Psychické potíže po covidu

Anonymní
8.3.21 13:09

Psychické potíže po covidu

Hezký den všem. Cca před 4 lety jsem brala chvíli antidepresiva, po dlouhotrvajícím stresu to se mnou seklo. Pak jsem vysadila a přes dva roky bez potíží. Nyní si myslím, že jsem na konci října prodělala covid. Byla jsem ve styku s pozitivním člověkem, celý den v mini kanceláří bez roušek a pak jeden den měla zvýšenou TT a bolest zad a kloubů. Vzápětí jsem přišla současné o chuť i čich. V prosinci opět velmi stresová situace, táhne se v podstatě dodnes. Od konce ledna beru opět antidepresiva a pragebalin, diagnóza generalizovaná úzkostná porucha. Je březen, psychika se trochu zlepšila, ale čich ani chuť stále nemám. Jsem z toho rozmrzelá, pronásledují mě úzkosti, že už nikdy se mi smysly nevrátí, nechodím do práce, vláda nás uzavřela, tak se aspoň snažím chodit na procházky, ale nepřidává mi ani to, že vidím, že když mį dva teenageři nemohou do školy, ztrácí už motivaci, horší se ve škole, v noci nespí. Máte to někdo stejně? Po covidu dlouhá ztráta chuti a čichu a k tomu ùzkosti? Omlouvám se za anonym, před širším okolím své potíže tajim.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
131
8.3.21 19:19

Ztrata chuti a cichu muze byt opravdu nekolik mesicu, z toho si vubec nic nedelejte, ona se zas navrati. Covid jsem neměla i kdyz pracuji u covidovych lidi. Celkova situace kolem covidu zasahla snad kazdeho, nekoho vic nekoho méně. Mne osobně to stresuje, přijde mi to cele nekonečné, nic moc pozitivniho kazdy den ohledne nákaz a nemocnice jsou narvane a je to frustrujici. Zaverem jen napisu, bud rada, ze mas jen ztratu chuti a cichu, to je moc pozitivni, pac to byl v tvem pripade lehky prubeh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 12:21

@Desgreze Dobrý den, ano, jsem si vědomá toho, že jsou na tom lidé po covidu daleko hůře. U mě dělá asi více ta psychika, poněvadž když jsem přišla o čich i chuť, myslela jsem, že je to můj největší problém, pak se začaly rozjíždět úzkosti a to je tedy daleko horší potíž. Tady, i přes léčbu, moc nevidím světlo na konci tunelu, jsou lepší i horší dny, ale pocit strachu mě pronásleduje pořád a to beru léky už 8 týden, ale aspoň se v noci jsem schopná vyspat a nepronásledují mě noční můry a strachy.

• Citovat
  • Nahlásit
131
13.3.21 13:12

Musite si rikat furt dokola, ze je vse v pořádku. Ja mam strach z toho, ze to nekdy chytnu a jak na to telo zareaguje. Kdybych ztratila jen chut a cich, byla bych v klidu. Pracuji ve zdravotnictvi, covidove pacienty vidim denne umirat. Mate stesti, verte, ze se vam cich opet zacne navracet. Jinak v teto dobe blbe spim, nekdy i nekolik noci po sove usnu jen na pul hodinky, pak zas dve hodiny se desim, ze nemuzu spat, pak zas pul hodky spim. Asi je to spis tou dobou, ale trva to dlouho. Driv nebo pozdeji vase telo prijme a vstreba ten strach, uzkost a budete moc zas leky zahodit a normálně zit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat