Psychické onemocnění s neschopenkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 18:29
Psychicke onemocneni s neschopenkou

Potřebovala bych poradit. Již nějakou dobu mám zdravotní problémy. Jsou to jak fyzické potíže tak i psychické. Mám „stěhovavé“ bolesti svalů, zad, kloubů. Jakmile mi někde začne něco bolet, vsugeruju si že je to smrtelná choroba určitě. Leč vsechny krevni výsledky jsou v pořádku. Dost často se mi stane ze je mi zle od žaludku, prujmy z toho jak se vynervuju. Porad citim v brise nervozitu. Parkrat se mi stalo ze se mi zaclo zle dychat, polevalo me horko a tlak mi vyskocil vysoko. Nevím jestli toto je běžné a zvládnu to. Nechci ani mezi lidi, do prace se bojim, ze me to tam potka, vadi mi lidi…spatne spim…
Mam za sebou dost narocne období, umrti v rodine a me se to ted vrací.
Myslite, ze by tyto „veci“ mohli znamenat nejakou psychickou poruchu? Mohla bych nastivit psychiatra? Může psychiatr vystavit neschopenku? Dekuju za jakekoliv postrehy.

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14940 příspěvků 27.03.19 18:34

panická porucha

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26310 příspěvků 27.03.19 18:49

úzkosti a paniky. Najdi si primárně psychologa, ať zapracuješ na příčině.

35ja
Kecalka 486 příspěvků 27.03.19 18:53

@ka2ka také si myslím že by to mohlo něco takového být.
Určitě psychiatra navštivte sama se toho nezbavíte.co se týče neschopenky ano vystavuje jí ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 18:59

@jenny.fields @35ja ja byla zvykla vsechno zvladnout, vse jsem za poslední rok musela vyrizovat, byt oporou v te nejtezsi dobe. Jenze me ted vycerpava to, ze to nezvladam. Ja kolikrat nemuzu vyjit ani ven, mam pocit ze to na me kazdy pozná ze zliham, co si o me pomysli a z toho si vyvolam i fyzické potize. Ale mam strach, ze kdyz pujdu k odborníkovi ze si o me bude myslet ze prehanim …

GabinkaCh
Závislačka 3619 příspěvků 27.03.19 19:00
@Anonymní píše:
@jenny.fields @35ja ja byla zvykla vsechno zvladnout, vse jsem za poslední rok musela vyrizovat, byt oporou v te nejtezsi dobe. Jenze me ted vycerpava to, ze to nezvladam. Ja kolikrat nemuzu vyjit ani ven, mam pocit ze to na me kazdy pozná ze zliham, co si o me pomysli a z toho si vyvolam i fyzické potize. Ale mam strach, ze kdyz pujdu k odborníkovi ze si o me bude myslet ze prehanim …

Nebude si to myslet a pomůže ti

35ja
Kecalka 486 příspěvků 27.03.19 19:27
@Anonymní píše:
@jenny.fields @35ja ja byla zvykla vsechno zvladnout, vse jsem za poslední rok musela vyrizovat, byt oporou v te nejtezsi dobe. Jenze me ted vycerpava to, ze to nezvladam. Ja kolikrat nemuzu vyjit ani ven, mam pocit ze to na me kazdy pozná ze zliham, co si o me pomysli a z toho si vyvolam i fyzické potize. Ale mam strach, ze kdyz pujdu k odborníkovi ze si o me bude myslet ze prehanim …

Ono se to někdy tak stane že je toho na člověka moc,nebojte zase bude dobře :kytka:
Určitě psychiatra navštivte on vám pomůže od toho tam je takové příběhy řeší denně

ka2ka
Extra třída :D 14940 příspěvků 27.03.19 19:31
@35ja píše:
Ono se to někdy tak stane že je toho na člověka moc,nebojte zase bude dobře :kytka:
Určitě psychiatra navštivte on vám pomůže od toho tam je takové příběhy řeší denně

ano nasadí ad a :mavam: nejdřív musí zjistit důvod a možná by nebylo od věci naučit se záchvaty pracovat možná i to by stačilo
takže stačí psycholog popřípadě si o tom něco načíst a zapřít se a zkusit na sobě zapracovat

Kopretinka29
Nováček 1 příspěvek 27.03.19 20:26

Zašla bych za obvodním lékařem, který vás zná a zřejmě doporučí psychologa. Obvodní lékař může nějaká AD také předepsat, než se dostanete k psychiatrovi (pokud to bude potřeba).

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26310 příspěvků 27.03.19 22:09
@Anonymní píše:

To je klasika, náročné období a pak úzkosti. Nebude si myslet nic, víš, co vidí za mnohem horší případy. Jdi psychologovi, když bude potřeba, pošle tě psychiatrovi.

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 27.03.19 23:25

Jo - máš úzkostnou poruchu. Potřebuješ vhodnou medikaci od psychiatra, ale především psychoterapii. Ano, psychiatr ti na dobu, než zaberou léky může vystavit neschopenku. Ne není na ní poznat diagnoza.

Ne - správně zvolená medikace není návyková, nezmění tvou osobnost, ale nenaučí tě úzkost zvládat, jen utlumí ty nejhorší stavy. Psychoterapie tě naučí porozumět tomu jak úzkost funguje, z čeho u tebe pramení a jak ji zvládat a nedávat jí celý život, tak jako to děláš teď.

Pro začátek si pořiď tuhle knihu.

https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/#…

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 27.03.19 23:36
@Anonymní píše:
Potřebovala bych poradit. Již nějakou dobu mám zdravotní problémy. Jsou to jak fyzické potíže tak i psychické. Mám „stěhovavé“ bolesti svalů, zad, kloubů. Jakmile mi někde začne něco bolet, vsugeruju si že je to smrtelná choroba určitě. Leč vsechny krevni výsledky jsou v pořádku. Dost často se mi stane ze je mi zle od žaludku, prujmy z toho jak se vynervuju. Porad citim v brise nervozitu. Parkrat se mi stalo ze se mi zaclo zle dychat, polevalo me horko a tlak mi vyskocil vysoko. Nevím jestli toto je běžné a zvládnu to. Nechci ani mezi lidi, do prace se bojim, ze me to tam potka, vadi mi lidi…spatne spim…
Mam za sebou dost narocne období, umrti v rodine a me se to ted vrací.
Myslite, ze by tyto „veci“ mohli znamenat nejakou psychickou poruchu? Mohla bych nastivit psychiatra? Může psychiatr vystavit neschopenku? Dekuju za jakekoliv postrehy.

Asi se nahromadilo více věcí najednou a málo odpočinku.

Obvoďák ⇒ Psycholog ⇒ Psychiatr.

Odpočinek.

;)
ka2ka
Extra třída :D 14940 příspěvků 28.03.19 08:40
@Ou píše:
Jo - máš úzkostnou poruchu. Potřebuješ vhodnou medikaci od psychiatra, ale především psychoterapii. Ano, psychiatr ti na dobu, než zaberou léky může vystavit neschopenku. Ne není na ní poznat diagnoza.

Ne - správně zvolená medikace není návyková, nezmění tvou osobnost, ale nenaučí tě úzkost zvládat, jen utlumí ty nejhorší stavy. Psychoterapie tě naučí porozumět tomu jak úzkost funguje, z čeho u tebe pramení a jak ji zvládat a nedávat jí celý život, tak jako to děláš teď.

Pro začátek si pořiď tuhle knihu.

https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/#…

není na neschopence náhodou číslo diagnozy ? :think:

DanielaS
Stálice 88 příspěvků 28.03.19 11:02

Dostala jsem se do podobne situace, u me se to projevovalo omdlevanim. Byla jsem v peci psychologa i psychiatra a psycholog mi silne doporucil odpocinek. Nechtela jsem obvodniho „otravovat“ takovou nemoci - nenemoci, psycholog mi nabidl, ze mu sam zavola a vysvetli situaci. Ja jsem si pak jen dosla pro neschopenku. (S ciselm diagnozy nevi, nejsem v CR.)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26310 příspěvků 28.03.19 16:51
@ka2ka píše:
není na neschopence náhodou číslo diagnozy ? :think:

Hlavně když ji vystaví psychiatr, tak je tam jeho jméno. Ale dneska má tolik lidí nemocenskou na nervy, že to není nic k řešení.

Váš příspěvek
Reklama