Psychická úzkostná porucha a těhotenství?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 16:32
Psychická úzkostná porucha a těhotenství ???

Dobrý den děvčata mám jeďte deset dni do menstruace ale bolí mne šílené už dva týdny břicho a ovulace nepřišla. Test jsem si dělala a je tam slabá druhá čárka. Akorat je obtíž v tom ze se mi po tragické události rozvinula generalizovana úzkostná porucha. Denně strach ze strachu a úzkosti a panika. Teď panikarim mimco nebylo v plánu. Nevadí i tak bych si miminko s láskou nechala. Akorat mám jestli jsem těhotná strach jestli ty mě panicke strachy nemohou ovlivnit vývoj miminka. Panikarim ze mu uklizim a bude něco pak špatně. Prosím holky zlaté poraďte mi.

Děkuji.

Reakce:
kamcaKr
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 17.09.18 16:46

Proc si delas test kdyz mas 10 dni do ms? Druha carka tam neni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 17:00
@kamcaKr píše:
Proc si delas test kdyz mas 10 dni do ms? Druha carka tam neni.

Já hodně slabou čárku vidím

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 17.09.18 17:14
Jo, je tam druha carka. I bez rozkliknuti ji vidim :nevim:
@Anonymní píše:
Dobrý den děvčata mám jeďte deset dni do menstruace ale bolí mne šílené už dva týdny břicho a ovulace nepřišla. Test jsem si dělala a je tam slabá druhá čárka. Akorat je obtíž v tom ze se mi po tragické události rozvinula generalizovana úzkostná porucha. Denně strach ze strachu a úzkosti a panika. Teď panikarim mimco nebylo v plánu. Nevadí i tak bych si miminko s láskou nechala. Akorat mám jestli jsem těhotná strach jestli ty mě panicke strachy nemohou ovlivnit vývoj miminka. Panikarim ze mu uklizim a bude něco pak špatně. Prosím holky zlaté poraďte mi.Děkuji.

Jinak porad se s gynekologem a spolu neco vymyslite

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 17.09.18 17:34

Neboj, tehotenske hormony naopak hodne lidi uklidni, je to tak od prirody nastavene. Jestli muzu radit, konzultuj svoje obavy se svym psychiatrem, ne s gynekologem, psychiatri byvaji v lepsim obraze o dusevnich stavech a praskach pri tehotenstvi nez gynekologove. Ale spoustu jinejch zen s problemy s uzkostmi uz tehotnych bylo a maji zdrave deti :palec:

Hazentla
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 17.09.18 17:44

Ahoj, pokud si myslíš, že bys mohla být těhotná, okamžitě kontaktuj svého psychiatra. Já mám v podstatě stejnou diagnozu a celé těhotenství beru šetrná antidepresiva, která jsou bezpečná i pro mimino (sertralin). Je to situace řešitelná, ale chce to neváhat a jít k doktorovi, má možnost nasadit léky, které Tobě uleví a miminko neohrozí :palec: Hlavně nejez léky typu Neurol, Lexaurin, ty se nesmí.
Já jsem tedy těhotenství plánovala, tak to bylo jednodušší, že se léky vyladily včas, ale i teď to půjde, jen třeba budeš muset vydržet 14 dnů, než zaberou (nové) prášky. Jinak pro povzbuzení - beru jen ten sertralin v celkem nízké dávce a jsem v pohodě, lexaurin ani nepotřebuju :hug:

Mavys
Povídálka 12 příspěvků 12.11.18 21:17

hoj, taky se přidávám..přes půl roku beru AD Elicea a teď mám ukončen druhý měsíc těhotenství… AD mi nasadil obvoďák, ale ještě jsem u něj nebyla mu nahlásit těhotenství. Než jsem prášky začla brát,tak jsem s ním probrala i to že bych chtěla otěhotnět a sám mi řekl, že AD nejsou žádné drogy a kolikrát je nasazuje i těhotným, proto tam ani nespěchám, ale tento týden už za ním zajdu…tak se ničeho neboj, vše je jen o domluvě s doktorem ???? a o tvé víře. :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >