Psychická závislost dospělého dítěte na rodiči

5
25.7.21 12:57

Psychická závislost dospělého dítěte na rodiči

Ahojte, mám jen takový dotaz, zda máte nebo jste měli v životě někdo zkušenost s něčím tak vysoce absurdním, co se děje v rodině mého nevlastního bratra. On vždy dělal, co si jeho manželka doma přála. Asi spíše proto, aby měl od ní klid. Ne proto, že by mu to vyloženě vyhovovalo. On byl vždycky takový „hódný“ kluk, ona byla a je panovačná fúrie. Spolu mají dva syny 24 a 27 let. A tam je právě ten problém. Oba nedají na maminku dopustit! Jako fakt nekecám, když tu píšu, že v jejich věku jsou s ní ochotni třeba jet na víkendový pobyt, nebo třeba i jeden kluk s ní jede a spí s maminkou v jednom pokoji na tom „výletě“. Nebo stále opakovaně každý rok jezdí s rodiči na dovolenou… Teď jsou právě na dovolené a všichni 4 spí skoro dva týdny v jednom pokoji. Kdy matka dovolené takto naorganizuje a oni s tím souhlasí. Ti její synové se tomu vůbec nebrání! Tohle ale přeci není normální nebo jste se s tím někdo setkali? Vždyť děcka jak mají tak 16 let, už s rodiči odmítají jezdit a je to tak asi logicky přirozené. Vím, že se těm synům toho mého bratra vrstevníci z VŠ smějí… Ten jeden studuje posledním rokem dokonce medicínu, takže inteligence jim skutečně nechybí… Pořád říkám bratrovi, co se to u nich proboha děje… Mu to vadí, ale už tomu asi neumí zabránit, vše je na povel jeho manželky, která s ním mává na všechny strany, a mám pocit, že i Ti kluci už s bratrem mávají taky… Já se za celý svůj život u nikoho s něčím podobným nesetkala a tak se ptám, zda jste se některá s něčím takovým za svůj život setkala. Vždyť Ti kluci si snad nenajdou nikdy ani partnerku. Samozřejmě že žádnou nemají, ten jeden chvíli měl, ale rozešel se s ní… Matka ji asi vypudila… Díky za jakýkoliv názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10127
25.7.21 13:01

No jsou to ti správní a klasičtí mamankove. Ti, před kterými všechny zensky utíkají. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32759
25.7.21 13:14

Neuděláš nic, jsou 4 dospělí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11452
25.7.21 13:16

Jo znam několik takových nepoužitelných. Jejich boj. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
25.7.21 13:22

Já znám 31 letého docela fajn kluk, ale maminka(50) mu stříhá nehty :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
25.7.21 13:28
@Badboda píše:
Já znám 31 letého docela fajn kluk, ale maminka(50) mu stříhá nehty :mrgreen:

Jo, když jsem se sestěhovala s manželem, chtěl to po mě taky. Prý mu je na nohách vždycky střihala mamka. No, naučil se je stříhat sám. Myslím, že byl prostě jen líný se zohnout, protože jinak se u něj mamánkovství neprojevilo :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
575
25.7.21 13:32

Já to obrátím. Jsou tu nějaké ženy, které mají s matkou tak skvělý vztah, že s ní jedou na víkend do lázní? Já znám rodiny, kdy rodiče jezdí s dospělými dětmi na dovolenou třeba k moři. A těm dětem je přes 20 let. Prostě mají tak dobré vztahy. Jinak jim (dětem) do života nekecají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
25.7.21 13:34
@nikinnna píše:
Jo, když jsem se sestěhovala s manželem, chtěl to po mě taky. Prý mu je na nohách vždycky střihala mamka. No, naučil se je stříhat sám. Myslím, že byl prostě jen líný se zohnout, protože jinak se u něj mamánkovství neprojevilo :lol: :lol: :lol:

Ty maminky ale tady tím przní ty svoje chlapce. Protože pak se svými pokřivenými návyky chtějí přesedlat z maminky na partnerku a vyžadují po ní tutéž péči :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
25.7.21 13:34
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 13:45

Tak nevím jestli ti jde o děti nebo vyloženě o děti-muže. Já jezdila s mámou na dovolenou na pár dní v roce až do 27 let a jelikož se jednalo o karavan, tak jsme i spaly v jedné místnosti. Šlo o cca 3 víkendy v roce. Nepřijde mi to zvláštní.
Proč nutně musí jít o zavislost? Proč ne jen o lásku dětí k matce?
A naposled, kde bereš, že ona je fúrie? Podle lásky obou dětí k ní to s ní totiž asi zase tak hrozné nebude…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 13:50

Tak tohle me teda namichlo. Nevidim na tom fakt nic divneho. Ja (29) a sestra (20) jezdime s rodici na dovolenou kazdorocne a pokud je drahe ubytko, ano, spime vsichni 4 v jednom pokoji. A predstav si, ze obe dve mame dlouhodobe partnery, se kterymi jedeme samozrejme na dovolenou taky, jindy…
A jezdime samozrejme take na vikendove vylety ci eurovikendy s rodici, no a co jako? Co to mas proboha za predsudky? Ja to nechapu :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
15254
25.7.21 13:54

Pokud kluci maji svoje aktivity, kamose, dovolene, akce, sport atd atd a K TOMU jedou nekam obcas i s mamou, je to super a svedci to o dobrych vztazich v rodine.

Chorobne by bylo, kdyby jezdili jenom s matkou a nic dalsiho a podrizovali ji svuj zivot.

Kazdopadne pokud bratrovi neco vadi, ma si to vykomunikovat. Je to jeho problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4722
25.7.21 13:55
@Anonymní píše:
Tak tohle me teda namichlo. Nevidim na tom fakt nic divneho. Ja (29) a sestra (20) jezdime s rodici na dovolenou kazdorocne a pokud je drahe ubytko, ano, spime vsichni 4 v jednom pokoji. A predstav si, ze obe dve mame dlouhodobe partnery, se kterymi jedeme samozrejme na dovolenou taky, jindy…
A jezdime samozrejme take na vikendove vylety ci eurovikendy s rodici, no a co jako? Co to mas proboha za predsudky? Ja to nechapu :mrgreen:

Jako ok, ale proč anonym?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3359
25.7.21 14:06

A co? Já jezdím s rodiči na dovolenou i teď :mrgreen: jezdí s námi i manžel a syn. Nevidím na tom nic špatného.
Jestli mají jinak svůj život a přátele :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21362
25.7.21 14:08
@jita22 píše:
Jako ok, ale proč anonym?

Anonym na každý prd. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit