Psychické problémy- kam se obrátit

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.1.22 12:30

Psychické problémy- kam se obrátit

Ahoj, potřebuji nejspíše odbornou pomoc a nevím jak na to. Nevím kam jít, jak si o to říct, nechci aby o tom nikdo ( krom manžela) věděl. Měla už jsem to udělat dávno, ale měla jsem strach, že skončím v blázinci. Bála jsem se, že ztratím děti, manžela a svojí svobodu.
Mé problémy?! Dle toho, co jsem četla na netu, jsem trpěla poporodní depresí. Malá byla hodně náročné miminko. Byli to hodiny uspávání, šílené nevyspání, bolesti zad, hrozné bolesti prsů ( ucpávali se mi mlékovody). Stydím se za své myšlenky, které mě napadaly. Tak moc jsem si přála, aby se malá raději ani nenarodila. Křičela jsem na ni, aby už usnula, aby nebrečela… Teď je jí přes rok. Je zlatá. Uspávání nic moc, ale manžel pomáhá. Miluju jí.
Ale já vím, jak mě to všechno moc změnilo. Všechno si vyčítám. A pořád vlastně i v duchu manželovi, že chtěl druhé dítě. Já nejdřív také, ale když to nešlo, tak jsem to chtěla po 3 letech vzdát. Manžel pořád chtěl a tak jsem kvůli němu podstoupila IVF ( netlačil na mě, ale udělala jsem to z lásky k němu). První IVF šlo. I když nenávidím injekce, tak jsem to dala. Druhé byla hrůza. Měla jsem jiný protokol a spoustu injekcí. Ty hormony mě šíleně rozhodily psychiku. Bylo to hrozné, pořád jsem jen brečela…
No a tohle všechno a další věci si pořád v sobě nesu. Nevím, jak se z toho dostat. Včera jsem i řekla manželovi, ať se odstěhuje. Nevím jak dál.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
371
24.1.22 12:42

Kontaktuj psychologa ve svém městě. Pokud máš pocit, že potřebuješ léky, tak psychiatra… pokud je v blízkosti místa kde bydlíš Centrum duševního zdraví tak můžeš přímo tam :)

Držím palce, vše se určitě zase urovná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10200
24.1.22 12:49

To se spraví :hug: vyhledej psychologa, ale ono to není zas tak nic neobvyklého, tydle pocity má hodně zenskejch…člověk má co dělat sám se sebou a k tomu uřvaný mimino, nevyspání…netlač na sebe, nevycitej si nic zpět, pracuj na tom, aby byl každej den lepší než ten předchozí…ale psychologická pomoc je na místě, určitě ti to hodne zlepsi život…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
24.1.22 13:02

Byla jsem na tom přesně jako ty. Když měl syn rok tak se vše o moc zlepšilo jak začal spát přes noc. Ale měla jsem vyhledat pomoc. Doteď je můj vztah k synovi špatný i když ho moc miluju. Nevím jakým způsobem a koho kontaktovat, tohle jsem nevěděla ani tehdy, snad proto jsem pomoc nevyhledala. Ale určitě v tom nezůstávej sama :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
24.1.22 13:31

Kromě psychologů, či psychiatrů se lze obrátit i na nějaké centrum, které v podobných situacích poskytuje odbornou pomoc. Nevím, odkud jsi, ale pokud sedneš k internetu, stoprocentně něco najdeš. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 13:19

Děkuji vám za podporu a rady. Našla jsem u nás Centrum duševního zdraví, tak se tam zajdu podívat.
Včera jsme si hodně povídali s manželem, tak je mi lépe. Ale pořád to chci raději řešit s odborníkem.

• Citovat
  • Nahlásit
371
25.1.22 14:04

Držíme palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie