také třeba představa, jak dítě bude plakat a třeba i strach, že se jim v domě najednou čím dál víc začnete „roztahovat“. Už byli zvyklý na svůj zaběhlý pořádek a teď tu změnu neumí unést. Prostě ODEJDĚTE V DOBRÉM. Řekněte jim, že je máte rádi, aspoň jejich syn by měl být schopný to svým rodičům říci. A rozhodně jim oba poděkujte, určitě je za co. Jistě jste s nimi prožili i něco pěkného. Dejte jim kytici květin. Když se lidé uklidní, dokáží se pak v dobrém domluvit. A o to přece jde! Jinak si s sebou potáhnete konflikt. Konflikty mají dlouhé stíny. Mnohem delší, než si nezkušený člověk umí představit. PŘEJI VÁM HODNĚ ŠTĚSTÍ!

Příspěvek upraven 18.04.18 v 04:53

lucenka
Vesmírná mluvilka 32935 příspěvků 18.04.18 04:52
@Rive píše:
Taky mám pocit, že jsem to četla a ne jednou. Tchánovci se ani netěšili na miminko, uřvaná švagrová denně u maminky i s nevychovanýma a hlučnýma dětma, které nemají žádné hranice, ale její dítě bude jiné a bude mít jasná pravidla a hranice, dovolili si na své zahradě grilovat a dělat hluk…

jo to je přesně ono… a zakládala diskuzi o tom, ja k z tchánovců dostat peníze, co investovali do rekonstrukce

Netopirek
Echt Kelišová 7956 příspěvků 18.04.18 04:52

@lucenka @Rive tu jsem nečetla :think: Ale i tak stěhovat. Aspoň budou mít klid ostatní

Uživatel je onlinececetka
Kelišová 7466 příspěvků 18.04.18 05:25

Prvni chybou bylo investovat penize do „ciziho“. Ostatni tu uz jolky napsaly.

Taky bydlime s prarodici v jednom dome. Ale hned na zacatku jsme si vymezili htanice a pravidla souziti a funguje to. Je to o komunikaci a vzajemnem respektu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 05:26
@Rive píše:
Taky mám pocit, že jsem to četla a ne jednou. Tchánovci se ani netěšili na miminko, uřvaná švagrová denně u maminky i s nevychovanýma a hlučnýma dětma, které nemají žádné hranice, ale její dítě bude jiné a bude mít jasná pravidla a hranice, dovolili si na své zahradě grilovat a dělat hluk…
@lucenka píše:
jo to je přesně ono… a zakládala diskuzi o tom, ja k z tchánovců dostat peníze, co investovali do rekonstrukce

Tak pokud máte na mysli mé předchozí diskuze, kde jsem hledala radu, tak jstte se trefili asi tak z 10%. A přesně stejným způsobem jako vy dvě, překrucuje fakta tchyně. Něco si pamatuju, tak to plácnu a vydávám to za pravdu.
Dámy uvědomte si, že jsme v patové situaci a o vyrýpávky tu nikdo opravdu nestojí. Pokud nemáte k tématu nic konstruktivního, tak se prosím nevyjadřujte…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 05:31
@cecetka píše:
Prvni chybou bylo investovat penize do „ciziho“. Ostatni tu uz jolky napsaly.Taky bydlime s prarodici v jednom dome. Ale hned na zacatku jsme si vymezili htanice a pravidla souziti a funguje to. Je to o komunikaci a vzajemnem respektu.

No u nás to fungovalo právě do chvíle, než manžel vymezil jedinou hranici- aby tchyně nevstupovala bez vyzvání k nám, že my to taky neděláme, a že opravdu nejsme zvědaví na to, aby nám chodila až do ložnice. Od té doby jsem strašně zlá. Nikde se neroztahuju, jsem zalezlá celé dny doma, abych na ni náhodou nenarazila, ale tchyně semnou jedná jeden den jako s největším zlem, urazí mě a druhý den je na mě jako sluníčko jako by se nechumelilo. Manžel mi říkal, že to z tchyniny strany je naprostý standard chování-do očí ťuťu ňuňu a za záy pomlouvání a urážení.

karkarka
Závislačka 2845 příspěvků 18.04.18 05:58

Nevim na co ještě cekate. proste se odstehujte. ozelela bych penize a byla rada ze mam klid a psychické zdraví.

pannda
Kelišová 6643 příspěvků 33 inzerátů 18.04.18 06:16
@cecetka píše:
Prvni chybou bylo investovat penize do „ciziho“. Ostatni tu uz jolky napsaly.Taky bydlime s prarodici v jednom dome. Ale hned na zacatku jsme si vymezili htanice a pravidla souziti a funguje to. Je to o komunikaci a vzajemnem respektu.

Plně souhlasím…To, že jste investovali peníze a nemáte to podložené, jste se vlastně uvázali…Buď jste měli mít smlouvu, nebo možnost být spoluvlastníky nemovitosti. To že jsou hluční, řešte lepšími vstupními dveřmi a zbytečně si nekomplikujte vztahy.

Elishka1
Závislačka 2782 příspěvků 18.04.18 06:19

Myslím, ze nic nového a legalniho ti tu nikdo asi neporadí

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >